** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

roandre felictari, sa iti traiasca comoara mica sa fie sanatos
bine ai venit Robert Andrei

Alexa31+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

felicitari, Mihaela! sa fiti sanatosi si sa va bucurati de minunile voastre!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad

2007 - anul in care mi se implinesc visele toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Felicitari Mihaela!!!

Vai cit am asteptat o asemenea veste!!!
Sa va traiasca micutul,sa creasca mare, cuminte si sa va bucure mereu famila!


Elyanne multumim mult pentru veste! Poate nastem la date apropiate, ca eu am 34 de sapt+6 zile si gemenii vin mai repede...

Simona, Gio...cred ca voi urmati nu?

Deliutza eu iti tin pumnii strinsi strinsi sa reusesca transferul si de-abia astept sa ne anunti vestea cea mare!!

Ioana poate ca il intrebi care ar fi posibilitatile si riscurile "sa rezisti" o luna??Intreaba-l pe Tutu daca exista vreun medicament care sa opreasca/diminueze hemoragia si nu este periculos sa stai in aceasta situatie...Ma gindesc foarte mult la voi si nu mai stiu ce sa mai zic de aceste probleme care apar pe nepusa masa...

Gina eu nu sunt de specialitate, dar...poate ar fi bine sa incerci sa te duci la doctor sa faci testul de singe si sa investigheze situatia cit mai repede, poate iti da un tratament de sustinere daca este cu ||

Ladyminna77 bun venit la noi si sedere cit mai scurta pe lista aspirantelor!

Mariana 34+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
Am vorbit si eu aseara la telefon cu Roandre, pe la ora 22:00 si se simtea foarte bine si implinita cu cei doi copilasi ai ei. Era tare mandra ca Robert Andrei are 3.600, ca e un baietel frumos si sanatos. Aseara il vazuse doar dupa ce i-a taiat cordonul, azi insa cred ca l-a si alaptat deja. Ma bucur enorm de mult pentru ea si nu i-am spus nimic de problemele mele, sa nu-i stric bucuria venirii pe lume a micutului ei. Felicitari Roandre inca o data!

Despre mine ce sa va spun fetelor, decat ca in continuare ma simt slabita, iar aseara am sangerat mai mult decat zilele trecute, asa ca nu pot astepta inca o luna, pina i-si face timp dr. meu sa ma programeze la histeroscopie. O sa merg maine dimineata la Giulesti, sper sa-l gasesc pe dr. Ion Ionut, cel care mi-a facut si laparo si o sa vad ce-mi spune sa fac.
Mariana1976 eu ce sa mai spun iubita, ca nici eu nu stiu ce sa mai fac. Am o banuiala ca de la ultima inseminare mi se trage mie, ca prea m-a durut interventia aceea si am facut atunci si o infectie urinara daca va mai aduceti aminte. Am facut inseminarea in 30sept.2006, cu biolog Matei si dr. Mihalache si dupa inseminare am avut dureri de burta si spate timp de 3 saptamani. Ultima mea ecografie a fost prin noiembrie si atunci nu mi-a vazut polipul acesta, poate deabia se forma. Oricum nu stau eu asa, o sa cer si parera altui medic, multumesc mult pt. sfaturi.
Asi ai dreptate, m-a dezamagit aici Tutunaru, nu ma asteptam sa-mi propuna sa astept pina i-si face el timp. Putea sa-mi spuna macar ca o sa incerce sa ma programeze cat poate de repede, sau sa astept poate gaseste un loc liber, poate renunta cineva la programarea ei intre timp. Oricum eu niciodata nu am ascultat parerea unui singur medic, cand a fost ceva grav, asa ca o sa vad maine ce-mi spune dr. Ion Ionut. Multumesc mult pt. incurajari si o sa-ti trimit PM cu nr. meu, poate ne vedem cand ajungi in Bucuresti.
Sim tu urmezi iubita, i-ti tin pumnii sa ai o nastere usoara si sa fii cel putin la fel de fericita ca Roandre.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana1971 spune:

Ioana,

Eu as zice sa iei niste tablete cu FIER, pana ajungi la dr. Eu intotdeauna iau in timpul ciclului, mai ales cand sangerez mai abundent. Iau cate o tableta de FERROGRADUMET pe zi. Bineinteles ca asta nu exclude tratamentul local ginecologic, dar macar sa se refaca putin ceea ce pierzi si poate sa nu mai fii asa de ametita. Ai insa grija, ca mie imi da usoara diaree si coloreaza scaunul in negru.
Eu nu scriu prea mult, dar te-am "urmarit" mult la subiectul despre endometrioza, mai ales ca si eu am avut acest diagnostic. Sper ca a trecut (nu am cum sa stiu !), caci am facut 3 luni Diphereline.
Bafta maine la dr!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ieri n-am mai intrat pe forum... am vorbit cu Mihaela, era bine, si ea si bb... Astazi vine acasa si probabil cand va avea timp o sa ne povesteasca mai multe si o sa ne arate si poze cu bb Andrei.

Ioana ai grija de tine. Multa sanatate! Cel mai bine mergi la dr. de la Giulesti... cum sa astepti o luna... si sa te faci bine.

Mariana intr-adevar avem sanse sa nastem la date apropiate... Eu sper sa rezist pana la sfarsitul lui februarie... adica vreo 5 sapt. Asa ca trebuie sa astepte si bb-le tau cuminte, pana la termen

Irinel eu n-am nici o idee... Poate ar fi bine sa mergi la dr. daca ai in continuare dureri... probabil nu-i nimic serios... dar nici nu-i bine sa stai asa... sa te doara.

Delia21 multumesc mult. Asa sa fie!

Despre mine... astept sa merg la dr. saptamana asta, probabil miercuri. Sunt curioasa care mai e situatia... ce mai fac bb-ii, cat au mai crescut... In rest, nimic deosebit.


Eliana & (30 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

felicitari Mihaela!!! Sa-ti traiasc micutzul!!!!

bafta fetelor noi inscrise!!!!bafta si sa vina bb cat mai repede!!!

imi pare rau sa aud ca aveti ceva probleme - Ioana, Irinel - si tinem pumnii sa se rezolve toate.

gina, ce sa zic despre test? atata timp cat nu vin rusii, mai e o speranta, nu?

sim, urmezi tu sa dai vestea!!! ca tot intru aici sa vad cat mai ai!

cat despre noi, nimic nou. asteptam.


38 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

bun venit pe lume Robert!!!

si felicitari si refacere rapida Roandre!!

fetelor,sa aveti o saptamana perfecta!


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
Am fost la Giulesti la dr. Ion Ionut si pot sa spun ca a fost in primul rand om si apoi medic. Problema e ca d-sul nu a vazut nimic in uter, eu bineinteles ca nu i-am spus:"stiti am un polip si vreau o histeroscopie", eu i-am spus ca am o problema, ca sangerez de 15 zile si nu stiu de ce. Mi-a spus ca sunt doua variante, dupa parerea lui: 1. ori a fost un avort menstrual si deaceea am avut intarziere si menstruatie prelungita, ori 2.: e posibil sa se formeze vreun polip si el sa dea sangerare. M-a mai chemat dupa doua zile, ca sa vada cum mai stau cu sangerarea si sa vedem ce e de facut. Eu i-am spus ca am facut beta HCG in a 12 a zi de sangerare si a calculat el, plus intarzierea de 5 zile, as fi fost in z44 de menstra trecuta, deci prea tarziu pentru un beta concludent. Mi-a zis ca daca as fi facut un beta in prima zi de intarziere ar fi putut spune cu siguranta, daca e avort menstrual, sau nu. El a inclinat mai mult spre prima varianta, ptr. ca spune d-sul betaHCG la un asemenea avort scade brusc. Ma gandesc acum ca poate ecograful de la Giulesti nu e asa de performant ca cel de la Elias si poate nu a putut vizualiza acel polip mic. Nu mai stiu ce sa cred, voi vedea miercuri ce mai vede la eco, oricum o sa-i propun o histeroscopie dr., macar in scop de diagnostic si tot o s-o fac, pentru ca nu-mi place incertitudinea in care stau acum. Va pup si multumesc pentru tot!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Ioana, eu zic sa mergi pe mana dr in care ai incredere si nu neaparat al celui mai faimos/renumit ca poate da gres cateodata.

Vorba unei prietene, patite si ea: o fi dr x bun, dar ce folos daca la mine a dat gres?

ca sa nu mai scriu aici ce am patit eu dupa ce am pierdut sarcina la faimosul dr "x" de care e vorba de fapt.....

38 +

Mergi la inceput