** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Gina iubita, sper ca stii ca glumesc.
Ca eu nu gasesc emoticoanele pe aici ca mereu sunt pe fuga.
Ne puteti vedea si pe noi aici, dar nu sunt chiar noi noute.

http://community.webshots.com/user/daiopri

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Gio, nastere usoara!!! Te asteptam cat mai curand cu vesti, cu bebe sanatos si mancacios!

Ce de nasteri in perioada asta la noi in familie!!! Ce frumos...

Simo, Roxi la cate saptamani a venit? Scuze, poate ai scris si am pierdut din vedere. Pupici si cand o fi sa vina bebe, sa fie totul usor si rapid.

Gina eu cred ca e sarcina, teste pozitive care sa minta, nu prea am auzit, si ca sa minta atatea chiar nu cred. Pupici si sa te vedem la odisee peste cateva zile cand te dumiresti ce si cum. Pupici.

Daiopri imi place sa te vad optimista si cu chef de treaba :-) n-am priceput ce e cu mana beteaga, cred ca am pierdut pe undeva ceva...

MIna Doamne ajuta sa vina bebe curand si sa nu mai fie nici o problema.

Ioana, tine-ne la curent.

La mine cred ca a fost o ovulatie tarzie datorita stresului si de-aia am avut durerile alea, acum sunt bine, de vreo 2 zile.

pupici la toate

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Daiopri,vazuram si noi papusica ta.Si de ce ma rog as fi mami nesoroioasa bre?mie tare-mi plac pozele cu burticul meu de pe vremea cand eram graviduta!Acuma......no,depinde de gusturi........asa e unii,mai exibitionisti din fire

Mariana1976,mai dar nu vrei sa-mi zici nimic de nora-mea?Abia apuc sa o vaz!Pe cand ar trebui sa vina,pe la sfarsit de martie,teoretic,daca nu se grabeste,nu?Eu transferul il voi face intre 10 si 15 febr,dau eu de stire cand stiu exact.Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by Irinel
Gina eu cred ca e sarcina, teste pozitive care sa minta, nu prea am auzit, si ca sa minta atatea chiar nu cred. Pupici si sa te vedem la odisee peste cateva zile cand te dumiresti ce si cum. Pupici.



Irinel,Testele nu sunt perfecte.Exista si din acelea care dau rateuri in mod sigur.
Eu am patit-o anul trecut pe propria piele cu un astfel de test iar, sotul si toti cei ce l-au vazut imi sunt martori.Odata 'fripta fiind ,privesc lucrurile cu mult mai multa atentie/seriozitate si am tot dreptul sa, pastrez unele rezerve.
Dupa primul test slab pozitiv pe care l-ati vazut si voi, am facut un alt test la 2-a zile diferenta iar ACESTA(#2 negativ), daca nu l-ai vazut pana acum, ne-a dat total peste cap...
Acum,cand aproape ne luasem gandul,am mai facut 2-a teste e.p.t iar acestea, ne-au redat speranta.
Cel facut astazi s-a accentuat chiar bine!Uitati-l AICI.

Dupa cum se vede, am fost dificil incercata zilele acestea insa, nu mi se pare deloc greu de inteles, situatia prin care am trecut.
S-a meritat, si se merita din plin pentru oricine atata timp cat, la mijloc este mult doritul BB .
Voi merge la pentru comfirmare iar daca Dumnezeu va face ca totul sa fie bine,imi voi lua imediat zborul la burtici lasand in urma mea pentru voi, o funie rezistenta sa apucati cu incredere de ea si sa pasiti impreuna cu mine la :Odiseea sarcinii in 40 de saptamani.
Pana atunci, raman in continuare alaturi de voi.
Va
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Gina iarta-ma, n-am vrut sa fiu pisaloaga, eu stiam doar ca testele uneori mai gresesc in sensul ca pot arata fals negativ pentru ca nu sunt suficient de sensibile si in primele zile concentratia de hcg nu e prea mare, asa incat poate sa depinda si de momentul in timpul zilei cand il faci. In ce priveste teste fals pozitive, stiu ca tu ai zis ca ai patit-o si te cred, nu ma intelege gresit. Stiam ca se poate intampla daca ai avort menstrual, adica de fapt testul nu arata fals la momentul respectiv, doar ca pierzand sarcina evident ca urmatorul arata corect negativ. Nu stiu daca a fost cazul tau, nu stiu care a fost situatia, si de altfel e posibil sa ma insel. Stiu ca te-a dat peste cap testul negativ si l-am vazut si eu, chiar era total negativ. De curiozitate doar, l-ai facut dimineata cu prima urina, sau in alt moment al zilei? Mie primul test ca si cel pus de tine azi imi par total pozitive si te-as felicita cu mare drag da nu vreau sa te supar, astept sa fii tu sigura. Pupici.

Ce m-as apuca si eu de funia aia...

Gabitam bun venit si bebe cat mai repede prin burtica ta.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Gina , mie mi se par super pozitive testele tale...abia astept sa aud confirmarea de la doctor.In ce zi a ciclului esti?Ia-ti si TB (pentru mine)plizzz...Eu aveam diminata 36,6 -Z12 DPO deci sigur vine
Pup dulce toate mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by Irinel

Gina iarta-ma, n-am vrut sa fiu pisaloaga, eu stiam doar ca testele uneori mai gresesc in sensul ca pot arata fals negativ pentru ca nu sunt suficient de sensibile si in primele zile concentratia de hcg nu e prea mare, asa incat poate sa depinda si de momentul in timpul zilei cand il faci. In ce priveste teste fals pozitive, stiu ca tu ai zis ca ai patit-o si te cred, nu ma intelege gresit. Stiam ca se poate intampla daca ai avort menstrual, adica de fapt testul nu arata fals la momentul respectiv, doar ca pierzand sarcina evident ca urmatorul arata corect negativ. Nu stiu daca a fost cazul tau, nu stiu care a fost situatia, si de altfel e posibil sa ma insel. Stiu ca te-a dat peste cap testul negativ si l-am vazut si eu, chiar era total negativ. De curiozitate doar, l-ai facut dimineata cu prima urina, sau in alt moment al zilei? Mie primul test ca si cel pus de tine azi imi par total pozitive si te-as felicita cu mare drag da nu vreau sa te supar, astept sa fii tu sigura. Pupici.

Ce m-as apuca si eu de funia aia...

Gabitam bun venit si bebe cat mai repede prin burtica ta.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria


Scumpa, am facut toate testele cu prima urina (cea de dimineata, inclusiv testul #2 care a fost negativ.
Cat despre cel de anul trecut de care va povesteam la fel a fost facut si stiu sigur ca nu a fost vorba de nici un avort menstrual.CM mi-a venit in acea perioada ceas.Am ajuns la concluzia ca testele
FIRST RESPONSE sunt cu pricina.Dau *rateuri si nu merita banii.M-am lecuit, n-am sa mai cumpar acest brand, toata viata mea.CM nu mi-a mai aparut iar testele e.p.t, mi-au atatat limpede ca:
SUNT CU ADEVARAT GRAVIDUTZA!
Va multumesc ca ati fost alaturi de mine in aceste zile cand, am avut asa multa nevoie.Va multumesc pentru imbarbatare,rabdare,intelegere,sustinere si pentru, felicitarile de care abia acum ma bucur!Recitesc tot ceea ce ati scris,zambesc fericita si in acelasi timp imi dau lacrimile...Sunteti niste fete asa deosebite!Ma bucur ca am avut ocazia sa fiu parte dintre voi!
Am rezolvat cu programarea la iar maine la ora 02:00 PM, voi fi acolo. Stiu ca toate lucrurile sunt in mana lui Dumnezeu iar El indiferent de situatie, nu ne-a lasat si nu ne va lasa niciodata sa, ramanem de rusine.
Funia este gata iar cea care as dori sa o apuce prima cu incredere este:Ioanatugs.
Abia astept ziua in care iti voi putea admira comoara. Sa nu te lasi, sa fii tare.


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Felicitari Ginuta
Ai vazut ca am avut toate dreptate sa te felicitam de acum cateva zile...
Eu una nu prea am mare incredere in testele astea de sarcina pentru ca (dupa cum am mai spus deja) cand am fost insarcinata cu fetita am facut vre-o 4 teste, ultimul pe la o luna si jum si toate aratau negative...asa ca...Felicitari din nou...si sa ne tii si noua un loc caldut la odisee



www.tickercentral.com/view/4ufc/3.png" target="_blank"> Mihaela si www.tickercentral.com/view/4ufc/4.png" target="_blank"> Amalia

"Respecta-te pe tine insuti, caci, daca nu, respectul pe care-l dai altcuiva nu are nici o valoare..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Gina, acum si eu zic ca sigur e bebe mic la bord! Chiar nu au cum sa iasa atatea teste pozitive aiurea. Felicitari si sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!!

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Gina!


Eliana & (31 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput