** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
Sim draga, gata v-am introdus in agenda, asa ca nu va mai incurc, dorm si cu telefonul mai aproape, asa ca...astept vesti!
Roandre am primit PM-ul tau, multumesc! Apropos de Marinar...azi pe la pranz a dat o fuga din spital, sa faca o inainte de venirea bebelinei Emma Ioana(tiza mea), asa de bine se simte si se pare ca pina la urma va ajunge la cezariana, pt. ca mai are f. putin lichid. Bine, asta in cazul in care nu vine cumva in noaptea asta!
Mihaela_Amalia bine ai venit Frumos nume are fetita ta, sa-ti traiasca si mult noroc in planul bebe2!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biscu spune:

Nastere usoara, refacere rapida si bebe sanatos si mancacios sim, roandre si marinar!!!

biscu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Simnastere usoara si un BB sanatos, frumos si cu muuuult noroc!
mihaela amaliabun venit!
Gina pt "inscriere"!
puiul meu se numeste Mihnea si s-a nascut pe 8 iunie 2000!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Multumesc de primire si multa bafta la burtici tuturor ce si-o doresc





www.tickercentral.com/view/4ufc/3.png" target="_blank"> Mihaela si www.tickercentral.com/view/4ufc/4.png" target="_blank"> Amalia

"Respecta-te pe tine insuti, caci, daca nu, respectul pe care-l dai altcuiva nu are nici o valoare..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Buna fetelor,
Ce mai face-ti voi?
Eu sunt in z23 de la UM si nu a aparut nici un simptom care ar putea indica o posibila sarcina.
Voi in ce zi de la UM sunteti?!Vine barza?!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Roandre am vorbit cu Marinar azi, si ea ma intreba daca ai nascut tu! Apropos, a nascut prin cezariana in seara asta, o frumusete de fetita, are 52cm si 3.370 kg. Maine o bombardam cu telefoanele de felicitari.
Azi, incepand de la ora aceasta e si ziua mamei mele, care implineste 53 ani si pe care o iubesc mult.
Gina_M multa bafta la numaratoarea inversa, sa fie cu ochisori!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Buna,

Nu prea am mai reusit sa intru sa scriu, dar va citesc. Si multumim ca ne-ati adaugat la lista, asa am realizat ca nu am dat toate datele. Deci piciul meu este Stefan Cristian – 1 Mai 2003.
Noutati nu avem, si eu sunt in ziua 23 de la um, dar cu o singura sansa, si aia in perioada dupa ovulatie, asa ca mica sansa. Poate de acum incolo.
Irinel tu ce mai faci?
Asteptam vesti de la viitoarele mamici si eventual stafete:)
Marinar sa iti traiasca fetita si voi sa va bucurati de ea. Felicitari!!!!
Ioana LMA pt mama ta.
Nastere usoara si copii sanatosi va dorim.
Si la toate fetele asteptare cat mai scurta.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Marinar sa iti traiasca papusica, sa fie sanatoasa si cuminte! Felicitari si refacere rapida!

Daiopri, Ioana, am inceput serviciul si ca sa stau mai mult cu Danut am cerut sa ma duc mai devreme si sa nu iau pauza de masa ca sa plec mai devreme. Apoi sunt intr-o continua alergatura sa apuc sa fac ceva in 30-40 de minute inainte de a ma duce sa il iau, iar cu el nu pot fi altfel decat in alergatura :-) , asa ca nu apuc mai deloc pe aici dar cand o fac, evident ca intru sa vad ce mai faceti. Eu luna asta, sanse zero...

IUlia pupici la puiuti, lasa ca trece perioada de inceput si o sa fie mai bine.

Simo, Roandre, Gio tinem pumnii sa fie usor si cu puiuti sanatosi si macaciosi.

Eliana mai trecu o saptamana...

Mihaela Amalia bine ai venit si cat mai curand sa auzim de doua liniute!

Pupici

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Biscu, Violeta va multumesc tare mult! Sa dea Domnul sa fie usoara nasterea si sa-mi vad puiul sanatos.

Mihaela amalia bun venit si din partea noastra si sa ai asteptare cat mai scurta pentru bebe2! Dar sa stii ca odata intrata in "familia" noastra nu mai pleci.

Marinar sa-ti traiasca minunea si sa-ti aduca doar bucurii!

Mami Irinel sa dea Dumnezeu! Credeam ca o sa fiu stresata de asteptare in ultima saptamana, dar drept iti spun ca ma bucur de sarcina exact ca atunci cand am vazut 2 liniute. Stiu ca sunt mare de tot acum si ca gratia mea a disparut demult, insa am asa o stare de liniste si bucurie a clipei pe care o traiesc de nu stiu cum sa o exprim decat printr-un zambet care mi-a ramas scris pe fata inca de acum 9 luni si uite ca nici macar cand ma strang contractiile (false e drept) nu-mi dispare. Pentru mine sarcina asta, ca si minunea pe care o am deja acasa este dar de la Dumnezeu si sunt pur si simplu fericita. Asta iti doresc si tie, draga mea prietena, sa gaseasca sotul tau linistea si intelepciunea de a merge mai departe si de a te ajuta sa-ti gasesti iar zambetul.

Dragele mele ieri am avut parte de o surpriza tare frumoasa. Pe scurt: am implinit 8 ani de cand am zis "da" omului pe care il iubesc din clipa in care ne-am vazut. La venirea de la serviciu mi-a adus un buchet imens cu 17 trandafiri grena mari si frumosi: o minunatie! Sunt mandra ca este sotul meu si ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi ca a trimis langa mine un OM ca el. Asta ca sa va impartasesc un pic din bucuria pe care o impartasesc in fiecare zi alaturi de el. Mai mult nu pot scrie ca deja imi dau lacrimile de emotie...de, sensibilitaturi de gravidutza, ce sa-i faci!

Va doresc o zi linistita!

Simona 39+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Ioana la multi ani ! mamei tale si multa sanatate!
sa-i traiasaca fetita lui Marinar!

si voi sa fiti sanatoase si va doresc cat mai repede sanatos!


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput