** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:


Multumesc Sim
Eu azi sunt in a 17 zi de la UM si am emotii mari pentru ca urmeaza perioada cea mai fierbinte care sper sa dea roade

Ioana La multi ani, mamei tale si din partea mea...
Marinar sa-ti traiasca puiuta si sa fie cuminte

-ici



www.tickercentral.com/view/4ufc/3.png" target="_blank"> Mihaela si www.tickercentral.com/view/4ufc/4.png" target="_blank"> Amalia

"Respecta-te pe tine insuti, caci, daca nu, respectul pe care-l dai altcuiva nu are nici o valoare..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Va mai amintiti de mine?

Ei bine am revenit dintr-o vacanta de 10 zile minunate.Am vizitat locuri minunate(Viena si Venetia ) si am facut shopping pe saturate(din fericire am prins reduceri).
In vacanta am fost doar noi doi, fara Razvan, iar reintalnirea cu el a fost extraordinara.Acum ne intelegem atat de bine.Sper sa tina cat mai mult.

Am pus poze din vacanta dar am pus is poze de la serbarea lui Razvan.O sa mai gasiti la poze un album Reinoirea juramintelor din 28 dec 2006 cand am implinit 10 ani de la logodna si am vrut( mai mult obligati) sa ne schimbam verighetele si sa ne juram iar iubire vesnica in fata lui Dumnezeu.

Bun venit noilor aspirante!

la toata gaska.



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Asi - sigur ca ne amintim.Bine ai revenit acasa si printre noi!
V-am admirat pozele!Aveti o scumpete de baiat.Sa va traiasca si sa va aduca multe bucurii pe calea vietii.

Mihaela Amaia - Te asteptam cu vesti bune.

Ioana, multumesc pentru suport.
Nu prea vad sa fie ceva luna aceasta tinand cont de faptul ca nu am nici un simptom prevestitor sarcinii, prezent.
In aceasta dimineata la insintentele sotului totusi, am facut un test comvinsa 99% ca va fi negativ.
Si ce crede-ti c-a urmat sa-mi vada imediat ochii?!!O a 2-a liniuta slabuta!
Ar fi prea frumos sa fie adevarat insa nu prea vad.Oricum,mi-a mai crescut cu inca 1%100 elanul...
Haide-ti sa-l vedeti si voi AICI sa va dati cu parerea.
Eu cred ca minte.Voi ce credeti?!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

gina, am vazut testul, esti gravi draga mea, si eu la a doua sarcina la fel l-am avut si l-am refacut in 3 zile si era clara linia a doua! da-mi voie sa te felicit, bravo!

Flavia 19+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Bun venit noilor mamici aspirante si...sa treceti cit mai repede pe listuta de

Gina sigur ca e asa de slab daca esti de-abia in ziua 24!Eu zic ca.....peste citeva zile o sa fie si mai pronuntata a doua liniuta!!
Ce mai....lots of CONGRATS + HUGGERS.....!!!!!

Sim, Roandre, Gio de-abia astept sa citesc vesti bune de la voi foarte curind!!!

Ioana te urmaresc "din umbra" si sa se implineasca dorinta cit de repede se poate!

Irinel sa stii ca ma gindesc f. mult la voi si sa ne aduci vestile asteptate!Sotul meu a fost si el cam nehotarit de perioada pe care sa o asteptam intre ultimii 2 copii pt. ca vazuse cit de greu mi-a fost dupa cezariana, insa situatia voastra fiind cu mult mai delicata,necesita o abordare mai speciala.Probabil de aceea...

Asi citi km ati facut de la voi pina in Vienna?Ce poze super aveti voi acolo!
Exista cumva niste restrictii vamale la cantitatea si specificul de produse pe care o puteti cumpara de acolo?

Mariana 34+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Hai mai Gina, ca ma faci sa merg sa iau si eu un test:) Sa dea Domnul sa fie asa cum vreti voi. Nu stiam ca poate iesi asa repede.
Eu ma simt ca naiba, ca parka am simptome ca imi vine, si nu stiu de ce ma mir, ca doar a fost o singura data neprotejat (ca deh, sotul vrea scorpion). Si ma cam doare in partea dreapta, zic eu ovarul. Plus ce nervi am. Da parka imi vine sa iau un test ca Gina ….
Eu pe 26 o sa am o operatie la mana, ca am un chist ceva care ma tot apasa pe nerv si m-am decis sa-l scot, asa ca nu o sa pot scrie o perioada. Da cum ma intorc la servici cum va scriu, si promit sa va citesc.
Irinel, nici eu nu am timp mai de nimic, dar eu in general ma delectez cu DC de la serv. Pana m-or da afara:) Da mai important e sa fiu la current cu toate nu?
Acuma parka tare vreau si eu bb, si mi-e teama sa nu ma fixez pe idée. Cat de avut fetita, eu cand ma uit la sotul meu vaz numai baieti, asa ca slabe sanse. Plus ca el zice ca nu conteaza, da parka simt ca mai vrea un baiat ca si prima data. Sanatosi sa fie si sa fim.
Cat despre cafea, chiar nu prea cred acum ca are importanta in gradul de agitatie al viitorului copil. Ca al meu ar fi trebuit sa fie super calm si nu e :) Nu reusesc s ao las acum, inainte de a ramane, ca daca ma trezesc cu purtator o las sigur, ca e mai important bb decat orice.
Tinem pumnii si numai bine tuturor.
Gina asteptam vesti in continuare.
Nastere usoara celor care asteapta.

Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Gina felicitari!!! Ce mult ma bucur! Doamne ajuta, sarcina usoara si inca o minune sanatoasa!

Simo, la multi ani petrecuti impreuna cu aceeasi dragoste si impliniri. VEzi,eu cand eram pe final de sarcina la ambele ma zoream, nu mai aveam rabdare. Ce bine ca te bucuri cu adevarat de fiecare minutel. Pupici dulci la toti membrii familiei tale frumoase. De sotul meu nu mai zic nimic, nu stiu cand se va razgandi, e un om bun si in multe privinte gandim la fel, dar avem si unele puncte in care diferim foarte mult. Probabil ar fi fost prea monoton altfel...:-) dar tot sunt trista ca nu se hotaraste...

Asi sa va fie de bine plimbarea...

Ioana, iarta-ma, la multi ani cu sanatate mamicii tale scumpe. Am uitat ieri...

Pupici la toate, trebuie sa fug


http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Vai de mine fetelor nu ma felicitati ca, tare mi-e sa nu fie degeaba...
Cum va mai spuneam, nu am nici un simptom care sa prevesteasca aceasta.De fapt,stai...
poate ceva pofte?!
Aseara la ora 12PM mi-a casunat ca vreau friptura de vitel si cum aveam carnitza proaspata cumparata, am facut si mi-am satisfacut pofta.'Alaltaieri la fel,am vrut gratar,salata de rosii..etc
Mai stii?!S-ar putea ca voi sa aveti totusi dreptate!!!Ramane sa ma comving cum stau lucrurile peste 3 - 4 zile cand voi repeta testul.

Daiopri - Daaa scumpa, dute cumpara si fa' si tu, un test.Iti tin pumnii..
Testul pe care eu l-am facut se numeste: FIRST RESPONSE, iti arata rezultatul cu 5 zile inainte de data la care ar trebui sa-ti vina CM, se spune ca este f' bun si are un pret rezonabil in comparatie cu celelalte.
Hai cu rezultatul.Va




POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

GinaM,felicitari din toata inima si.....cum te-as putea convinge sa imi tii si mie un loc la mamicile de sep-oct 2007???Nu de alta dar eu fac fiv din nou ,defapt transfer de embrioni in februarie si.....planific deja sa am o fetita balanta ca si mine.

Mariana1976,te pup si ma bucur de fiecare data cand vad ca scrii.Ce mai face nora mica a mea?Si pana la urma cum o va chema?
Daioprii,nu ai habar si nu iti poti imagina cat de dulci,geniale si speciale vor fi balantele de anul asta,de asta te asigura cineva care stie ceva astrologie si ....de asta imi doresc cu atata ardoare o asemenea bijuterie vie.Ma rog la DD sa va fericiasca si pe voi cu un exemplar.......ca sa vorbim la obiect atunci.Spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Hai mai fetelor ca ma faceti sa rad. La mine nu are cum sa fie asa repede, ca abia ne-am apucat de lucru si si fara prea mult spor:) Ca eu is prima la somnel. Da, eu stiu ca orice zodie e buna, mai putin scorpionul, da te pui cu scorpionii cu parere buna despre zodie:)
Las ca la primul numai taur nu ma gandeam ca o sa am. Ce conteaza zodia?
Delia, daca asta e numele tau iti zic usor in engleza numele? Ca tare imi place numele:)
Apoi la fertilizare poti sa alegi sa fie fata?
Mamici de fete, asteptam reteta:)

Numai bine tuturor

Mergi la inceput