** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Irinel, draga mea, aici sunt, multumesc de intrebare. Din pacate, nu prea mai am timp sa intru pe forum, dar atunci cand o fac acesta este subiectul la care intru mai intai. Din nefericire, abia apuc sa citesc ceea ce ati mai facut si ma solicita bebe, deci nu mai am timp si sa scriu. Uite, chiar acum plange, desi este in brate la tati, dar tot la mami vrea el...

Sim si Roandre, va doresc nasteri usoare si bebelusi cat mai frumosi si cuminti.

Irinel, sa dea Dumnezeu sa fii din nou cu burtica foarte curand, iar bebe sa fie sanatos si cuminte.

Asi, vacanta placuta in continuare.

Ioana, . Va veni si minunea ta cat de curand.

Va doresc un weekend placut in continuare!

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004) si David William (14 noiembrie 2006)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-ętre devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dragos_popa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by Irinel
Gina ce mai face fetita prietenilor tai? La tine se vad ceva simptome de sarcina?



Irinel,nu am mai vorbit cu prietena mea de atunci insa,zilele acestea as vrea sa le facem o vizita.Ramane sa vad daca programul sotului ne va permite aceasta.
In ceea ce privesc posibilele simptome, nu ma pot inca exprima.
Imi trebuie ceva mai mult timp ca sa-mi pot da seama cu siguranta cum stau lucrurile.

Daiopri & Violeta 69 -Bine ati venit printre noi!
Va doresc din inima ca BB sa vina cat mai curand in viata voastra si fie ca sederea noastra aici, sa fie cat mai scurta.Totusi, daca este sa mai poposim' ceva timp pe aici sunt sigura ca, putem lega frumoase prietenii.Va


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

A plecat si sora mea si bb Andrei n-a vrut sa o cunoasca...hmmm, incapatanat copil!
De acum nu ma mai intereseaza cand vine bb...o sa fie bineprimit oricand va dori sa ne cunoasca!

Irinel, cand vad cata putere si intelegere ai pt tot ce se intampla in jurul tau ma bucur mult ca te-am cunoscut caci incerc sa imprumut si eu din intelegerea si bunatatea ta. Un nou puiut mic va veni in familia voastra fie ca mai devreme fie ca putin mai tarziu.

Ioanatugs, nu nasc inca...va anunt cand va fi marele moment. Marinar este in saptamana 39 si nu 41 din cauza ovulatiei tarzii cand se ia in calcul DPN-ul de la prima ecografie. Dc ar fi dupa UM eu peste 2 zile as avea 40 sapt implinite dar avand ovulatie undeva prin ziua 30, DPN-ul corect este 5 febr in cazul meu.
Totusi ea astazi a fost la dr si vad ca nu a scris nimic pe forum...oare a oprit-o la spital si naste?

Daiopri, nu e nici o problema dc in sarcina o sa mai bei cate o cafeluta mica pe zi. Nu fi suparici, se rezolva si asta!

asi, concediu placut in continuare!

sim, nu ma supar in nici un caz ca nu postezi la mamici...eu ma bucur ca postezi macar aici pt ca mi-ar fi parut tare rau sa nu mai stiu nimic despre voi!
Hai ca mai sta puiutul putin in burtica pana vine si tati acasa!

Va pup pe toate!


Mihaela (36+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Gina M, pls trece-o si pe Ruxandra_sb in listuta cu puiutii nascuti in familia noastra si scoate-o de la gravidute:
8 noiembrie (15:10)- Ruxandra_sb,(17.05.1974),37s - nastere prin cezariana, Grigore,2900 gr,49 cm,Apgar 8, - Matei (07.01.02)


Mihaela (36+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

roandre - am modificat.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

dragele mele,va multumesc....imi fac curaj!!!

Sim,Gina,Irinel,Roandre
Daiopri si eu am probleme cu cafeaua....incerc sa beau cat mai putina!
si eu m-am lasat la primul meu copil de cafea si de tigari cu 2 ani inainte ...ziceam ca vreau sa fie un copil sanatos...si este slava Domnului!
dar am mai baut coca-cola,in luna a 8-a asa aveam o pofta de cola ca beam cate 2l pe zi,cred ca apraope vreo 2 saptamani am baut...pana m-am trezit ...pana mi-am dat seama ca ii fac rau copilului...
si al meu a fost atat de agitat ca ziceam ca uite cola aia e de vina...
ei nu ,cred ca si starea mea de agitatie din timpul sarcini....
conteaza sa fii calma si inteleasa de cel de langa tine....
va

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
Roandre am vorbit cu Marina la telefon, este internata deja in spital, pentru ca trebuia sa nasca de duminica. Are colul foarte dur si desi ai tot fac injectii de inducere a deschiderii colului, bebelina e incapatinata ca un Capricorn, nu vrea sa vina deloc. Ea e bine, e f. linistita si spera sa nasca cat mai repede. A avut doar duminica contractii, in rest nimic, daca pina miercuri nu da vreun semn ca vrea sa iasa, ai vor face cezariana miercuri. Dar haios a fost duminica dimineata, cand am primit mesajul de la ea, in care scria:"au inceput contractiile, nasc", fara nici un nume in mesaj, iar eu nu-i salvasem nr. in agenda, ptr. ca am un telefon nou si ma gandeam:"cine naste"? Marinar, Sim, Roandre?? Si am inceput sa o iau cu incetisorul,.. Roandre, hmmm..., nu am nr. ei, Sim, dar parca spunea ca nu naste acum. Si m-am dat jos din pat direct la agenda si am inceput sa rasfoiesc si intr-un sfarsit cu ochii lipiti de somn, am realizat ca e Marina. Apropos vreau sa-mi trimiti si mie te rog frumos un PM cu nr. tau, ca sa sporesc dilema: "Cine naste prima???". si nastere usoara, cand va voi sa vina bebe.
Iulia_P. multumesc iubita pentru incurajari!
Sim-ooo ceva vesti...????
Irinel ce mai faci iubita???
Gina_M poti fi sigura ca ne ai de prietene!
Mariana_1976 ce mai faci iubita si la tine stiu ca se apropie perioda...noutati...vine bebe???





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Ioanatugs, ti-am trimis PM. Deci ai vorbit cu Marina la telefon, ai aflat vestile. Sper sa fie bine si pt ea si pt micuta incapatanata!



Mihaela (37+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:


Ma primiti si pe mine in clubul vostru???

Am deja o fetita Amalia care are 2 ani si 3 luni si parca as vrea un fratior(si o fetita e buna) pentru ea, dar mai ales parca ea il cere cand o vad ca ii plac asa de mult copiii...



www.tickercentral.com/view/4ufc/3.png" target="_blank">Mihaela si www.tickercentral.com/view/4ufc/4.png" target="_blank"> Amalia

"Respecta-te pe tine insuti, caci, daca nu, respectul pe care-l dai altcuiva nu are nici o valoare..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Ioana chiar mi-ai placut! Mai patesc si eu faze de genul asta cand nu am salvat numarul cuiva in telefon: si da-i si imagineaza-ti cine sa fie...

Cat despre mine nici nu stiu ce sa spun. Aseara m-a pus cine m-o fi pus sa mananc 2 prune uscate (nu mai mult!) si da-i contractii dupa aia toata noaptea de am crezut ca azi va dau veste. Alta motivatie n-am gasit pentru bolovanul de burtica pe care l-am intors toata noaptea de pe o parte pe alta. Bun, si astazi cum aveam oricum programare la dr, m-am dus intins sa aflu daca e ceva nou. Asa ca: am col scurt si moale, iar daca bebe nu se arata pana pe 25 mergem iar la control. Insa dr. zice ca nu a coborat cap'sorul inca suficient cat sa fie foarte aproape. O sa vedem ce planuri are el, insa eu il rog frumos sa astepte macar pana vineri.

Violeta pupici si de la noi!

Roandre cred ca nici in cele mai optimiste ganduri nu-ti vedeai puiul stand pana la 38 de saptamani. Mai, si cand imi zicea toata lumea ca baietii sunt mai lenesi si nu prea isi fac curaj sa iasa, imi ziceam ca sunt doar vorbe. Si uite cum intru eu in saptamana 40, iar domnul meu sta bine merci fara sa se deranjeze. Desi eu ma tot intreb cum de mai are loc!? Apropos, eu deja nu mai am ce imbraca...dar mai e putin de tot.

Va pup si va doresc o zi linistita!

Simona 38+ si Ruxi

Mergi la inceput