** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Buna tuturor,

Multumesc tare mult de primire. Dupa ce am scris am realizat ca eu cred ca totusi imi doresc inca un copil:)
Si asta numai de la prima postare. Ii multumesc tare mult lui Irinel (stie ea) pentru ca asa cum stiam deja e un om deosebit.
Acum ca am mai prins ceva curaj, parka deabia astept san e apucam de treaba:), desi surpriza, zice sotul ca stai asa ca poate iese scorpion (ca el). Deci drumul e liber si sa vedem ce ne rezerva viitorul.
Irinel, nu te necaji pe sot. Eu numai asteapta am auzit de la al meu mai mereu, si desi nu prea imi convenea m-am conformat. Si a fost bine pana la urma atunci cand a fost.
Uneori ma gandesc ca daca am fi fost mai tineri poate ne-am fi decurcat mai bine cu agitatul lui mama, dar apoi imi dau seama ca tot cu greu as fi facut fata.
Nu am avut timp sa scriu si eu povestea lui, dar pe scurt, cum ziceam am incercat 8 luni, cu calendar si ovulatia in fata tot nu ramaneam. Dupa cautari s-a descoperit ca aveam un polip la intrarea in uter, si s-a hotarat inlaturarea lui. Vreau doar sa spun ca si eu cred ca stresul si dorinta mare de a avea un copil face ca lucrurile sa intarzie. Eu am ramas insarcinata exact in ziua de dinaintea chiuretajului, zi fertile, si norocul a fost ca nu coborase inca ovulul in uter, caci doctorul l-ar fi scos fara sa stie. Dupa operatie am sangerat intruna pt o luna, fara sa stiu ca sunt deja insarcinata, asteptam sa imi vina sa ne apucam de lucru. Noroc cu foamea teribila si sanii imensi ca mi-am dat seama.
Asa ca puiul meu a fost un luptator hotarat din prima.
Cam atata despre noi deocamdata, si mai vorbim.
Gio iti doresc nastere usoara, ca te mai stiu de la mamicile de iunie pe care le citesc in mod constant caci sunteti mai active decat noi, si copii sunt de varste apropiate.
La cele insarcinate le doresc sarcina usoara si nastere usoara, iar la aspirante spor la lucru.
Si eu zic sa lasi bb sa iasa cand vrea. Al meu a avut 4,2kg si m-as fi dus a doua zi sa nasc din nou asa de usor a fost. si a venit exact la termenul prescris.

Numai bine tuturor

P.S: Irinel multi pupici si multumiri pentru tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
Elyanne nu as spune nu, mereu am crezut ca eu voi face gemeni, pentru ca am si in familie antecedente.....ei dar "vrabia malai viseaza"! Unde ar fi norocul acela cu doi dintr-o lovitura, voi sunteti asa de dragute si vreti sa ma vedeti asa de repede cu burtica, dar nu se stie cand se va intampla si minunea mea. Oricum eu o astept cu bratele deshise si nu ma mai incrancenez asa de mult pe calendar si calcule. Chiar ma gandeam sa incerc si varianta inhibarii, vreo doua luni cu ACO, dupa care o stimulare, ca tot n-am facut niciodata. Am citit pe la alte capitole ca sunt multi medici care recomanda acesta "terapie", care e asemanatoare FIV-ului, dar mult mai slabuta si cu rezultate multe. Mi-a fost frica mereu sa fac stimulare si nici nu-mi amintesc cum se mai iau anticonceptionalele, din z5, parca 21 zile. Am si uitat de cand nu am mai folosit asa ceva, cred ca au trecut 4, 5 ani de atunci. Multumesc pentru gandul tau frumos!
Irinel draga, multumesc pentru incurajarile tale.
Sim-ule drag, si tie i-ti multumesc pentru tot suportul tau.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Daiopri, bine ai venit printre mamicile aspirante!
uf, bine ca nu sunt singura de 30 si de ani!

Mav, un gand bun si de la mine.

Irinel, nu stiu cu stafeta asta - chiar, ce mai face Mihaela? - ca nici sotul meu nu se mai arata foarte grabit sa devina din nou tata...of.

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad

2007 - anul in care mi se implinesc visele toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

mamici aspirante din nou....bine v-am gasit!!

mamica sunt si eu si,evident aspiranta din nou....
si ...la fel....30 si ceva de ani!!!

si multa teama,multa speranta,multa iubire....
dar cred ca e prea multa teama...

va pup

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Violeta, bine ai venit si iti doresc sa vina puiutul mult astepta cat mai repede!

Eu aseara am avut vreo 3 ore contractii de credeam ca o sa nasc dar vad ca acum s-au oprit. Bebele asta imi da emotii!
Eu as vrea sa nasc astazi sau maine pt ca duminica pleaca sora mea in SUA si mi-as dori mult sa-l vada si pe bebitza Andrei pana pleaca. Acum, sa vedem!

Sim, cum esti? Sa nu nasti fara sa ne anunti...pls. Intru mereu aici sa ma uit dupa tine pt ca la subiectul cu mamici am vazut ca nu ai mai scris de f multa vreme.

Pupici


Mihaela (36+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Heeeeeeeeei, Roandre, Simo, vesti, vesti? Nasteri usoare cand s-or intampla si bebelusi sanatosi! Va pup burticile mari si copilasii mici.

Hera, eu sunt din ce in ce mai necajita, inteleg ca sotul meu vrea sa mai asteptam o perioada mai lunguta nu doar 1-2 luni... PUpici

Vio bine ai venit, nu-ti fie frica. Bafta multa cu bebe2.

Gina ce mai face fetita prietenilor tai? La tine se vad ceva simptome de sarcina?

Ioana ce mai faci?

Daiopri cu multa placere, da sincer nu ai pentru ce, chiar n-am facut nimic. Sa ne tii la curent, da?

Cornelia, Asi, Iulia, ce mai faceti?

Pupici la toate.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna mamici!!
Roandre ce-mi vazusera ochii, o sa nasti in curand??? Eu i-ti doresc nastere usoara iubita si sa ne tii la curent! Sunt cu ochii pe tine si pe Marinar, a carei bebelina nu vrea sa vina desi a intrat in 41 sapt. Poate nasteti amandoua odata.
Sim ne dai emotii, ai nascut cumva si noi nu stim??? Ma gandesc mereu la tine!
Irinel draga, i-mi pare rau ca sotul tau vrea sa amane tot mai mult momentul conceperii unui alt bebe. Lasa ca o sa-si revina el, poate mai repede decat zice. Despre mine ce sa mai zic iubita, nu mai zic nimic, pentru ca nu am noutati. Te si te rog eu nu fi suparata pe sotul tau, o sa depaseasca singur momentul si cel mai important lucru e sa va intelegeti bine intre voi.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Buna,

Si eu ma bucur ca nu sunt singura intre 30-40 ani:)
Drept sa zic nu prea steam unde sa ma inscriu, la fetele aspirante de peste 35 (da mai am nitel pana acolo), sau aici, da am zis, ca stiti cum e varsta nu o recunosti, da un copil am sigur:)
Noi nu am avut ocazia sa exersam, ca am avut o saptamana repede, cu zapada si frig, ramas pe drumuri, de nici nu am vazut bine casa. Cand ajungeam acasa drept la somn si gata.
Eu sunt suparata pe mine ca nu reusesc sa renunt la cafea. Cand l-am avut pe primul m-am lasat cu mult inainte sa raman, ca sa fiu sigura ca totul o sa fie bine. Acuma eu beau o ceasca dimineata nu prea tare, si uneori mai beau si pe la pranz o mocha.
Trebuie sa ma ambitionez, desi faptul ca nu am baut deloc cafea sau cola la primul nu a facut sa am un copil linistit ci din contra. Asa ca ma gandeam ca mai bine as bea, si poate iese unul calm si cumintel :)))
Irinel important e sa te impaci tu cu gandul si sa nu te cramponezi de asta ca nu e bine. Stii tu cum ziceam, cum vrea DD.
Gio, am vazut ca tot pe acasa. Cer scuze la celelalte fete, dar mai imi ia ceva timp sa va cunosc. Oricum va doresc toate cele bune.
Violeta bine ai venit.
Roandre, incetisor incetisor vine acum.
Sim nastere usoara. Ioana success.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Bun venit noilor mamici aspirante!

Roandre si Sim va tin pumnii sa aveti nasteri usoare si la momente potrivite.

Irinel eu inca sunt la Viena numai ce am sosit de la Venetia.Deci inca in vacanta.Abia astept sa vin acasa desi tare bine e dar mi-e dor de Razvan.

la toate fetele

Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Dragele mele, am promis ca o sa va dau de veste de se intampla ceva si ma tin de cuvant. Deocamdata bebe sta cumintel, desi mami e tare in viteza: inca merg pe la munca si, desi am stabilit ca saptamana urmatoare raman acasa sa ma odihnesc, se vede treaba ca nu prea am cum decat daca imi face bebe program. Sper totusi ca puiul sa aiba rabdare inca o saptamana, ca sa fie si tati de fata cand ne-om vedea la ochisori (are 2 zile deplasare si parca n-as vrea sa apara fara el pe aici).
Va multumesc din suflet ca va ganditi la noi!

Roandre sa nu te superi pe mine, dar parca nu mi-am gasit locul la odisee si pe langa asta timpul pe care il am de petrecut pe DC este tare putin si mi-e greu sa urmaresc tot ce se intampla pe acolo, dar sa mai si particip! Sper din suflet sa nu-mi fie luat in nume de rau acest lucru si sa nu va fie cu suparare. Poate o sa fiu ceva mai activa cand voi ramane acasa, desi dupa venirea lui bebe imi imaginez cam cat timp liber o sa am! Respect mamicile de acolo si le admir pentru energia lor, dar din pacate nu pot tine pasul. Iti tin pumnii stransi sa fie asa cum speri si sa nasti zilele astea. Ma rog sa ai o nastere usoara si un puiut sanatos!

Asi multumesc mult! Si voua vacanta placuta si va asteptam cu poze!

Daiopri fii binevenita alaturi de noi. Lasa gandul la varsta, pentru ca si printre noi sunt multe mamici care au trecut de 30. Iti doresc sa vina cat mai curand puiul dorit!

Ioana iubita cum sa nasc fara sa-ti spun?! Am numarul tau de telefon si fii sigura ca vei afla chiar si inainte sa incep procesul (de va fi sa mai am vreme).

Mami Irinel vezi tu, uneori credem ca sotii nostri sunt chiar mai puternici decat noi, insa nu trebuie sa ne surprinda cand constatam ca sunt mult mai marcati de sentimente decat ne-am imagina. Incearca sa-i mai dai un ragaz, chiar daca iti este greu.

Violeta bine ai venit! Iti doresc sa vina bebe cat mai curand!

Va pup si va doresc o zi linistita!

Simona 38+ si Ruxi

Mergi la inceput