** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:



multumesc frumos!
acum imi dau seama ce mult inseamna un GAND BUN..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Sa va dea D-zeu SANATATE si voua si celor dragi!!!!!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Mav, sper ca ramai printre noi, nu renunti la ideea unui nou bebe, nu? Cum te simti? Totul e bine? Pupic. Suntem langa tine.

Daiopri bine ai venit printre noi, ma bucur tare mult de decizia luata. Stiu ca m-ai intrebat si la subiectul Mariei, atunci n-am apucat sa iti raspund, am uitat cu timpul si de curand uitandu-ma pe acolo mi-am adus aminte de intrebarea ta si chiar voiam sa iti scriu un PM, ceea ce o sa si fac, pentru ca nu stiu daca mai e cineva interesat de asemenea detalii, si zilele astea sunt cam multe tristeti pe aici, nu vreau sa mai pun si eu gaz pe foc. Pupici si sa vina bebe fetita sanatoasa tun in burtica ta.

Herra cred ca iti voi ceda tie stafeta de la Roandre, caci sotul meu vad ca acum se codeste, vrea sa mai asteptam putin, "sa ne linistim". Sincer, sunt trista, pentru mine cea mai buna cale de "linistire" cum ii zice el, ar fi o noua sarcina, si un bebe mic la sanul meu, dar nu pot sa il fortez, sper sa ii treaca in curand temerile si sa incercam din nou. Eu nu va parasesc dar deocamdata sunt in expectativa, din pacate.

Simo ce mai faci? AI nascut? Cum te mai simti?

Eliana tu cum te mai simti? A mai trecut o saptamana?

Gio nici tu nu mai ai mult... cand o fi trecut timpul?

Pupici la toate.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!

Gina_M i-mi pare rau pentru prietena ta, e groaznic sa se intample asa ceva, ureaza-le multa sanatate din partea mea si mult curaj pentru copilul lor!
Mariana_1976 iubita, multumesc mult pentru urari si incurajari, n-o sa-mi pierd speranta, cu asa prietene ca voi nici n-as putea!
Irinel draga, i-mi pare rau ca sotul tau nu e de acord cu tine ca o alta sarcina, va mai inviora viata voastra acum. Probabil el se gandeste, ca daca va veni un copil acum, nu va face decat sa sporeasca suferinta, sa-l doboare aminitirile, cu Mariuca, dar nu e deloc asa. Un copil intotdeauna aduce bucurie si tu ai mare dreptate, ar mai alina putin suferinta voastra. Ma bucur ca tu esti optimista, poate optimismul tau se va lua si la el, pina la urma!
Daiopri bine ai venit printre noi!
Mav i-mi pare sincer rau pentru pierderea suferita, stiu cum e! Dar sa nu-ti pierzi speranta, pentru ca se va mai intampla cu siguranta. Trebuie sa crezi si se va intampla!
Roandre n-am vrut sa-ti dau emotii, mai ales ca nu ai voie acumMi-am dorit in adancul sufletului, dar mi-am pastrat tot timpul o doza de rezerva, ca sa nu cad in butoi dupa. Trebuie sa incepem analizele sotului si as mai face si eu cate ceva, dar nu prea stiu ce as mai avea de facut. Tratamentul prof. Andritoiu l-am terminat, acum mi-am cumparat Aloe Vera gel care se bea, e si pentru slabire si pentru cresterea imunitatii si o sa vad daca e bun si el la ceva, ca m-a costat o groaza de bani, aproape un milion, o sticluta de 1L.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Imi pare rau sa citesc atatea vesti triste.

Mav cred ca-ti este tare greu, dar mergi inainte si vei vedea ca speranta va veni iar cu o noua sarcina! Sa te intareasca Dumnezeu!

Ioana mergem mai departe! Stiu ca esti tare si poti sa-ti atingi visele. Va fi si acesta un vis implinit cat de curand.

Mami Irinel cred ca puiul meu se simte bine acolo, ca desi eu inca sunt pe baricade, la munca, pare ca nici nu-l intereseaza. Se intinde in sus si in jos si se culca la loc. Dar urmatoarea saptamana (care e cam 40!) m-am hotarat: stau acasa si astept semnalul. Daca pana implinesc 40 nu se arata, musai sa-l chem ca tare mi-e sa nu ma trezesc cu 4 kile de livrat...iar cezariana nu prea cred sa se indure dr. sa-mi faca.

O zi linistita va doresc!

Simona 38+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Simo, lasa copilul acolo cat vrea sa stea, nu-l grabi. Sa nu-ti fie frica de marimea lui. Maria (3.95 kg) a fost mai mare decat Danut (3.76 kg) si totusi am nascut-o mult mai usor, mai repede si fara taietura. Nici nu mi-a venit sa cred. Poate a contat faptul ca a fost al doilea copil, nu stiu, da cand mi-au spus ce mare e, nu-mi venea sa cred ca am nascut asa usor. SI cu Danut ce m-am chinuiiiit. Pupici si sper sa vina bebele ca stiu ca e grea asteptarea finala. Ma bucur insa ca tu te simti bine. N-ai deloc probleme cu dormitul noaptea?

Ioana multumesc mult, sper si eu sa se razgandeasca sau macar sa nu vrea sa astepte prea mult, ca nu poate nimeni sa imi garanteze ca bebe o sa vina de cum vom vrea noi. Doamne ajuta sa functioneze medicamentul minune.

Mav ce mai faci? Cum te mai simti?

Gina ce mai face fetita prietenilor?

Pupici la toate

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ioana daca nu reusesti sa iei stafeta de la Sim sau Mihaela... atunci poate vrei de la mine... doi dintr-o lovitura.

Mav Imi pare rau ca treci prin asta. Multa putere sa o poti lua de la capat.

Daiopri bine a venit.

Irinel da... a mai trecut o sapt. Acum am 29+ si au mai ramas 7... pana la 36 (macar)... ca n-am voie sa nasc mai devreme... Sper sa rezist.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine! Sunteti asa dragute!
Nu ma simt prea grozav, dar am acceptat ideea ca acum doua zile eram insarcinata si acum pur si simplu nu mai sunt. Inca sunt trista, dar o sa-mi treaca.... Trebuie sa am grija de Sebi!
Azi a fost o zi insorita si cand am fost cu Sebi in parc, am avut cateva momente de "absenta", cand nu mi-a trecut absolut nimic prin minte.......
Ieri seara, cand eram "pe bicicleta", cu toata anestezia locala, am simtit chiuretele alea nu numai pe endometru, ci si pe creier si-n suflet: .....ingrozitor a fost!
De acum insa, as cam vrea sa uit acest episod dureros.....
Ieri, a avut dr meu 7 chiuretaje (ar mai fi fost amatoare, dar nu mai avea paturi libere), dintre care doar eu pierdusem deja sarcina... celelalte vroiau sa scape de ea cat mai repede ........
Am uitat sa-l intreb pe dl dr: cam dupa cat timp ar trebui sa-mi revina menstruatia? Voi aveti idee? Ce urmeaza sa se intample acum cu corpul meu? As cauta raspunsul pe net, dar nu stiu unde, nu-mi da prin cap...

Va pup! Si va multumesc inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Mav,mie mi-a venit CM dupa 28 zile de la operatie.(Pe 5 oct' am fost operata iar pe 2 nov' mi-a venit).
Am auzit insa de cazuri in care CM a venit mult mai tarziu iar aceasta, a fost ceva normal.
Iti doresc toate cele bune.Sa fii tare.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Uf, Mav, ce greu trebuie sa iti fie... Curaj sa mergi inainte si sa incerci din nou. Sebi te va ajuta cel mai mult sa mergi inainte. Dumnezeu e bun si iti va lumina viata cu o noua minune.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput