** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Ioana, iarta-ma ca eu abia acum apuc sa te felicit pt Sf.Ion. LA MULTI ANI draga mea, sa sti ca stau cu pumnii stransi tare si cu sufletul in gat pana maine. Poate Dumnezeu a facut sa nu mai vina rusii vreo 9 luni...

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

ioana la multi ani pt ieri, si bafta azi la testul de sange, sa fie cu ochisori, si o "intarziere" de 9 luni
scue ca nu am apucat sa intru ieri dar am fost agitata cu musafiri caci si Silviu este Ionut
haideti fetelor pe treaba caci mai sunt stafete de predat,


Alexa29+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
Irinel, Cornelia_Laura, Paxela va multumesc si voua cu drag pentru urari!
Ieri a fost o zi minunata, m-am simtit bine cu finii si prietenii mei, am mancat ceva bun impreuna si a fost excelent! Ieri parca am sarbatorit si Craciunul si anul nou intr-o zi, pentru ca de sarbatori am fost foarte trista si stresata, am muncit si parca nimic nu a iesit cum am vrut eu. Acest lucru, mi-a dat cred intirzierea asta si prin urmare dupa o zi relaxanta au venit si rushii. Asa ca z32=z1 si nu sunt trista, ma asteptam sa fie asa, pentru ca facusem si acel test in z28 si era prea negativ. I-mi pare rau ca nu pot prelua stafeta lui Sim, sau a lui Roandre, tare mi-ar fi placut, dar nu mi-am pierdut inca speranta. Asa ca o noua luna, un nou inceput, deci cine mai esta in cursa???





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Offf Ioana, am urmarit cu sufletul la gura sa mai apara o noua veste de la tine. O iei de la capat si pana la urma sigur vei reusi...sunt multe stafete aici ce urmeaza a fi date!

paxela, la multi ani si pt Ionutul tau...chiar si cu intarziere!

hehehe, dc aveam fetita de data asta ii puneam numele Denisa Ioana...

Gina M, pls trece-o si pe Ruxandra in listuta cu puiutii nascuti in familia noastra si scoate-o de la gravidute:
8 noiembrie (15:10)- Ruxandra_sb,(17.05.1974),37s - nastere prin cezariana, Grigore,2900 gr,49 cm,Apgar 8, - Matei (07.01.02)



Mihaela (36+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Ioana La multi ani cu o zi intirziere pentru ziua onomastica!
Multa sanatate, incredere si speranta ca se va implini dorinta!
Cu mare bucurie as dori sa-ti predau stafeta si as fi foarte fericita sa am gura aurita de data asta!

Sim, Roandre, Gio la voi a inceput numaratoarea inversa si de-abia astept sa curga vestile bune unele dupa altele saptaminile ce urmeaza!

Herra eu am DPN pe 2 martie, asa ca...tare m-as bucura sa predau stafeta mai multor aspirante de aici!

Mariana 32+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:


ati fost atat de dragute si mi-ati urat toate cele bune.....
azi am avut dureri puternice, am sangerat... si dupa ce am aflat de la echo ca s-a oprit in evolutie... am varsat toate lacrimile, nu mai am cuvinte........
maine voi face primul chiuretaj din viata mea......
sunt daramata.
bine ca-l am pe sebi... si in curand vom serba 3 anisori.
stiu ca trebuie sa fiu tare, pt el.
nu astept cuvinte de consolare... oricum situatia este tragica pt mine....
imi pare tare rau sa va dau vestea aceasta proasta..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by Ioanatugs

Buna dragelor!
"..." Au venit si rushii. Asa ca z32=z1 si nu sunt trista, ma asteptam sa fie asa, pentru ca facusem si acel test in z28 si era prea negativ. I-mi pare rau ca nu pot prelua stafeta lui Sim, sau a lui Roandre, tare mi-ar fi placut, dar nu mi-am pierdut inca speranta. Asa ca o noua luna, un nou inceput, deci cine mai esta in cursa???


Ioanatugs,Offf...imi pare asa de rau scumpa...
Astazi, sunt asa de indurerata de una din vestile primite de la una din prietenele mele incat, abia mai reusesc sa ma concentrez...
Cam prin acelasi timp in care eu am pierdut' sarcina ea, a nascut o fetitza.De indata ce mi-am revenit am sunat-o insa, nu am reusit nici cum sa dau de ea.
Astazi m-a sunat insa si, ne-a adus la cunostinta faptul ca: fetitza lor s-a nascut cu mari probleme si inca de la nastere inimioara, i-a fost operata.
Aceasta a fost doar o mica operatie si va trebui sa urmeze inca vre-o 2-a...
Se simte insa foarte rau si nu se stie daca va putea rezista.
Durerea este asa de mare si cred ca, va puteti imagina cat de palid este soarele acum pentru ei...
Si la noi cele care am pierdut sarcini poate, si-a mai pierdut din stralucire insa, durerea noastra nu se poate compara cu a lor.
Trebuie sa ne acceptam situatia,sa luam toate lucrurile asa cum vin, sa le rezolvam in masura posibilitatii,si trebuie sa mergem mai departe.Impreuna sunt sigura ca vom reusi.
Cu siguranta va veni la fiecare in parte ziua in care vom spune ca:Este asa de frumos!
Cat se mai spune inca azi,ar trebui sa ne bucuram si sa multumim pentru cer,pentru soare, pentru viata ce-o traim asa cum este ea, pentru sotii nostrii,pentru casele noastre si tot ceea ce avem...
Este dur insa,personal realizez tot mai mult,cat de multumitoare trebuie sa fiu fata de Dumnezeu pentru ca, a ales sa ne ia bebelusul inainte devreme la El!
Acum reincercam cum stiti din nou iar,dupa calendarul DC si altele la mine astazi, ar trebui sa aive loc ovulatia. Ne-am facut partea iar tot ceea ce ne ramane este sa asteptam.
Asteptam linistiti indiferent de situatie...Rugati-va pentru noi.
Va multumesc mult si va




POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Offf Mav, abia acum vad mesajul tau...Imi pare asa de rau pentru aceea ce ti se intampla...
Te inteleg asa de bine caci si eu am trecut pe aici pe: 5 Oct' anul trecut.
Sunt cu inima alaturi de tine prin tot ceea ce treci si ma rog ca Dumnezeu sa-ti mangaie inima indurerata, sa te intareasca si sa te ajute sa depasesti toate recifurile vietii cu bine.
Sa fii tare.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Ufffffffffff fete dragi ce de vesti triste...

Mav, sa te ajute Dumnezeu sa treci peste asta si sa o poti lua de la capat. Maine sa iti fie usor, rapid si fara durere, imi pare tare-tare rau.

Ioana, ma bucur ca esti optimista. S-a intamplat o data, se va mai intampla, eu sunt sigura de asta. Te pup cu drag. EU am sperat tare mult ca ne dai vestea cea mare.

Gina, povestea prietenei tale pe mine ma atinge intr-un mod special. Ea locuieste ca si tine in USA? Am sentimentul ca sunt foarte multe cazuri de genul asta in ultimul timp in America de Nord. Voiam sa iti spun sa ii incurajezi pentru ca daca au operat-o asa de mica, este cel mai bine pentru ea. Cat am fost in spital cu MAria mea, am auzit atatea cazuri de bebelusi operati la inimioara de mici, multi dintre ei urma sa faca sau facusera alte operatii dupa, da erau multe cazuri care se terminau cu bine. SI faptul ca nu e prea bine dupa prima operatie nu inseamna ca nu va lupta. Sunt operatii grele, organismele lor micute trec prin multe, dar copiii sunt uimitori. Doamne ajuta sa fie totul bine! Sa ne spui si noua ce mai fac, te rog. Tinem pumnii sa ne dai si tu vestea cea mare luna asta.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Buna tuturor,

Sunt si eu o mamica al unui baietel de mai 2003, si care nu a mai avut curajul sa mai incerce la al doilea. Inca nu sunt hotarata ce sa fac, asa ca ne-am gandit ca anul asta sa dam drumul la treaba fara protectie sa vedem ce ne rezerva Doamne, Doamne. Am uitat sa precizez ca indata implinesc 35 de ani asa ca nu am prea mult timp la dispozitie.
Eu la baiat am avut nevoie de vreo 8 luni pana sa raman, si asta cu monitorizarea ovulatiei, iar cand s-a intamplat a fost exact in ziua fertila. Eu mi-as dori o fetita asa ca ma gandeam sa incerc dupa metoda cu evitat ziua fertila, dar ma gandesc ca o sa dureze la nesfarsit, daca prima data a durat 8 luni. Asa ca probabil ca o sa las asa cum se va nimeri. Nici eu nu stiu ce vreau de fapt. Citind aici la voi constat ca de fapt mai vreau un copil, dar cand ma gandesc cum o sa ne descurcam cu 2 ma ia teama. Nu ma refer aici la partea materiala ci la cum o sa ii ducem, unul la daycare, altul la scoala, tinand cont ca nu avem ajutor aici. Plus ca la un an e tare mic sa-l duci la daycare.
Peste toate astea baiatul meu a fost si este tare nazdravan, plin de energie, iar noi “batrani si obositi” pentru nevoile lor. Se vede diferenta de generatii:))
Vroiam sa o felicit in primul rand pe Irinel pentru curajul de care da dovada, caci am urmarit celelalte subiecte si nu am indraznit sa ii urez “spor la lucru”.
Cred ca si parte din cazurile cu copii cu probleme de sanatate ma fac sa nu am curaj pentru al doilea caci mi-e teama. Nu cred ca as avea puterea ta. Vroiam sa te intreb Irinel, daca poti sa-mi spui, in timpul sarcinii nu s-a vazut nimic din problemele Mariei? Ca eu mereu am sperat ca se poate sti daca e vreo problema.
Celelalte fete, nu prea v-am mai “intalnit” pe la alte subiecte, dar sunt alaturi de voi si ma rog sa fie totul asa cum va doriti.

Numai bine tuturor.

Mergi la inceput