Piticodromul de sept - oct 2005 (157)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Cristina, nu stiu cum e sa ai baietel
Dar cu fetita e tare bine

daca da Doamne-Doamne, poate vad cum e si cu baietel. Desi Ilinca deja compenseaza anumite aspecte. E plina de zgarieturi, vanatai, julituri, se catara peste tot, cu okii-i numai dupa triciclete si mingi...

Edit ca sa completez: la noi in familie tat-su e durul. Eu sunt dura doar cu toti ceilalti din sistemul solar, cu fii-mea sunt plastilina. Iar cand tat-su e dur, eu sunt prima care pune bot si-l mormai printre dinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Anirim, multa santate Andutzului!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Anirim, sa-ti traiasca mama, sa fie sanatoasa.

Jadi, mersi.
Intre timp am vorbit si cu pediatra la tel si mi-a zis ca multe infectii virale dau febra si reactie pe piele, no problemo.

Mifloriciko, e scumpica foc Ana Banana. E bine ca i-ai facut un control amanuntit si e ok.
Aici nu mi-ar face nimeni asa ceva la copil, nici daca le-as zice ca platesc eu, ar da din umeri si ar zice ca daca nu e bolnav nu are nevoie.

Pup fetele,


Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Eu m-am gandit sa fac un scorpion veritabil data viitoare. Asta inseamna sa ne punem pe lucru in ianuarie anul viitor sau sa asteptam pana in 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by Antoanela23
Aici nu mi-ar face nimeni asa ceva la copil, nici daca le-as zice ca platesc eu, ar da din umeri si ar zice ca daca nu e bolnav nu are nevoie.

Anto siVictor (8 octombrie 2005)




Anto, iti dau eu numele unui pediatru homeopat care ne-a facut trimitere pentru un bilant de analize complete la un an, rambursabile aproape integral de asigurari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Asa e, sunt niste scumpi fie fetite sau baietei.

Si e bine sa fie 2: Anca acum se joaca cu Victor, e o chiraiala seara la culcare de nu se poate descrie.
Chiar daca noua ne e mai greu, dar nici cu un sg. copil nu e usor.

Asa ca Ina, eu iti tin pumnii sa vina si baietelul cand vrea Doamne-Doamne si cand vreti voi. Ca fiecare isi stie prioritatile lui.

Oricum, eu imi scot palaria in fata mamicilor cu bebe 2 la purtator sau in brate.
Sunt curajoase, nu asa cum am fost eu.
Mie mi-au trebuit 5 ani sa reiau experienta.

Sanatate bolnaviorilor.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Cristina, eu imi doresc macar 6 luni de somn odihnitor inainte sa ma inham la o noua aventura. Oboseala acumulata in ultimii 2 ani este singurul motiv pentru care ezit sa incep orice fel de nou proiect in acest moment. Dar desigur nu chiar totul in viata poate fi planificat oricat as incerca eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Pai, luati casuta si ptr baietei.
Sunt sigura ca si lor le va placea.

Oricum scrisoarea lui Victor ptr MC cuprinde numai jucarii de la raionul de fetite.

Bianca, sa stii ca si Victor are bucatarie ca a lui Milan

Si putem sa luam si fetitelor masina cu surubelnite.

Noi ne crestem copii, cu principii "astea sunt numai ptr fetite, astea numai baieti". Si dup-aia ne injura nurorile

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Buna fetele!
Si eu mi-am dorit inca de prima data fetita dar daca nu a vrut sa fie acum ce sa fac. M-am resemnat, mai ales ca si bebe 2 e clar baietel si astept sa creasca mari si sa-mi aduca fete acasa si sa fiu o soacra buna.
Nu stiu cum sunt fetitele dar baietelul meu nu poate sta deloc fara mine, nici cand mananc, nici cand sunt la buda nicaieri si nici nu pot pleca nicaieri fara el. Voi vedea la anul cum va fi la cresa pentru ca nu o sa pot face fata cu 2 bebei.
Nu stiu cine se plangea ca bebe s-a trezit de 2 ori azi noapte. Al meu inca se trezeste de n ori si doar in zilele bune de 3 ori. Am albit intr-un an cat altii in 10 dar am si multe bucurii cand striga mama si imi povesteste ce a facut.
Am vrut si eu sa ma plang nitel la voi dar mi-era rusine, asa ca o sa o fac putin cate putin.
Pupici, Dea si Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Deea, asa face si Ancuta.
Azi noapte m-am dus la baie, si au inceput urletele de a trezit toata casa.
Inclusiv pe frati-sau care trebuie sa fie 'fresh' la scoala.

A avut perioade mai bune, dar acum de cand cu maselute, a revenit la obiceiurile proaste.
Si merge si la cresa, si a stat si cu bona de la 4 luni.

Maine seara am petrecerea de Craciun la firma, si mi-e groaza sa ma gandesc la ce jale va fi acasa.
Dar 2-3 ore nu va fi foc. Mai mult nu stau, ca dimineata trebuie sa ma trezesc devreme, sa plecam la scoala.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput