Piticodromul de sept - oct 2005 (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Jadi te-am abandonat aseara , dar eu sunt calator cu metroul ....

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Buna dimineata la mamici si la pitici!

Sa le iau pe rand: Ioana felicitari oficiale de data asta! Sa ai o sarcina usoara si un kinder super reusit, eventual un fratior cu care Miruna se va dovedi forate grijulie.

Dana Lucia, imi pare rau ca inca nu mi-am onorat promisiunea cu cantecele. In parte e vina mea fiindca am fost prinsa cu Ilinca bolnavioara si cu concursul si numai de cautat cantecele nu mi-a ars, iar in al doilea rand ca laptopul nostru tot nu merge, multumita celor de la HP Belgia si UPC, carora tin sa le "multumesc" si cu aceasta ocazie pentru serviciile "deosebite"! (ca la Oscar, huh?!)

Antoanela, scuze si tie ca nu am raspuns sambata seara la telefon. Era inchis sonorul si am vazut abia duminica ca m-ai sunat. Insa la ora aceea ne chinuiam sa o facem pe Ilinca sa respire :-((
Ai dreptate, banuiesc si eu ca e ceva la cresa - (ea are patutul langa geam si probabil se agita, transpira si apoi doarme acolo dezvelita si raceste - are gene romanesti deci e sensibila la curent - sau in fine o fi chiar vreo ciuperca ceva acolo. Oricum nu mai merge deloc la cresa pana in ianuarie cand schimbam cresa, asa ca nu mai are rost sa fac acum pe detectivul).

Cu aceasta ocazie va spun si rezultatul vizitei de ieri de la pediatra. Evident ne-a recomandat iar aerosoli de data asta cu alt produs (repet, poate imi da un sfat doctorita noastra Alina, am incercat pana acum Ventolin si Bisolvon, iar acum vrea sa-i punem ceva pe baza de hidrocortizon. Doar ca eu, mama un pic nebuna, i-am spus clar ca gata, am terminat experimentele farmaceutice cu fiica-mea. O tratez babeste, adica ceai cu miere si lamaie, sirop de cimbru pentru gat si bronsita si stat acasa cu noile jucarii pana in ianuarie. Si zau ca am s-o fac bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Stai calma Irina ca am scris mesajul si am inchis leptocu' ca deja mi se acrise de el!

Nu prea poftesc nimic, dar ma gandesc la toate de mancare de craciun, inclusiv salata boeuf cu maioneza nenaturala... deci sunt pe calea cea buna!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Mifloricico, am admirat-o pe Ana Banana si casuta ei de poveste. Am sa-i iau si eu Ilincai insa la vara cand va avea camera ei. Acum are un cort, mai usor demontabil, care abia recent a inceput sa-i placa. Se ascunde in el si citeste cartile cu Winnie Pooh.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Brad o sa facem abia la Cluj. Pana atunci educam fata in spiritul Craciunului: cadouri, cantecele, reni, Mos Craciun etc Pana acum partea cu cadourile ne-a iesit cel mai bine!

Jadi, succes la indeplinirea poftelor! Inteleg ca te duci in mijlocul mamelor de sarbatori... ce frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Da merg acasa, ce o fi la gura soacra-mii ca nu stiu cand am facut ultima data craciunul cu ei. Nu de alta dar daca merg la ea, raman nemancata, are un talent culinar deosebit! Iar mamele mele gatesc atat de bine, doamne nicaieri nu e ca acasa!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Lasa gura soacrei s-o asculte cine-o vrea! Eu una ignor ce ar putea spune soacra-mea, din fericire nici nu prea spune fiindca fiul ei are o vorba pentru ea ("vrei sa ne vezi doar in poze urmatorii 20 de ani?") care are un efect de calmare instantanee
De altfel noi am stabilit demult cu familiile, neamurile si alte persoane interesate ca da eu sunt genul "control freak" si ca totul, dar absolut totul, facem cum vreau eu.

Sa va mai zic o data ce bine-i sa ai fetita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ina

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Hai mai Ina, e bine sa ai si fetita si baietel.
Si cel mai dragi imi sunt cand dorm

Sotul e mai dur cu Victor, si eu sunt cu Anca.
Pai daca Anca vrea numai la mine.
Este intr-o faza in care se maraie din cauza dintilor, si in plus o sa o si vaccinam. Ca sa fie tacamul complet.

Si Victor imi spune :"Hai sa mancam la restaurant, ca sa nu mai gatesti tu".
Plus, ca se lauda la copii cu 'maica-sa'.

Cel mai haios e cand ma ciondanesc eu cu taica-sau si el filozofeaza:" Aha, asa e casatoria".


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anirim spune:


Am intrat si eu umpic ca sa va salut: din pacate ne inscriem si noi in clubul copilasilor bolnaviori,la inceput Andutzu a avut o tuse usoara, cativa mucisori, am folosit nurofen si rhinathiol,iar ieri ne-am dus la doctor si suntem suspecti de bronsiolita.. ma multumesc totusi ca nu mi-a mai facut febra foarte mare, deobicei 39-40, acum 38cu 5, 38 cu 7...marog tot febra este.
CODRUTA, multumim ca ne-ai admirat in poze, insa sunt pozele cu Andrei sunt mai vechi, nu am reusit inca sa pun unele noi, pt ca eu sunt inca fidela aparatului de fotografiat cu film, si tb sa le developez, sa le scanez......si asa mai departe.
IOANA, felicitari pt sarcina, daca-ti doresti baietel,baietel sa fie .Stiu ca-ti doreai la un moment dat, ca urmatorul bebe sa fie varsator, dar e mai bine ca va fi leu, nu?! Eu sunt varsator si nu-mi prea place zodia....
MIFLORE : E super casuta Anei, vreau si eu o fetitaaaaaa.

Va pup pe toate si va urez toate cele bune, eu azi plec la mama mea in vizita pt ca este ziua ei.


Anirim si Andutzu

poze

Mergi la inceput