LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

POZE NOI

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=0&source=browse&large" target="_blank">filmulet aniversar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ehehe...azi e o de zi de-aia de nu trebuia sa ma scol: cand sunt ambalata de plecare cu totul, constat cu stupoare ca ambele chei de la masina sunt la Adila. Da' i-am dat telefon si m-am racorit putin.
Apoi ies afara cu caruciorul si in loc sa merg in 3 locuri decid ca merg doar in 2. Cand ies din scara: ploaua bine de tot. Iar o injuratura in gand de data asta, ii pun lui Titi copertina, io-mi trag gluga pe cap si plec la bancpost unde m-au anuntat ieri baietii draguti ca trebe sa pun niste bani la descoperire inapoi, mai exact toata suma care e diferenta.
Ma duc acolo si bag banii, ies la bancomat si constat ca in loc sa fie cumintei toti pe card, nu am nici un leu...Dupa ce vin acasa in spume, dau zeci, da! zeci de telefoane care ma plimba de la unii la altii si pana la urma aflu ca mi s-a blocat descoperirea de card pentru ne-alimentare...deci adio bani!!!!Pana ma intorc iar la serviciu si cer iar...

Faza naspa e ca io nu stiam ca trebuie alimentat cardul lunar, chiar daca pe card sunt bani de dobanda, ca cica o conditie de acordare a creditului e sa alimentezi lunar...

Amu vine masa lui Titi care de regula e prilej numai de bururii si apoi ruga catre ceruri sa ajunga Adila la timp sa pot lua masina si merge la librarie. Dar libraria inkide la 16 iar io am sanse de 0.(0)1% sa ajung pana atuncea. Apoi seminar de mate, de info....

Asta din ciclul: impuscati-ma sa nu ma mai chinui!!!!




Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mai Noki si toate astea s-au intamplat intr-o zingura zi?????
Fii optimista, ca maine va fi mai ... bine!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Camelia, vrei sa zici in decurs de 2 ore!!!!

Vestea buna e ca Titi a papat un castron aproape plin de ardei umpluti, asa ca ii declar mancarea ei favorita...
Maine avem spanac in meniu, cu ouletz.

Sa va zic faza haioasa apropo de tipa care a nascut bebele baietel: azi de dim stateam io la PC sa fac ceva exercitii la o baza de date si poc! vad ca intra ea pe mess! Ma sochez, ma gandesc ca desi era internata de ieri, s-o fi razgandit Andrei si nu a mai vrut sa iasa si au trimis-o aia acasa...bag postare...nimik. Imi zic ca e barbac-su si ca e mai timd..ii povestesc de mine, de Sarah, ca sunt mamica din parc tra-la-la. Nimik! Peste 10 minute ma suna chiar ea. Io: nu ai nascut, nu? Ce se intampla? La care ea: ba da, aseara..zic bravo, felicitari, dar cine e pe mess? La care ea: pai, cum cine???? Matei! (fii-su de un an si 5 luni care se pare ca deschide singur PC-ul, de intra automat mess-ul.




Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Noki

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Dordia,Mihaeluta no acu sinteti unu la unu.Deci tot nu stiu ce sa fac.Nasu lui T are alegeri in partid ca e in politica pina in git (Dordia) .Asta e motivul foarte intemeiat.Deci nu ajunge duminica,atunci cind fac io petrecerea.Va multumesc oricum.Poate mai zice cineva ceva ca sa incline balanta intr-o directie.

Noki si eu am patit faza cu alimentarea cardului.Dar nu am aflat de ea in aceeasi zi in care n-am gasit nici o cheie de la masina sau a plouat.Iar Matei este un super copil.

Nu retin exact cine m-a intrebat de scaunul de masina pe care l-a vazut in poza.Anda poate? Mi-e groaza sa reiau sutecul trecut. Totul este foarme pufos si moale.Este excelent.Partile laterale sint niste bare acoperite cu un soi de burete f moale,iar bara aia de protectie din fata are o aparatoare groasa din burete.Ma declar incintata de el.E Farlin.
Camelia mucii si gitul rosu sint f populare acum.Sanatate fecioarei! Iar Mada vad ca tu mai ai de tras pina pe seara.Iti tin pumnii.

Leea si Tudor (19.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

leea, motul il poate taia oricine, daca nu poate nasul, si nu are nimic impotriva. si mai ales daca vrei sa-l schimbi. se poate oricand intre 1 an si 3.
la andrei l-a taiat nasa lu iris, ca nasa lui nu putea veni in tara. si l-am taiat la 1,8 ani.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Fetele dragi, am citit din urma cam un scutec si ceva, nu pot mai mult, dar n-am timp sa va raspund. Va dau doar vestea ca ieri, de ziua mea, am primit cel mai frumos cadou: am facut eco morfologica, bebe e bine, masurat are 21 de saptamani, fix-fix cat este si vartsa cronologica! Si este FETITA!!! Sunt foarte fericita. Cand iti aduc vesti bune, ecografiile astea parca iti dau putere sa infrunti toate greutatile! Daca nu stunt de bine... nu vreau sa ma gandesc.

Voua va doresc sanatate, LA MULTI ANI celor pe care i-am sarit in zilele cat am lipsit si sa stiti ca ma gandesc cu drag la toate!

Va pupic si sper sa-mi mearga mai bine PC-ul si sa am mai mult timp de voi, desi se apropie Sarbatorile, cu pregatirile de rigoare, veselia, oboseala si tot tacamul de chestii time-consuming...

Gandacel 21+ si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

acum 20 minute am virat banii stransi de noi in contul lui andrei. sa dea Dumnezeu sa-i fie bine si sa se imbunatateasca starea lui ca tare mai sufera micutul.
multumesc tuturor fetelor care au raspuns apelului si au donat bani pentru andrei. o sa trimit in urmatoarele 10 minute mail in contul comun cu tabelul cu donatiile.

S-a strans suma de 3.431,8 ron.
am postat aici donatia:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=26

sa-i ajute Dumnezeu si sa-l faca bine pe andrei!


nu uitati sa-l ajutati pe andrei: http://andrei.point.ro/

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

DUMNEZEU SA-L AJUTE PE MICUTZUL ANDREI SI SA LE DEA PUTERE CELOR DIN FAMILIE SA-L POATA SPRIJINI !!
Pupici dulci, baiat frumos!!!


Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput