LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (106)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Leea eu nu prea la am pe astea cu obiceiurile, dar din cate stiu taiatul motului e apanajul nasului sau nasei. Poti sa ii serbezi ziua fara ei si sa amani taiatul motului pentru cand poate nasul sa vina, nu e nici o problema, din babe am inteles ca la baiati poti taia motul oricand intre 1 si 3 ani. astfel mai ai un prilej de chef si balamuc cu ocazia taierii motului. Acum depinde si in ce relatii esti cu nasul, si cat tii de mult sa fie el cel care face aceasta operatiune. Eu as fi asteptat sa vina nasii copilului si apoi taiam motul, asta daca nu ar fi putut venii la momentul aniversarii unui an. Noi avem o super realtie cu nasii nostrii si ai coplilului si cu siguranta s-ar fi suparat daca nu il taiau ei. Daca nu ar fi avut motive intemeiate sa nu vina la petrecerea de un an, eu una nu i-as fi iertat. Dar din cate inteleg nasul lui T are motive destul de intemeiate.
Sper ca te-am lamurit cat de cat
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Iar a facut febra 38.5, i-am bagat un Novocalmin, si iar a facut kk imediat. Astept pana seara sa vad cum evolueaza apoi o chem pe pediatra. Incerc sa o culc dar nu reusesc...revin

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=0&source=browse&large" target="_blank">filmulet aniversar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza fetelor!!!

Madau offf cu febra asta...nu stiu ce sa zic dar eu sper in continuare sa fie de la dintzishori!!! Daca nuu...oricum sanatate muuulta!!! Si nepotelul meu cand are febra mare chiar si 40 e f. activ si nu pare bolnavior deloc. Se joaca e suuuperactiv. Dar...eu sper in continuare sa fie de la dintzisori!!!

Camelia sanatate muuulta de tot!!!

Noki super ca plecati in ian. O sa te relaxezi si tu putin.!!! Bravo!

Leea ... pai de ce nu poate vani nasul de la TG??? Si eu am rude in TG...de fapt aveam ca s-au mutat. Daca vrei sa ii iei motul eu zic ca poti si fara nas. Adica daca e cineva din familie...(mama sau tatal tau sau amandoi) eu zic ca nu are nik. Sora mea cea mare...are o fetitza de 12 ani si cand era mica Nasii ei nu erau in tzara si oricum fiind nemti la ei nu e asa obicei, turta i-am rupt-o noi surorile. Asa ca....e ok.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of, Madau ! Sanatate multa Mirunicii !!! Tinem pumnii sa scapati de belea! Eu zic sa suni pediatrul, sa nu se "ingroase gluma", DF!

Anda si Joy, felicitarii pentru primii pasi !!!
Anda, suuuper filmuletzele! Mi-au placut amandoua insa cel cu alesul de pe tava a fost "criminal"!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Cuscra,eu zic sa chemi doctora mai devreme ,sa nu se agraveze ,iar daca va da vreun tratament sa-si faca efectul pina de ziua ei!Sanatate si pupici!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

M-AM TUNS


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by Madutza10

Cuscra,eu zic sa chemi doctora mai devreme ,sa nu se agraveze ,iar daca va da vreun tratament sa-si faca efectul pina de ziua ei!Sanatate si pupici!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

M-AM TUNS





Madutza, exact asa zic si eu !

Madau, sa dea Domnu' sa fie ceva "usor", sa scapati fara belele!


Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanuc spune:

Buna ...dupa o noapte nedormita...azi noapte copilul meu avea chef de joaca la ora 3 si noi stateam si ne uitam la el...sper sa nu isi faca un obicei din asta...

Joy cred ca i-a spus ieri Vladut ceva lui Luca in privinta asta?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cesara76hll/album?.dir=/b999re2&urlhint=actn,ren%3as,14%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetelor la noi nu e problema cu pediarul, oricand o sun vine acasa, am zis doar ca vine diseara ptr ca azi e dupa amiaza la policlinica..deci mai devreme nu se poate. Mai stau pana dupa amiaza si o sun, sa vedem cum mai e treaba

Gata, ma opresc aici ca v-oti fi saturat de vaicarelile mele

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=0&source=browse&large" target="_blank">filmulet aniversar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Madau, stai linistita! Eu cred ca toate fetele te inteleg ca esti ingrijorata! Eu zic ca e mai bine ca "ai cu cine vorbi"!

Si eu simt ca innebunesc cand ma gandesc ca Dariuca e acasa, ca poate are febra ... totusi sper sa fie OK! E oricum pe maini bune !

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Gata am culcat fata, tare mi-as dori sa pot dormi si eu putin ca-s cam varza, dar nu pot ca trebuie sa fac listele de cumparaturi ptr diseara, mancare n-avem...

Mihaelutat am vb cu tanti cu curatenia, din pacate nu poate veni ptr ca madam Iorgovan (le face si lor menajul) tocmai ce a sunat-o ieri si i-a spus sa vina si la casa lor de la Buftea parca, deci nu mai are timp deloc, ca la aia se duce de 3 ori pe sapt, le face si mancare, etc.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta, daca mai aud pe cineva, te anunt
Eu ma intelesesem cu ea la 500 mii de 2 ori pe luna, insa ieri am schimbat la doar 1 data pe luna, ca nu se face asa mizerie mare. Intr-adevar ii dau 1 mil, dar face curatenie generala...spalat geamuri, inclusiv balcon, gresie, faianta, dulapuri, biblioteca, scos si sters cartile de praf, aspirat, batut cele 2 covorase, aragaz, etc.

Cami, Madutza, Diana multumesc inca o data ptr suport

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=0&source=browse&large" target="_blank">filmulet aniversar

Mergi la inceput