Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

cristina chiar ma intrebam c ecu tine.... si pt georgia


florentina,deea nici mie nu mi-a venea sa cred ca burtica e asa mica si e gata.... dar am dat jos doar vreo 5-6kg la nastere....deci nici asa nu e prea bine pt moral...

danutz eu iti pumnii sa nu fie ca la mine. a fost mult mai nasol pana am ajuns la 6cm decat nasterea in sine, alea ultimele minute, ce vrei tu. plus ca mama a nascut f repede dupa ce i s-a rupt apa si se pare ca si la mine ar fi tot asa. daca asteptam sa inceapa travaliul acasa...ce bine era. conteaza f mult si daca ai pe cineva cu tine in sala de travaliu. la mine nu se putea. ... si tin pumnii poate se hotaraste bblina....

dianocica fericita de bb davidutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Chris80eu te sfatuiesc sa-i faci gauri in ureki bebicii, eu nu i-am facut Alexandrei fiindca pana m-am dezmeticit eram externata...desi plecasem cu cerceii dupa mine..acum nu stiu cand am sa-i mai fac gauri!!
Si eu aveam burtica dupa nastere, radeau fetele din salon de mine ...ziceau ca ele cred ca mai am un bebel in burta...Acum pot sa ma laud ca amm dat 13kg jos...asta cu nastere cu tot, am ajuns de la 70 la 58, si mai am vreo 6 kg sa ajung la greutatea dnainte de nastere!
Raportez ca noi suntem bine, fetita mea e cuminte si doarme noaptea di cate 6 ore ...sa cam invatat in brate dar asta e ...si am luat 700g in 3 saptamani!

carla2005 de Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Felicitari noilor mamici , galerie pt cele ce urmeaza
Cristina1974, incearca cu mamelon, eu asa l-am pacalit pe bebe sa suga si titi (simte tetina aia si crede ca e bibe). Si tocmai ce-i spusesem sa nu aiba incredere in femei …sunt prima care l-a pacalit
Fetelor, intrebare: bebeii vostri au facut reactie pe antebrat la vaccin? Noi facem 6 saptamani si nici urma de reactie…


Ana lui Tiberiu Mihai

poze bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

yagmur ,ma bucur ca te-ai simtit bine si te-ai distrat !!ai reusit sa te mai dai jos din pat?
lory32
,Felicitari pt Delia!!azi a implinit o luna!
donia,multumim de mesaj.
chris,dilema mare cu cerceii astia.depinde si cu ii face gaurile,oricum vaccinul doare mai rau.stiu o fetita de cateva luni,marisoara,careia i-au pus cerceii la farmacie,cu aparat din ala,si nu a zis nici pss,nu a simtit nimic,doar o mica piscatura la a doua ureche,cand s-a prins de figura.
apoi nu a avut nimic.
nu stiu daca asta a fost ca era mai marisoara,sau ca aparatul ala e bun..
aaa,si a pus cerceii de la farmacie,initial,din nu stiu ce metal medicinal,care intra direct cu aparatul ala.ca daca e sa faci gauri si sa o chinui sa ii bagi apoi cerceii,mai bine te lasi pagubasa!
anateo sa veniti sanatosi acasa!
fatima,sa o tineti tot asa,cu somnul de noapte!
ingeras,imi pare rau rau de burtica ta.si sper sa se cicatrizeze,sa nu iti ramana urme.
cu sutienul si eu prefer ca tine,sa il probez,ca si asa abia ma multumesc eu cu cate ceva.mi-am cumparat deja doua dar nu speciale,din astea mai normale,dar marimi actuale,si am stat de m-a saturat eu la probe.daca nu imi vine bine,nule iau.
pana la urma o sa iau pt spital sutien din ala,o marime cat de cat,apoi daca nu imi mai e bun,asta e,iau altele,2-3 bune,dupa.sa am de schimb.daca stau si ma gandesc cred ca imi iau si maimulte,ca e posibil sa alaptam un an,nu? eu,de fel,cand imi luam suteiene,imi luam 6: 3 albe,3 negre,la fel.apoi iar,dupa o perioada,alte 6.acum,cu marimile astea schimbatoare am luat doar doua odata,acum iar doua...si sa mai iau cateva ,ultima masura.
Florentina "Noi gasisem o metoda si mai cool.... aveam un frigider care scotea un zgomot ca de elicopter... era uimitor cat de repede se oprea Maya din plans si o lua somnul cand o tineam in bucatarie!
"miiisto faza!!
cristina74 sa ne inveti si pe noi cum sa facem sa suga la program la 3 ore,ca tare as vrea !!pune poze cu fetele!!
Iasmina e o fetita responsabila,mi-am dat seama de cand ai avut tu incidentul ala in magazin,cu contractiile,negrii si izmenele ,si cu Iasmina de mana !
danutz ai 41,hai ca si sa vrei nu il mai tii!
sau joi o sa ai 41? pai si de ce ai scris aici 41+ ca ne sperii.inseamna ca ai 40+ ??
41 + inseamna ca ai 41 si cateva zile.cate ai defapt?
vaaai,cuma sa si-a rupt si mana si piciorul???mama ta ????? saraca!!!
alexandra,nu te uitam,te lasam doar sa te odihnesti si sa te refaci!
atudor "incearca cu mamelon, eu asa l-am pacalit pe bebe sa suga si titi (simte tetina aia si crede ca e bibe). Si tocmai ce-i spusesem sa nu aiba incredere in femei …sunt prima care l-a pacalit "


scoate a mea piciorul in partea dreapta de i-l apuc cu mana! o sa imi lase burta in colturi,ca il tot tine intr-un loc.
am visat urat azi noapte,adica dimineata,ca am si tipat in somn,nu puteam nici sa tip ca lumea,a venit al meu si m-a trezit.numai tampenii! stiu ca asa e,de la hormoni,griji...m-am visat mireasa,in rochie alba.asta cica nu e bine,dar nu se pune acum,cand suntem gravide,nu?




36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Aelita, cu siguranta nu se pune treaba cu visatul ...
Am mai pus poze cu bebikul
acesc

Ana lui Tiberiu Mihai

poze Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut fetele!
noi raportam o noapte tare linistita, multumim lui DD, a papat la 5 ore, dupa papa a adormit imediat si nu a plans deloc. ma rog, un picut pe la 12 noaptea dar e ca si cum n-ar fi fost. azi a fost cumintel, dar... desi i-am pus supozitor (nu mai facuse kk de joi) tot nu a facut. s-a tot scremut mititelul dar nu a reusit. nu stiu ce sa fac. am terminat deja un borcan de mierte si tot nimic. cred ca ma apuc de baut ceai de crusin... am inteles ca face minuni pt constipatie.
apropo de cercei, eu zic sa le puneti la fetite cat mai repede... scapati de o grija, ca dupa ce ajungeti acasa sunt rare ocaziile de a mai face ceva. cel putin in cazul meu... desi am vazut ca avem mamici TARE harnicute! Felicitari!
am si eu o intrebare pt mamicile care le dau piept bebelusilor... am azut ca multe lume scria ca bebelusul ei mamanca 40-50 ml de la san. DE UNDE STITI? ca eu il alaptez, doarme 3 ore ziua, 4-5 ore noaptea, dar habar n-am cat papa.
plange bebe
pa!

Laura lui Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

poze noi

Laura lui Daniel
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

laura si eu am aceeasi problema cu tzitzi. nu am idee cat mananca bb sau cat ar trebui sa iasa cand ma mulg eu. el se trezeste din 3 in 3 ore, de vreo 2 zile. si papa 15-20min la fiecare san. dar dupa ce m-am muls ca mi se infundasera canalele am scos vreo 20ml din amandoi, asta azi, cand am tras o singura data toata ziua. eu ma intrebam, daca el pare ca se satura cu ce papa si inca imi ramane cat sa se mai infunde din cand in cand, ar trebui sa mai beau ceai pt stimulat? ca logic mi s-ar parea sa nu...

si alta ?: mamicile cu nastere normala, cum reusiti sa mergeti la ? ati facut ceva special sau au decurs toate normal? eu de 7 zile...slabutz tare....

dianocica fericita de bb davidutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

A nascut Teutz!!!!

Azi dimineata la ora 10 fix...bebelina are 2600 si Apgar 9!

Teutz, sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si sa aiba parte doar de fericire si impliniri in viata!!!

Oana 38+ cu Denis Cristian
Disney bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

teutz felicitari sa iti traiasca bebelina, sa creasca mare si frumoasa!!!
Dianocica eu ma mulg dupa fiecare supt, mare lucru nu ma scot dar ceva ceva tot mai iese. Totusi eu mai beau din cand in cand si ceai pentru lactati ca am un stres... sa nu raman fara laptic!
Cat despre toaleta eu am aproape o luna de cand am nascut si tot foarte slabut. Nu stiu cum se va rezolva... trec pe ceaiuri!
bebe a mancat, acu' e in brate la tati si ma duc sa fac si eu ceva de mancare pt noi astia mai mari.
pupici

Laura lui Daniel
Poze

Mergi la inceput