Piticodromul de sept - oct 2005 (156)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!La multi ani Nicoletelor, Nicolailor, Nicushorilor ....Antoine hehehhe

Eu ca si Jadi de aseara nu imi mai revin, pai eu am luat cadouri pt tati si pt Vlad, consistente chiar si tati vine aseara cu o ciocolata care imi place foarte tare dar care imi face si foarte rau, evident luata de la chioscul din fata blokului, am fost tare dezamagita si i-am si spus mosului, cica sa imi iau singura ca el nu se pricepe, da eu tot suparata sunt, doar el stie ca imi plak nimikurile, orice porcariuta de 100 mii sa vad ca si-a dat interesul nu o ciocolata care imi este interzisa , drept urmare si dimineata m-am uitat in ghete, adika mie tot nu imi venea sa cred ca nu e nik acolo, am bagat si mana poate poate e ceva mai spre varf ..... foarte dezamagita sunt.

Gabi speram sa fie totul bine cu bb.



Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Anya , si asta nu e tot .De cind sunt gravi eu maninc pina in ora 13 de cel putin 3 ori.Si ieri dimineata nu am mincat decit un sandvis pentru ca mi-era si greata rau .Si pe una din usile salonului era o lista de meniu cu ce puteai sa iti comanzi acolo , in spital .

GABI13+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Gabi, ce bine ca ai scapat! Pana de curent...nene, zici ca suntem in epoca de piatra!

La noi a venit mosul numai la Dinu, eu sunt singura cu el, dar vine si la mine mai pe seara din tari straine. V-am zis ca i-am luat tractor si macara, a fost in extaz, mai ales tractorul i-a placut.

La multi ani, Antoine, Nicolete si Nicolai, si tie, Nicole!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

DR ALINA multumesc pentru urari si ca ti-ai amintit de noi! te pupic si eu in special pe burtica! Ma bucur ca bb este ok! pupici si Anyei nazdravana!
Apropos de nazbatii ale copiilor...darius si-a indesat in pampers o brosa a mamei...de unde a luat-o nu stiu...cert este ca maraia intr-una si tot tragea de pantaloni si nu intelegeam de ce. nu ma asteptam sa isi bage in pampers brosa, mai ales ca era imbracat cu pantalonasi...Si, intr-o zi a bagat un capac de la o sticla de plastic in gura...si spunea mmmmmmmmmmmmm...dar nu iti dadeai seama ca are ceva in gura...si la fel nu intelegeam ce are copilul... Acum noi suntem la mama acasa si ultima isprava a lui Darius a fost trantirea pe gresie a parfumului Dianei, sora mea...Bineinteles ca s-a spart sticla...Iar parfumul era unul destul de scump...asta e...bine ca nu s-a suparat...
Si pentru ca nu suntem in acasa, mosul nu a venit decat la Darius(o macara mare cu telecomanda si o alta jucarie pe care mi-e greu si lene sa o descriu...). Si eu i-am luat lui tati ceva destul de consistent si ma bucur ca nu se asteapta la cadoul asta... maine ajungem acasa si abia astept sa vad ce fata face cand o gasi cadou de la mosul in ghete... Sper ca mi-a luat si el ceva, ca de nu fac criza de nervi...
Gata cu mesajul.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Gabi, nu e buna mancarea aia de la bufetul de la Giulesti.
Am testat-o eu acum 1 an si un pic.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Multumesc, Cristina .Acum m-am linistit .Dar crede-ma ca ieri as fi mincat si o amarita de ciorba facuta in spital .Mi se parea ca miroase atit de bine .(Lua masa una dintre colegele de salon .)

GABI13+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna fetele,

Mai bag si eu nasul un pic pe aici.

La Multi Ani pt Nicolete, Nicolai si Nicolasi, sa fiti sanatosi si sa primiti cadouri frumoase.

La noi a venit mosu' acum o ora, adica, dupa ce i-am trimis email ca azi e MN, s-a dus sotu in pauza de pranz si a luat doua jocuri pt pitic si niste bijuuri pt mine, dragut din partea lui, pupa-l-as!
Cand l-am intrebat lui ce sa-i aduca mosu a zis ca si-a programat masina la revizie si reparatii.
Eu nu am fost in stare de cumparaturi ca mai mult zac cand stau acasa.


In rest, nimic nou. Victor e bine, vesel si simpatic, mai putin atunci cand se scoala noaptea sa manance la trei si nu mai doarme pana la 5-6, de vineri pana azi ne-a facut de doua ori figura asta.
Nu stiu, toata lumea-mi zice ca nu e bine sa-i dam noaptea sa pape, dar nu e chip, face un scandal groaznic, am incercat sa-i dau mai putin si nu adoarme apoi, se enerveaza si ne zombi-este si pe noi.
Aveti vreun sfat?
Pe de alta parte eu sufar rau de tot cu greturile, ma scot din minti si ma deprima groaznic. Si cand deschid frigiderul mi se intuneca universul; azi-dim am vomitat dupa ce l-am deschis.
Vineri merg la dr si sper sa-mi calculeze dpn-ul.

Pupici la fete si sarbatori fericite,





Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Of, Gabi, prin cate ai trecut, bine ca ai scapat si ce curajoasa esti. Vezi ca dupa amnio eu stiu ca e bine sa stai linistita si sa nu faci efort o zi-doua.
Tinem pumnii sa iasa bine analizele, de fapt eu sunt sigura ca totul va fi bine.

Alina, m-am infiorat la faza cu ciobul, bine ca nu a fost mai rau.
Tu cum te descurci cu schimbatul pampersilor, ca eu nu pot nici sa stau langa Victor dupa ce face kk, d-apoi sa-l schimb.

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

hop si eu cu intarziere..cred ca tb sa-i dam un premiu de originalitate Biancai pt clatitul pe cap cu stropitorea..eu am murit de ras cand a scris.. desi nu am mari pb in dpt asta, mai practic lasat dusul in mana piticoatei si directionat subtil spre podoaba capilara

antoanela, si eu ii dau copilului sa manance noaptea dc determin ca ii e foame; am incercat sa o amagesc si rezultatul e o ora doua nedormite de mine in compania maraielilor repetate; renuntat la final si dat biberon

Anya, multumim de relatare; nu mi-ar fi trecut prin cap ca un copil poate musca din paharul de sticla; mi s-au deschis noi orizonturi

mama ce limbarita am azi



Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Anto hai cu DPN ca inca avem lista deschisa! Eu am radar la kk dar ma feresc sa deschid surpriza, apelez la alte persoane pentru oul kinder .

Gabi ai vazut ce frumos e la Giulesti? Paradoxul e ca daca te internezi azi primesti mancare abia maine, asa e regula! Sa auzim ca testul este bun!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput