Piticodromul de sept - oct 2005 (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ioana, poate vei naste bebele de ziua lui Petra


Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

bianca, la 17:00 e spectacolul

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

merci. se pot cumpara bilete si pe internet? asa am citit in interviu...doar ca nu zicea unde. eu Joia asta nu pot, dar poate mai este si saptamanile urmatoare.

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

bianca, nu cred ca sunt bilete pe net-eu m-am gandit ca nu se complica nimeni cu bilete la spectacole de pici-da poate la diverta?
exista site-ul teatrului ion creanga unde poti vedea programul;din ce scrie acolo nu cred ca va mai fi luna asta spectacolul

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

spectacolul nu e joia asta este joia viitoare pe 14 decembrie

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Am vazut si eu in Iasi faimoasa masina cu scule , dar era mult mai scumpa , 640 000 lei .In plus , de ziua lui Tudu Mihnea a primit cadou un set de vreo 5 masinute cu scule ,surubelnita , bormasina etc .E deja plictisit de ele .



GABI13+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

ramona, am gresit eu, sorry...daca era joia asta era bine...joia viitoare nu pot. daca gasesc bilete poate se duce tati

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei!

La noi a venit Mosul pentru toata familia, nu numai pentru copil. Asa ca pot sa ma declar multumita .

Eu am o stare destul de buna astazi, dupa atatea zile de greturi si alte fitze de-astea . Se pare ca m-a cuprins si pe mine farmecul sarbatorilor. Mai ales ca m-am mai linistit, ca bb din burtica este bine, caci l-am vazut ieri.

Povestea Ramonei cu paharele mi-a amintit ca Anya a muscat vineri dintr-un pahar gros de sticla, chiar sub ochii lui tati. A prins-o cand scotea cu manuta un ciob din gura. Eu am ramas trasnita, pt ca nu ma asteptam sa muste dintr-un pahar atat de gros. Ea s-a taiat putin la un degetel, dar nu a plans deloc. Ii curgea sangele siroaie pe ea, pe body, il intindea pe fata, in par...distractie mare ce sa mai. I-a trecut repede, caci taietura era superficiala, dar pe mine chiar m-a ingrijorat. Imi amintesc ca acum vreo 3 ani, baietelul prietenei mele a facut la fel si eu m-am gandit atunci "vai, ce parinti...auzi, sa muste copilul dintr-un pahar sub ochii lor...tz, tz, tz." Iata ca nu e chiar asa...

Gabi...prin cate ai trecut! Toata ziua in stres, nemancata si cu peripetii. Bine ca a trecut greul. Asteptam vestile bune.

Alina 10+, mamica d-rei Anya (1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Gabi, la pana de curent nu m-as fi gandit nici in 100 de ani.

Alina Anyei, sa stii ca si eu am muscat dintr-un pahar cand eram mica, 1 an si cateva luni. Mi-au povestit ai mei ca au fost foarte stresati pana au reconstituit paharul si au fost siguri ca nu mai am nici un ciob in gura. Acum 2 seri Matei a incercat sa inghita un capac de la o sticla de apa. I-a zis taica-su sa nu il bage in gura, copilul s-a intors cu spatele la el si si-a indesat capacul in gura. Atat de bine incat nu prea mai putea sa respire, Alex s-a speriat, i-a scos cu forta capacul, Matei a vomitat. Eu eram in baie si cand am iesit erau amandoi crizati la maxim. Ma ingrijoreaza ca el nu facea de-astea, e tot mai nazdravan, chiar o cam terminase cu gustatul lucrurilor, dar acum vad ca ne intoarcem si cu extra features.


Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Raluca, inca nu e confirmat de doctor; saptamina viitoare aflu sigur.
Codruta, nu cred ca nasc de ziua Petrei, ca fac cezariana (sper programata, fara surprize).

Mergi la inceput