Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Yagmur nu fi ingrijorata.
bebe al meu are momente cand e super bleg. trebuie sa ma mangai bine pe burtica ca sa-mi dea un semn de viata, si acel semn e destul de anemic. am observat ca asa reactioneaza cand e presiunea atmosferica scazuta.

38 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Buna mamici si burtici!

Ma prezint si eu pe 8 dec la Municipal Pt cezatiana cu dr Badea.

Cine a fost de curind pe acolo ca sa nasca, imi poate da amanunte ?
In special : cind iti da copilul, ce fel de anestezie, cum se poarta in general cu tine si bebe, cind iesi din spital, etc.

Multam si pupici la mamici!!!

Ruxmax cu bb Tudor 39 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by mayaione

La Multi Ani tututor Sf. Nicolae!
Asiza cosmarurile sunt absolut normale. Eu le-am avut pana am ajuns pe masa de operatie. Cu embolismul pulmonar, nu am mai avut timp sa ma gandesc la el. Vroiam sa scap odata, indiferent cum. Ce-i drept am avut probleme cu respiratia dupa, de-abia acum respir corect. O sa fac o radiografie dupa ce termin de alaptat sa vad ce si cum.

www.smi.ro/anamaria" target="_blank">Poze Anamaria




Mayaione, mersi de incurajari...Te pup tare tare...am vazut pozele cu printesina ta...e o dulcica, indiscutabil!!!

Oana 37+ cu Denis Cristian
Disney bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinabr spune:

Salutare fetelor!! Mai bine zis mamicilor. Vad ca apar bebelusi zilnic si temele de discutie se modifica repede.
Azi ajungem la medic... si am emotii, temenul natural este pe 13 sau in jur de aceasta data dar cezariana este mai devreme. Nu ma grabesc , am auzit ca fiecare zi conteaza. In plus am si racit.
Sper sa fie bine si sa nu ajung la urgenta sau sa imi spuna in ultimul moment ca nu au trusa de anestezie sau ca nu este anestezist... Ma trec toate apele cand ma gandesc.


BB 37 sapatamani ( BB Matei Cristian) si baietel de 7 ani si 9 luni (Mihnea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Atudortu cata formula ii dai la o masa, eu ii dau cam 60ml la 5 mese si restul suge san...insa am observat ca bebelina e din ce in ce mai agitata, ma intreb daca nu trebuie sa -i maresc cantitatea de lapte praf.
Fetelor, bebita mea a inceput sa faca mofturi cand o pun la san, suge un pic apoi incepe sa se agite si sa caute sfarcul care de fapt e la ea in gura si se pune in final pe tipat...o fi un semn de intarcare?!
Chris80astept vesti cat mai repede despre tine cu sangerarea...sa-mi spui de la ce ti-a zis medicul ca este? Eu in ziua cand am nascut tot cu sangerari am inceput si nu aveam nici 38de saptamni implinite!


carla2005 de Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Buna fetelor!!!
Eu tot in formula 2 in 1 dupa o noapte crancena nedormita, cu bebe fff activ in burtika, cu drumuri dese la pipi si arsurile de rigoare. Ne prezentam abia vineri la control si am de gand sa urlu la dr. ca nu mai pot, sa-mi faca ceva...
In primul rand La multi ani Chinicosa fii sanatoasa, fericita si cu multa energie pt bebe tau.
In al doilea rand La multi ani! tuturor sarbatoritilor de azi!!!
Chris, avem emotii pentru tine, sa ne tii la curent!
Marcela, cum esti tu? Nici un semn ca ar vrea bebe afara?
Pe mine m-a sunat astazi o mamica care a nascut sapt. trecuta, la 10 zile dupa termen, un baiat de aproape 5 kg, si 55 cm, nastere normala normala...se poate si asa ceva numai ca eu ma ingrozesc cand ma gandesc ca ar mai vrea bebe sa mai stea inca o saptamana...
Irinabr tinem pumnii, ai grija cu raceala aia!
Pup toate burticile si mamicile!!!
Danutz, 40s+2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

INCA CEVA mi-a zis o cunostinta sa nu-i mai dau copilului Sab simplex ca "scade acuitatea auditiva" am citat exact cuvintele persoanei...nu stiu cine le-a spus lor kestia asta dar vreau sa stiu daca voi ati auzit ceva de genul asta fiindca eu ii dau copilului sab simplex destul de des!

carla2005 de Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Si incepem galeria pt RUXMAX
Curaj si asteptam vesti!!!
La mine a venit mosul se pare azi noapte, dar eu abia acum am gasit ciorapelul...si e plin cu dulciuri ( ca deh...nu am destule kile!!!) si cu o candela frumoasa frumoasa...rosie.

Danutz, 40s+2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

La multi ani si din partea noastra pt toate fetele si pt toti bebicii, taticii etc care poarta numele Sfantului Nicolae!

Fetelor, am fost la dr cu buba si iar m-a curatat si mi-a luat toata coaja care se formase si ma doare ca naiba. Mi-a zis ca-mi ramane sigur semn, ca se vindeca in mai mult de o luna etc, etc si ca trebuie sa mi-o curat eu de 2 ori pe zi si doare crunt. Mi-a dat un unguent pe baza de sange de vitel sa ma dau / Actovegin, ca e permis si in sarcina si ustura raaau. L-am sunat pe T si a zis ca e ok, pot sa ma dau cu el.
Ideea este ca dupa ceza o sa am doua rani de ingrijit, plus durerea...cred ca cel mai bine o sa ma simt in timpul anesteziei
Asta este.
Saftoiu Gina

Fetelor, eu de-abia astept !

Va pupacim cu drag!

Pupicei, Ingeras 37+ Maya Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

suntem inapoi acasa, dar dupa o serie de emotii. dr ne-a consultat si a zis ca sangerarea nu e de la membrane, cum am crezut eu, ci de la contractii.acu` tre` sa marturisesc ca nu simt durere de contractii, doar spatele meu, pe partea dreapta, si parca si un pic, pe fata dreapta, ca la ciclu, dar daca el zice ca sunt contractii cine sunt eu sa il contrazic? or fi. mi-a dat no spa de 3 ori pe zi si doazepam-cred-unul la 12 ore, si m-a anuntat ca o sa ma faca mai somnoroasa. ideea e ca pana am ajuns acasa, dupa ce luasem deja medicamentele, eram ametita rau, ziceai ca sunt drogata, si am dormit pana acum. au mai sunat telefoanele, sa le fie de bine, nu au reusit sa ma clinteasca. acum parca m-a mai lasat durerea ca la ciclu, a mai ramas spatele, eternul spate.
cu ocazia asta am ajuns si eu la examenul ginecologic de care ma temeam, respectiv 2 degete ale doctorului, dar in momentul ala nu a mai contat. mi-a facut pe fuga si o eco, ca trebuia sa intre omul in operatie, mi-a spus ca bebelina e ,,coapta``, numai buna sa fie culeasa, ca lichid nu mai e asa de mult, colul inchis, dar scurtat. daca e ceva, in ciuda medicamentelor, sa il sun. m-am bucurat ca e bebe ok, ca , v-am spus, ieri a fost tare lenesa, si cand am vazut azi sange, am cam intrat in panica.
ar trebui sa mananc, dar nu mi-e foame, cred ca ma bag iar in pat si vad eu ce o mai fi.
asta a cam fost mos nicolae cu aventuri, zau asa!

chris 39+ alexandra

Mergi la inceput