Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Buna dimineata .

LA MULTI ANI tuturor mamicilor ,bebicilor si taticilor care azi sarbatoresc pe SF. NICOLAE.

FELICITARI noilor mamici si bebeilor multa sanatate

Ingeras imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat .Mie imi era frica mereu de apa fiarta ,imi inchipuiam ca avand burta mare daca scap pe ea!!!! ,ca mi se mai intampla si mie .Eu am fost de doua ori oparita cu apa si stiu cum e ,cat e de dureros .Bine ca bebita e bine .Iti doresc sa ai o recuperare usoara dupa cezariana .

Pentru gravidute, doresc sa le incurajez si eu le doresc o nastere usoara si bebelusi frumosi ,mancaciosi si sanatosi


GINA38+ ANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Aelita frumoase rochite ai mai facut si baticutele la fel .Am facut si eu o caciulita dar ale tale sunt mai frumoase .Rochita vroiam sa fac si eu dar nu stiu cum si de furat de la tine nu pot ,m-am uitat eu dar din poze nu imi dau seama bine .
Sa le poarte cu placere fetita ta .


GINA 38+ ANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

La multi ani chinico

La multi ani pentru sarbatoritii zilei de azi

38 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Chinico! Sa fii sanatoasa, Doamne ajuta, tot ce-ti doresti
Fetelor nu mi-ati raspuns in legatura cu menstruatia...sau n-ati patit...

Ana lui Tiberiu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

La Multi Ani tututor Sf. Nicolae!
Asiza cosmarurile sunt absolut normale. Eu le-am avut pana am ajuns pe masa de operatie. Cu embolismul pulmonar, nu am mai avut timp sa ma gandesc la el. Vroiam sa scap odata, indiferent cum. Ce-i drept am avut probleme cu respiratia dupa, de-abia acum respir corect. O sa fac o radiografie dupa ce termin de alaptat sa vad ce si cum.

www.smi.ro/anamaria" target="_blank">Poze Anamaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Am pus pozici noi cu bebe

Ana lui Tiberiu Mihai

poze bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

La Multi Ani, Chinico!
Si pentru sarbatoriti zilei
Miruna, sa-ti traiasca Bogdan Cristian si sa fie un bebe cuminte, sanatos si mancacios.

De Mos, eu sint total intoarsa pe dos... abia maine ajung la doctor.. de dimineatza pur si simplu nu m-am putut trezi....
Bebe Luca tot cuminte sta in burtik, prea cuminte, iar eu sint atat de stresata... nu-mi pot da seama ce se intampla de nu este sportiv deloc.

Marcela, ai o camera super de bb..... si pictoritza mea a admirat-o...

Sper sa-mi revin astazi la starea mea de optimism; poate ies prin oras si imi revin...desi nici de asta nu am chef...

Asiza, Monique, Aelita, Atudor, Chris si restul fetelor va pupicesc si sper ca ati gasit cadouri frumoase de la Mosu'.. ca doar ati fost super cuminti

Yagmur 37 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

La multi ani!celor care isi sarbatoresc onomastica,mamici sau pitici.
Dandusa,stai linistita si Teo a avut pele rosii pe ploape si la ceafa si au disparut cam intr-un an.Uite ce am gasit in mama si copilul:"pe frunte,pleaoape superioare,ceafa,mai rar pe nas se obs. uneoti pete rosii neproeminbente date de aglomerari de vase capilare.Aceste zone rosii(ciupitura berzei)se accentueaza cand nou-nascutul tipa.De regula dispar in primul an de viata.Numai in mod exceptional cele care sunt la niv. radacinii nasului sau frunte se sterg aparent,dar raman toata viata,devenind vizibile in timpul emotiilor sau eforturilor."Cine te speriat cred ca ti-a vorbit de hemangioame,dar alea sunt mai rosii si proeminente si, si astea se trateaza,dar nu e cazul.
Asiza,eu data trecuta nu am stiut ca exista furia laptelui;in a doua noapte m-am trezit intr-o balta,initial m-am speriat,apoi am observat ca imi curgeau sanii.Eu am avut canalele desfundate de la mama natura,nu m-am muls nicidata(curgea ca la cismea)si nici rani nu am avut.Sper sa se repete figura si acumAsa ca exista si experiente pozitive,la asta trebuie sa te gandesti.Chris,incepem galeria,Alexandra vrea sa vina deMos?
Atudor,mi-e prima menstra mi-a venit cand Teo avea 5luni si jumatate,dar eu alaptam excusiv,daca suge prea putin e posibil sa vina repede.
Eu azi ma duc la control si vedem daca bb vine sapt asta sau celalta.
Ana39sap1zcu[baietel}si mamica de Teodora(20.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Yagmur, pune-i lui bebe niste muzica...stim noi de care
sa nu mai fi tristutza

Ana lui Tiberiu Mihai

poze bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Mamici cu experienta, ce acte trebuie depuse pt CIC? Si ce fek de concediu e asta? Cine il acorda? Merge de la sine 2 ani sau cum?
Saru'mana anticipat


Ana lui Tiberiu Mihai

poze bb

Mergi la inceput