Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (34)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Tomasa, mi se pare absolut corect. Aceeasi rugaminte si in cazul mamicilor.
toate sintem mame si bineinteles ca vom proceda ca atare.
tocmai din cauza asta am aminat si cresa pentru dupa sarbatori.

Kris, multa sanatate.

alina_gabriela, ai o mindrete de fata. DAr esti cam zgircita la poze

Crinuta, nu imi dau prea bine seama din poza, trebuie sa te vad in realitate .




Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele,
am reusit sa pun cateva poze unde-l puteti vedea pe Matei (netuns) fatza-n fatza cu cadoul de la Mos Nicolae si una cu noul meu look. Va rog nu va speriati de fatza mea rotunda, recunosc, am luat deja vreo 4 kg.
Am fost duminica la Kidex, ne-am intalnit cu Tomasa, care a fost ca intotdeuna o dragutza (Irina, te pup si-ti multumesc) iar la plecare ne-am intalnit cu Simona (Sirimie) si Vladut. Irina, imi pare rau ca nu te-am contactat la plecare, dar era tarziu si Matei trebuia sa pape si sa faca nani. Am participat la tombola bebelusului, insa pt ca am completat talonul pe numele meu, am castigat cateva produse cosmetice de viitoare mamica.
Aoleu, Kris, dar cum de v-ati capatat cu viroza? Imi pare tare rau sa aud ca e bolnavioara Bia, dar sper sa se faca repede bine. Pupici de la mine. Da-mi si mie te rog niste idei: ce le-ai cumparat tu parintilor si socrilor pt Craciun?
Crinuta, cred ca depinde de calitatea morala a omului, nu neaparat de profesia lui. Stiu cazuri si cazuri.
Abia astept sa ne vedem la Simona (sper sa nu ne imbolnavim).
O intrebare: lui Matei ii crapa buzele si ii sangereaza. I-am tot dat cu creme, dar nu vad imbunatatiri. Daca v-ati confruntat cu aceeasi problema, cum ati rezolvat-o?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Alina_Gabriela si eu sunt de aceeasi parere in ceea ce priveste jucariile, dar eu sunt dezamagita de calitatea lor, desi pare, la prima vedere, ca ar fi ceva de capul lor.

Tomasa, de acord cu tine si in privinta virozelor. Noi pe miercuri vom fi ca si noute. Deja nasucul nu ne mai curge..iar cu tusea, ne rezolva matusa cu leacuri babesti.

Alina_Gabriela, am admirat-o si eu pe Clara! O minunte de fetita!

Liviana, e tare scump Matei la intalnirea cu mosul! Are un suras de-ti vine sa-l mananci, dar si mutrisoara de nazdravenii,
Liviana arati f bine, nu-ti mai face complexe, dtpdv.
Viroza am luat-o de la fetita unei amice, de Sf Andrei..ea era in faza de debut..si peste 5 zile ne-a luat si pe noi.

Sa aveti o saptamana minunata!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Buna ziua mamici...ce lenese ati fost in week-end, io macar am fost bolnava rau, am scuza, dar voi?

Va multumesc mult pentru urari, Slava Domnului azi ma simt mult mai bine insa in week-end am zis ca mor. Racisem la cap si nu eram in stare nici sa gandesc limpede insa m-am rezolvat cu masaje cu spirt la cap, infofolit si transirat la greu iar acum sunt alt om.

Azi am fost si eu la eco si am o bebelina grasuna, de 1652 grame la 30 sapt. si 3 zile iar conform masuratorilor este mai dezvoltata cu o sapt. si jumatate, multumesc lui Dumnezeu. Eu sunt insa tot o slabanoaga, cu toate ca m-a cam pacalit cantarul meu care imi arata 6 kg. luate, si de fapt am luat doar 4,5 kg insa e bine si medicul este multumit fiindca in ultima luna am luat 1,5 kg si asta ii da sperante ca voi mai lua macar 3 pana nasc. Am o usoara anemie si nisip la rinichi insa in rest toate analizele sunt bune. Acum sunt linistita si pot sa ma apuc si eu de pregatirile pentru sarbatori.

Kris, multa sanatate lui Bia si sa se recupereze repede ca sa nu lipsiti de la petrecerea Simonei (abia astept sa vad iar poze cu multi pitici de ian-feb. 2005 la un loc...tare rau imi pare ca o sa lipsim...iar).

Va pe toate.

Oana 31+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Noi suntem bine, crestem mari. Eu intru mai rar pentru ca lantul meu de probleme nu se mai termina. Dar sper ca la un moment dat sa se opreasca.

Tomasa si eu sunt de acord cu tine. Poate daca nu ne-am duce copiii in colectivitate cand sunt bolnavi ar fi alta situatia. Eu saptamana trecuta am fost la 2 zile de nastere si peste tot era plin de copii care tuseau, le curgea nasul sau stranutau.



Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

N-am mai apucat sa scriu de ceva vreme, la lucru nu prea am timp, acasa nu prea mai am chef sa vad calculatorul ...

Noi ne-am apucat de curatenia de Craciun, nocroc ca a venit mama sa spele geamurile si usile, baia am terminat-o, acum trebuie sa iau pe rand camerele si bucataria.

Bogdan a tras si el o tura de mucisori, din fericire doar atat, si acum sunt pe trecute. Maine poate mergem la petrecerea de Craciun pt. copii de la mine de la servici, daca ne trec mucii.

Va pun aici un link cu filmulete (mi-a dat Bubu ideea, ca nu stiam nici un site unde se pot pune filme), filmele sunt cam de cand avea Bogdan 1 an, cred c-o sa va placa:

http://www.dropshots.com/carmina1

Am vazut pozele tuturor, mi-au placut tare mult. Mai ales de Matei, care pare foarte, foarte vesel.

va pup,

Carmina si Bogdan (04.02.2005)
Poze_1
Poze_2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Kris multa sanatate Biancai. SI daca, DOamne fereste se ajunge la antibiotic, nu uita de protectia florei intestinale (biotics, ecoflorina sau ce folositi voi de obicei).
Liviana ce dulce e Matei-blondutul si,Doamne, ce usor ii putem face fericiti. Iar tu esti o viitoare mamica frumoasa. Sa va dea Dumnezeu sanatate la toti 4. aa, incearca sa ii dai lui matei pe buzite cu niste vitamina A uleioasa. NU este ea prea gustoasa, dar ajuta.
Alina-G stiu ca nu e o perioada grozava ptr angajari, dar ce sa fac daca eu acum am nevoie . E o dulcica fetita ta. Trimitem un
Amaya cand au trecut mama 30sapt. Parca luna trecuta spuneai ca vrei sa mai ai un copilas...
Ana Maria tinem pumnii sa intrati in anul nou cu toate problemele rezolvate.

Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

BDana esti o bombonica!!! Nu stiu daca se vor rezolva dar macar sa ma tin tare!!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Ana Maria, trebuie sa ne tinem tari, ptr puii nostri. SI sa zambim si sa ne bucuram alaturi de ei.

Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Noi ieri am fost la teatrul de papusi. Cris a fost f. atent la ce s-a intamplat pe scena, a trait intens momentele, drept dovada s-a pus pe un plans amarnic atunci cand ham-ham latra la colindatori. Si asa de bine a intzeles dspre ce-i vorbirea incat era convins ca omul de zapada este maca (rata). Ce-i drept, avea un cioc ca de rata, dar totusi. Dupa ce m-am chinuit sa ii explic ca se inseala, am vazut ca nu am sanse, l-am lasat ca pe el, si striga de zor maca-maca, de se amuzau toti pe acolo.

Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput