Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (34)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Vai ce liniste pe aici. Dar ce se intampla?

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele,
v-am citit rapid. Ma bucur ca Ericai i-a placut la Kidex, vrem sa mergem si noi acum. Amaya, poate ne vedem acolo.
Ieri am fost la party-ul de la firma, m-am distrat bine, am dansat, i-am anuntat pe colegi de sarcina si toti m-au incurajat. Seful meu (cel mare) a zis sa nu-mi fac deloc probleme in ceea ce priveste absenta in CIC, sa-mi iau 6 luni pt cresterea copilului. M-a asigurat ca-mi vor pastra locul si ceilalti colegi vor prelua sarcinile mele. M-am bucurat mult, caci stiu cat volum de munca in suport si un om lipsa se simte.
Revin luni cu poze si impresii de la Kidex.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Liviana, esti tare norocoasa cu un astfel de sef. Probabil ca programatorii sunt altfel.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Buna seara!

Despre noi: nu sutem prea bine. Vineri, parca eram binisor, dar seara si sambata parca s-au accentuat atat mucisorii cat si tusea, foarte urata. Diagnosctic dat de Stanciu: viroza. Medicamentatie: nurofen, karvol, sinupret, ketof, olinth..si daca mai faceam febra si ni se schmba culoarea vomei..treceam pe augmentin. Cel de Sus ne-a ferit pana acum..dar sper ca maine sa fie si mai bine.

Pupici si imbratisari pt cuvintele frumoase ! Si multe si imbratisari pet mamicile care si-au facut griji si au intrebat de noi.

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Si acum, putin din urma:

Mirela, ma bucur ca ai reusit sa ne mai scrii! Sa te bucuri de minunea ta!

Lavinia, imi pare rau ca nu am putut sa te vad si sa ne cunoastem si personal. Poate vor mai fi ocazii!

Crinuta, mult noroc in noul job! Sa-ti fie de bine cu noua tunsoare! Si pupici lui Rayanutz tunsulica. Si ma bucur ca te-ai mai potolit in ceea ce priveste lipsa dialogarii cu Rayan.

Amaya, scumpa mea , tie iti doresc sanatate maxima! Burtica ce mai face?

Bestutza, m-a impresionat si pe mine acea povestioara! Imi pare rau ca Tudor trece print-o asemenea perioada. Dar va fi trecatoare, stai linistita. Nu poti sa-l atragi cu altceva? iar D-zeu sa-ti dea rabdare si putere!

Bubu, draga mea, am savurat cu placere filmuletele cu Vladutz! Ce mai! ai un baiat pe cinste! Si noi dialogam, cam in acelasi stil,..cu mici exceptii. la istetul mami!


albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Fetelor, sambata am fost in Niro, Dragonul rosu la cumaparaturi. Mai mult pt cadouri: nasi, fini, socrii, mama, sora mea ( z.n) , matusa-bona, fetitelor unor amice..si uite asa. Dupa ce ajung f rar pt ca nu prea am bani...ieri am cheltuit destui bani pe cadouri. Si pt noi, lucruri mai putine..

Si ...i-am gasit Biancai un trenulet ( mai bine zis o locomotiva) f f dragut, desi mai are unul pt mos Craciun...Am sa va pun un filmulet si sa vedeti cum merge..la numai la 250.000..Bia e impresionata pana la cer si inapoi, dar si noi parintii, la fel...

Sa stiti ca jucariile din Auchan, nu sunt chiar asa de bune, cel putin pe cele pe care le-am luat eu, la preturi modeste...Poate cele incepand cu 500.000 sunt mai calitative..dar parca nici atatea bani nu as fi dat.
Aaaa si i-am ma luat Biancai, tot din Niro, din partea lui tataie un catel din plus cat ea de mare cu numai 250.000..cred ca prin magazine, sare usot 500.000 lei vechi.




albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Scuze, daca jignesc pe cineva cu mesajul meu urmator!

Daca vreo mamica este dornica de venituri suplimentare, sa-mi trimita un mesaj pe privat! Am intrat in ceva si sper sa mai castig ceva...pt ca numai fac fata salariului f f f mic.. timp alocat 1-2 ore pe zi!

Pupici si scuze inca odata!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabriela9 spune:

Buna, mamici!
Referitor la jucarii eu am ajuns la urmatoarea concluzie: mai bine niste jucarii "safe", chiar daca sint mai scumpe. Asta dupa ce-am patit-o cu citeva jucarii mai de slaba calitate, cind am gasit-o pe Clara cu bucati din ele in gurita. E posibil sa mai fi si inghitit parti componente, insa nu am vazut cu ochii mei. Asa ca, desi
n-are multe jucarii, ii scot din cind in cind cite o jucarie cu care nu s-a mai jucat de mult si se bucura atit de tare, de parca ar vedea-o prima oara. Nu sint snoaba, da'dupa ce-am vazut-o cu capace si chiar suruburi in gura, am prins teama de jucarii "ieftine" (in sensul calitatii). Sigur, unele sint prohibitiv de scumpe, si te si gindesti ca dai o gramada de bani pe un lucru cu care se joaca citeva zile dupa care il uita intr-un colt.
Clara, am observat ca are perioade in care este interesata in special de lucrurile pe care le folosesc adultii, nu de jucariile ei. De exemplu, a fost atit de interesata de DVD, incit cred ca l-a terminat, iar acum nu mai avem la ce sa-i punem desenele animate.
Kris, sanatate pentru Bianca Maria si sper sa nu ajungeti la augmentin. Clara dupa ce a facut tratament cu augmentin, s-a dat rau peste cap cu mincatul.
Crinuta, iti sta bine asa, da'sa stii ca-ti venea tare bine si mai blonda.
Dana, e o perioada foarte proasta pentru angajari, si nu doar din cauza ca-i sfirsit de an. Nu stiu ce se intimpla, insa cunosc multe persoane care-si cauta de lucru de citeva luni bune.
Tomasa, te ocupi de organizarea de evenimente? Am inteles bine? Inseamna ca in decembrie ai o gramada de lucru.
Va doresc o saptamina buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Kris, sanatate multa fetitei!!!
Alina, da, ai inteles bine. Si eu sunt de acord cu ce ai scris despre jucarii, am aceeasi parere.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Fetelor am si eu o mare rugaminte la voi, cele care veniti la petrecerea de la Simona. Sper sa nu supar pe nimeni cu ea si sa-mi intelegeti punctul de vedere...
Fiindca e sezon de viroze v-as ruga frumos daca vreuna aveti copilul racit sau il banuiti de vreo boala sa anuntati inainte, ca sa stiu si sa nu mai vin. Eu una nu vreau sa-l expun nicicum pe Tudor la asa ceva acum, inainte de sarbatori ca n-am chef sa-mi stric vacanta vazandu-l cum se chinuie in casa cu medicamente sau sa merg prin doctori ce vor fi greu de gasit. Ma gandesc ca fiecare isi cunoaste bine copilul si stie cum se manifesta cand e pe punctul de a raci.
Eu promit sa fac la fel si sa nu vin la petrecere daca al meu va raci pana atunci, Doamne fereste!

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput