Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (34)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Bonjourica dragi mamici.
Amaya - sanatate, sa te faci bine si felicitari pentru bebelina
Liviana am vazut pozele cu Mos Niculae
Bubule...cand o sa manance si a mea Almette, branza, cascaval, pateu si paine? Mare vorbaret Vladutz al tau, sa-ti traiasca.
Alina am vazut pozele cu Mandy. A crescut mare si a primit un cadou tare frumos de la Mos.
Crinuta - arati tare bine; imi place ca in mai toate pozele esti machiata si aranjata. Ceea ce eu nu prea fac...Mama Anda iar o sa ma traga de ureci, stiu...
Kris- sanatate Biancai
Bestutza - am vazut poze cu juniorii tai. Ilinca are nist ochi frumosi, frumosi. Ce mare a crescut, parca ieri s-a nascut.

Am pus si eu 2 poze noi cu Ada la albumul de decembrie. S-a ascuns mai zilele trecute de nu o mai gaseam. Am strigat-o dar ea nimic, tacea malc dupa dulap. Se bagase atat de adanc ca sincer, n-am vazut-o. Eram chiar panicata desi nu avea cum sa dispara, doar sa o ia extraterestrii...

Si filmuletze la:
http://www.dropshots.com/Ubi



www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Liviana -si apropo de Pitic sau Mos.

Rinocerul are corn ii spun eu lui Ada. Fiica-mea cu ochii cat borcanele: Corn? Paine? Nu mami, are un corn in frunte dar nu e din paine.

Dalmatienii din desenele animate au pui. Fiica-mea: piu, piu? Nu mami, au copii.

Eu sper ca ei sa sesizeze diferentele si sa nu aiba confuzii prea mari in cap.


www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Fetele, va multumesc pt complimente.
BDana, merci de informatia cu crema. I-am dat pana acum cu cea de catina si din cea anti-iritanta insa nu stiu daca au si vitamina A. Ma uit insa si in caz contrar caut pe la farmacie. Ce nostim a fost Cristian la teatru. La ce piesa ati mers?
Ubi, simpatica dansatoarea->acelasi stil l-a "adoptat" si Matei! Dar unde erati->pe scara blocului? Yahoo imi zice ca pozele inca nu sunt publice. Nostima faza cu cornul si puii.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Liviana am fost la "iata, vin colindatorii!"
In Cta este un singur teatru ptr copii. Din ce am vazut, au un repertoriu bogat, dar putine piese sunt ptr copilasi mai mici de 5-6 ani. Asta era ptr copii de la 3 ani in sus.


Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetelor!

La noi nu e prea buna...iar are febra Vladut...ieri toata ziua, azi-noapte, azi-dimineata...scade f.f. greu de la antitermice, pana la urma am reusit cu antitermic oral + supozitor sau picaturi de agocalmin...am fost azi la medic, are gatul f. inflamat si rosu...angina acuta. L-a trecut iar pe antibiotic(Klacid)...in ultima luna a luat augmentin, apoi zinat, apoi gentamicina si axetin intravenos, acum klacid...eu o iau razna de tot!!!!!! aseara m-am speriat f. rau pt. ca respira f.f.des si cu gurita deschisa din cauza febrei. Sper sa-si faca efectul antibioticul si sa scapam de infectie...



Liviana, l-am admirat pe Matei, e dulce foc. Burtica ta nu ne-o arati??

Ubi, ma bucur ca ti-au placut filmuletele. Acum iar nu vrea sa pape, la orice zice "nu pace" si se stramba si la ceai si apa, la mancare nu mai zic...

BDana, m-am amuzat cu teatrul de papusi. Si eu vreau de mult sa-l duc, dar uite ca stam numai bolnaviori...

Amaya, ma bucur ca te simti mai bine si ca bebelina e grasunica si e bine. Mie mi se pare super de tot sa nu te ingrasi deloc!

Strumfita, l-am vazut pe Bogdanelu cum dansa si cum a intrat cu capul in dulap

Alina-G, Tomasa, si eu sunt de acord cu voi in legatura cu jucariile. Anul trecut de mos a primit de la mine de la servici si de la tati unele chicco(o toba si o orga) si nu se compara calitativ cu cele din magazine sau piata. Bateriile nu le-am schimbat deloc, au fost aruncate din patut sau pe jos de nenumarate ori si nu au absolut nimic. Are f. multe jucarii din piata ieftine, masinute din pungile cu pufuleti la care nu rezista rotile nici o zi, a fost inevitabil sa nu i le cumpar(vazand la alti copii a vrut si el). Acum cand i-am luat bancul de lucru am dat 500.000 dar merita. Pai i-am luat si din piata o punga cu surubelnite, ciocane si clesti sa fie mai multe unelte iar a doua zi o surubelnita a rupt-o, la ciocan i-a cazut un capacel si tot asa...


Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

quote:
Originally posted by Ubi



Rinocerul are corn ii spun eu lui Ada. Fiica-mea cu ochii cat borcanele: Corn? Paine? Nu mami, are un corn in frunte dar nu e din paine.

Dalmatienii din desenele animate au pui. Fiica-mea: piu, piu? Nu mami, au copii.

Eu sper ca ei sa sesizeze diferentele si sa nu aiba confuzii prea mari in cap.


www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos





Vlad a invatat ca pasarile au cioc si se uita in cartea cu animale si se mira ca alea nu au cioc!



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Mai am 2 filmulete dar vad ca se incarca greu
La poze o sa ma mai uit odata desi le-am facut publice de la inceput. Am sa cercetez problema

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Bubu, sanatate maxima lui Vladutz! Imi pare rau ca s-a imbolnavit din nou Vladutz!

Doamne , de asta mi-e teama si mie..abia a inceput frigul ..oare cat ne va tine...!

Ubi, Alexandrei! Acelasi soc a avut si mama s cand nu o gasea pe Bia, asta acum vreo cateva luni bune..ea se ascunsese dupa perdea.

Ana_Maria si eu iti doresc sa depasesti aceste mom. cat mai usor! Si-apoi fi vesela! Puiul tau face peste 4 zile 2 anisori. E al 2-lea aniversat!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Of Doamne, Bubu, nu vreau deloc sa fiu in loc tau. De ce oare s-a imbolnavit iar Vladutz? Of, ce rau imi pare pt el mititelul si pt suferinta ta desigur... Santate multa si un pupic bolnaviorului. O sa-i spun lui M sa-i transmita lui Vladutz telepatic din energia lui. Burtica o s-o arat mai tarziu, sa mai creasca, abia am 15 sapt.
Amaya, iti doresc multa sanatate! Imi inchipui cat de greu iti este sa fii bolnava, acum in trim III de sarcina. Ma bucur insa ca fetita ta e bine si "grasunica" cum zici tu.
Gata, Ubi, am vazut-o pe Ada ascunsa! Si lui M ii place sa se piteasca in cele mai inghesuite colturi. Cred ca e specific varstei.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Fetelor, am intrat un pic, n-am apucat sa citesc din urma, am vazut insa postarea Tomasei ref la petrecerea Simonei/copii bolnaviori.
Si as face si eu o completare: normal mi se pare sa nu vina cine are copilul bolnav, si nu sa anunte ca are copilul bolnav (si vine)...

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput