LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by Ina869

Meems
quote:
Mai Ina, oare cum or fi fost asa vizionate pozele tale? Don't be freaked out, macar a avut lumea ce admira la voi


Pai asta sint si eu curioasa; cum se poate sa dau linkul unui cerc restrans pe un cont unde numai cateva persoane avem acces si apoi sa ma trezesc cu atitia? chiar si daca respectivele persoane vedeau pozele de 10 ori ( ceea ce ma indoiesc, sincer!!) si tot nu se "leaga".

Lavi, tu nu aveai o intalinire forumistica cu grupul lui Virgil in noiembrie ( sau la anu' in mai? parca? scuze, memoria mea este in pioneze)
Cu ce perle va mai delecteaza Silvi?

Gandacico, eu ma simt bine, multumesc!
Nu prea am semne mari de gravidie. Ieri m-au cantarit si am luat in greutate vreo juma de kil' si stau si ma intreb; oare unde se depoziteaza toata mincarea aia si cum copilul asta poate sa fie bine dezvoltat ( cf. rezultatelor de la echo)burtica se vede bine din profil.
Felicitari pentru progresele Bogdanelului!

Of, Taniutza, nasol ! Poate ar trebui sa nu-i mai gatesti o perioada mincare ( stiu ca te zbati de ceva timp cu problema asta) daca el o tot refuza.

ma duc iar la treaba, sint fericita ca mi-am terminat dormitoarele (de sters praful doar) si baia ( spalat chiuveta, WC. cada, mai am de aspirat si sters pe jos dar asta cand o sa doarma rachie)
Acum ma apuc de brad repejor si pe-urma tzop pe-afara s-o arunc cu nasul prin zapada ca s-o "calesc" cu vremea de pe-aci.




Rachel (Nov.23,2005) Ina & simburel(a)






Hai, ca iar am pierdut schimbarea scutecului si-s in urma.

Ina, si eu ma minunam la fel: de unde 10000 de persoane, asta inseamna un gramada de oameni?!!!! La webshots se cuantizeaza fiecare vizionare pe fiecare poza! nu pe persoana care a intrat! De aici misterul.

Fug, ca ma striga mezina mea scumpa! Si Deiu e la scoala, nu se poate duce el in locul meu.

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Tot eu...

Tania, Mai, Stefanelul asta al tau chiar vrea sa-ti dea de furca. Eu zic sa-l tii cateva zile mai mult pe lichide. Eu asa am facut cu Rianna saptamana trecuta cand mi-a vomitat. Vreo 2-3 zile i-am dat mai mult formula si a fost ok. Nici ea nu vroia sa se apropie de alt fel de mancare, poate asa doar un iaurt sau o felie de paine intre doua sticle de formula, in rest nimic. Si ea chiar e mancacioasa si pofticioasa, de obicei nu pot manca nimic in fata ei ca vrea si ea sa guste. Dar cateva zile n-a vrut sa puna gura pe mai nimic in afara de lapte. De ieri a inceput iarasi sa accepte carnita de pui, branzica, etc. Nu stiu daca e bine sau nu, dar eu zic sa incerci si tu asa cu Che Stefan.

Roxi, pupici Alexiei si sa ne spui cum mai e.

Gandacel, intra mama draga si spune-ne cat mai multe despre voi, doar de-aia suntem aici sa ne "ascultam" una pe alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

quote:
Originally posted by meems

M-a sunat azi-dimineata si pediatra inapoi, era mult mai draguta si mai ingrijorata de starea Riannei - sau cel putin asa mi s-a parut mie. Am incercat sa o schimb pe Rianna la alt doctor, dar se pare ca nici unul din pediatrii de la spitalul la care mergem noi nu accepta pacienti noi, asa ca... I'm stuck. Ea sa fie sanatoasa, ca atunci nu-mi mai fac nicio problema si nici nu mai e cazul de umblat pe la doctori.


ehe, poate a mirosit ca vrei sa iti cauti alt dr.!
bine ca fata este mai binisor


Rachel (Nov.23,2005) Ina & simburel(a)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

quote:
Originally posted by Siminaf
La webshots se cuantizeaza fiecare vizionare pe fiecare poza! nu pe persoana care a intrat! De aici misterul.


aha, deci asta era! eu credeam ca pe album!
atunci m-am linistit!
multumesc simina!

Rachel (Nov.23,2005) Ina & simburel(a)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

HELP la modul cel mai serios!
Azi de dimineata( nu v-am mai povestit) cand plecam spre cursul de olandeza am cazut pe scarile din casa , aici in olanda sunt tare abrupte iar mie mi-a alunecat piciorul si m-am dus ca pe derdelus cu Amalia in brate cu tot.M-m speriat rau dar miss radea in hohote, am vazut ca nu are nimic si nici io deci mi-am zis ca am avut mare noroc. Toata ziua a continuat normal, ma jena un pic laba dreapta cu care alunecasem dar nimic serios...pana acum spre seara cand am ajuns sa nu pot sa imi mai misc laba DELOC. Mi-am dat cu o alifie si am luat niste medicamente pt decontractarea muschiului dar degeaba, sar intr-un picior prin casa si urlu de durere.
Aveti careva vreun leac babesc ceva sfat plssssssss!
Nu vreau sa deschid topic separat, ma bazez pe voi! Ca nu pot nici sa stau in picioare dar sa ma ocup de miss, mi-e groaza daca nu imi trece in noaptea asta!
Merci mult

Alina si Amalia 17.11.2005

Avem 1 anisor!

Primul meu Sfant Nicolae



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

of alina -gheata multa si mult timp tinuta acolo

la leacuri abbesti nu am pricep


Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

stai ca mi-am amintit ceva,frunze de varza,pe acre le strivesti inainte si le pui intr-un prosop,sau o panza mai subtire,acum nu stiu cat functioneaza,dar stiu ac trage umflatura si calmeaza durerea(asta o stiu de la bunica)

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

roxana-imi pare rau de patania micutei,dam un pupic dulce sa treaca repede,si unul pt mama ta sa-i treaca supararea


fetelor am tuns-o pe daria,nu f mult am aranjat-o putin,binenteles ca eu acasa ca tati nu s-a mai dus ca el credea ca merg si eu cu ei,asa ca dupa ec a servit d-ra masa am lasat-o in scaun si am tunsulit-o,la final nu prea i-a convenit,drept urmare m-a si pedepsit a prins castronelul in care mai ramasese mancare si la aruncat pe pat perete pe jos,asa ca i-a mami si curata daca tot ti-a placut sa-mi tai parul


Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Draga de tine, imi pare rau de ce ti s-a intimplat!... Cel mai posibil este o entorsa. Tu ai folosit apoi piciorul toata ziua, ceea ce a facut si mai rau saracei articulatii suferinde. Trebuie pusa in repaus (la modul cel mai serios), legata intr-o fasha elastica. Daca se poate sa dai cu un unguent cu un antiinflamator ar fi foarte bine, ca ligamentele alea s-au rasucit pe acolo si s-au inflamat. Gheata nu-ti zic sa mai pui, deja e foarte tirziu dupa producerea evenimentului. Dar trebuie tinut in repaus, ridicat la nivelul genunchiului si cu o fasha elastica (sint din acelea pentru sportivi, care tin si cald la articulatie - foarte bune). Si nu uita antiinflamatorul unguent topic (Diclofenac, fie gel, fie alifie, ce gasesti tu). Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

quote:
Originally posted by ela27oana

stai ca mi-am amintit ceva,frunze de varza,pe acre le strivesti inainte si le pui intr-un prosop,sau o panza mai subtire,acum nu stiu cat functioneaza,dar stiu ac trage umflatura si calmeaza durerea(asta o stiu de la bunica)

Ela si Oana-Daria




Da, da, si eu o stiam pe asta cu frunze de varza (desi n-am "probat-o" niciodata).

Mai incearca alternativ gheata/fierbinte, tot asa de cateva ori... cateva minute gheata, cateva minute fierbinte.

Mergi la inceput