LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Mam, mama, ce prolifice am fost azi!
Madau wow, ce voinica e Miruna, nu ai zice, ea parea mai firava! Si eu cred ca daca i-e foame las-o in pace. E mai bine sa nu manance? Obeza nu e oricum

Roxi ce patanie! Dar si maica-ta sa se razbune asa, ce puteai sa-i faci asa de rau? Vorbeste cu ea, ca doar nu e copil. Hmm, de fapt daca e sa ma uit la taica-miu incep sa cred ca noi avem grija de ei, un invers.

Cat despre tata - cred ca voi face o culegere de povestioare cu dumele lui, poate scot si eu un ban

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Alina taica-miu nu are rabdare sa stea cu Ilinca el e om de actiune. E pensionar dar ii zic sa-si mai caute de lucru, mai ales la curierat, ca ii place sa mearga. De multe ori a plecat la 6 dimineata din Berceni si a venit la mine in Militari, doar asa ca se plictisea

Eu cred ca e tuica in sticla. Dar macaroane de ce ti-a trimis?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Meems

quote:
Mai Ina, oare cum or fi fost asa vizionate pozele tale? Don't be freaked out, macar a avut lumea ce admira la voi


Pai asta sint si eu curioasa; cum se poate sa dau linkul unui cerc restrans pe un cont unde numai cateva persoane avem acces si apoi sa ma trezesc cu atitia? chiar si daca respectivele persoane vedeau pozele de 10 ori ( ceea ce ma indoiesc, sincer!!) si tot nu se "leaga".

Lavi, tu nu aveai o intalinire forumistica cu grupul lui Virgil in noiembrie ( sau la anu' in mai? parca? scuze, memoria mea este in pioneze)
Cu ce perle va mai delecteaza Silvi?

Gandacico, eu ma simt bine, multumesc!
Nu prea am semne mari de gravidie. Ieri m-au cantarit si am luat in greutate vreo juma de kil' si stau si ma intreb; oare unde se depoziteaza toata mincarea aia si cum copilul asta poate sa fie bine dezvoltat ( cf. rezultatelor de la echo)burtica se vede bine din profil.
Felicitari pentru progresele Bogdanelului!

Of, Taniutza, nasol ! Poate ar trebui sa nu-i mai gatesti o perioada mincare ( stiu ca te zbati de ceva timp cu problema asta) daca el o tot refuza.

ma duc iar la treaba, sint fericita ca mi-am terminat dormitoarele (de sters praful doar) si baia ( spalat chiuveta, WC. cada, mai am de aspirat si sters pe jos dar asta cand o sa doarma rachie)
Acum ma apuc de brad repejor si pe-urma tzop pe-afara s-o arunc cu nasul prin zapada ca s-o "calesc" cu vremea de pe-aci.




Rachel (Nov.23,2005) Ina & simburel(a)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

N-am avut net pana acu', asa ca am cam ramas in urma cu cititul, si n-am tim sa recuperez acum ca plecam la Cora. Ma inarmez cu rabdare..cred ca o sa fie balamuc acolo..dar n-am ce face, e frigiderul gol, lapte si cereale nu mai am, pampersi nici atat

Fetelor, multumi ptr incurajarile/sfaturile ref la Mirunica...nici mie nu mi se pare grasa, dar tasu' e disperat, cica ingras copilu'.

Ea nu prea papa biscuiti (maxim 2 pe zi), cereale ii dau doar 3 linguri la iaurt..in rest nimic fainoase. Probabil ca se ingrasa ptr ca mananca cu pofta, sau nu stiu de ce..ca e argint viu toata ziua

Roxi imi pare tare rau ptr pitica, pupam sa-i treaca cucuiul, cat despre dintisor e musai sa vezi daca se clatina, poate fi o fractura si in cazul asta se poate pune la loc, mergi cu ea la dentist si vezi ce e. Si neaparat fa pace cu mama ta, e un ajutor de care tare ar fi pacat sa nu beneficiezi, vezi si tu cat se chiunuie fetele cu bone, chestii. si nu mai fii suparici

Anda ref la menajera..am vb cu tanti acum, mi-a zis ca nu poate sa-si ia angajamentul, ca nu stie daca face fatza. Sorry, daca stiam de sapt trecuta, ti-am zis ca am trimis-o la o prietena..daca renunta ea te anunt.

Madutza Miruna a facut bubite la fund care nu i-au trecut cu nimic de la Pampersi. De fapt de la Happy, ca a avut masa' ideea "stralucita" sa-i schimbe. Am revenit la Pampers si i-a trecut instantaneu. Daca nu e din cauza asta, incearca cu ulei cum au zis fetele.

Stiu ca n-am raspuns la toata lumea, dar promit ca ma revansez cand ma intorc. va pupez

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Cuscra ,face bubite de cind au schimbat astia Pampers-ul ,de cind au banda aia extra absorbanta :((( dar fara nu se mai gasesc ,as vrea sa-i schimb dar nu stiu cu ce .
Au tot aparut si disparut bubitele dar de vreo 3 zile sint din ce in ce mai multe ...

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE SF. ANDREI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la noi, in pauza de la seminarul de info, ca deh, deoendenta e mare...

Ando- mdt, uite ce te rog, toate ca toate dar vorbeste frumos: eu nu ma dadeam cu fundul de pamant, doar imi smulgeam parul din cap si ma tavaleam pe jos, da? sa fie clar!esti de belea!!!!!! Mi te imaginam asa...revoltata!

Taniuk- of/of, mai/mai. E de rau. Pe de lata parte, cred ca asa a fost si pana acuma, doar ca amu esti tu cu nervii la pamant si nu mai suporti. \Poate ca ar fi cazul atuncea sa schimbi strategy-ul si sa nu-i dai decat lichidoase, vreo cateva zile. Poate uita de suparare. Si cheama pediatrul ca sa vezi daca nu cumva e vreun pui de rosu in gat!

Madutza- nu stiu exact cat se fierbe ca mama se ocupa de chestia asta. Dar lasa si tu vreo cateva minute dupa ce vezi ca clocoteste.

Feli- hmmmm...vezi ca pe mess mi-ai promis exemplar cu dedicatie si autograf!!!!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Lavi despre teatru
Noki e clar, nu te mai faci bine Si-a facut si proful cont pe DC?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

quote:
Originally posted by bb_alinus
2 pungi de macaroane si o sticlutza ferecata bine cu scotch, pe care scrie alcool 90°....


Alina, pun la bataie branza si tu macaroanele? afla te rog ce este in sticla aceea, poate punem si de-o bauta in cinstea soacrelor naostre atit de "generoase"



Rachel (Nov.23,2005) Ina & simburel(a)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Feli, la asta lucru amu...intre niste teme in Access si altele in Excel.Cica are o nepotzica....

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Mai fetelor, nu stiu ce m-as face eu fara voi, pe bune! Va multumesc de ganduri bune si incurajari Sunt mai bine azi datorita faptului ca si Rianna pare mai bine. Aseara eram gata sa explodez si de-asta eram asa revoltata pe toti si toate Am tot cautat pe net aseara si se pare ca virusul asta minune pe care l-a prins Rianna se numeste Fifth Disease si nu e deloc grav. Odata aparuta eruptia, nici macar nu mai e contagios si nici nu exista tratament medical pentru el. Asa ca acu' stam si asteptam sa treaca petele. Aseara i-am dat Tylenol, azi-dimineata la fel, si vad ca e putin mai linistita. Macar sper sa-i aline durerile/mancarimile, tot ce-o deranjeaza incepand cu urechea infectata, dintzosii care se incapataneaza sa iasa, si petele astea care s-ar putea s-o irite. Inca 4 zile de antibiotic si apoi scapam si de asta. Apropos, m-am gandit la Sma a lui Bic, pentru ca si Rianna e la fel de innebunita dupa antibiotic sau orice alt medicament - sta cu gura deschisa si da din maini de mama-mama cand vede ca ma apropii cu pipeta!!
M-a sunat azi-dimineata si pediatra inapoi, era mult mai draguta si mai ingrijorata de starea Riannei - sau cel putin asa mi s-a parut mie. Am incercat sa o schimb pe Rianna la alt doctor, dar se pare ca nici unul din pediatrii de la spitalul la care mergem noi nu accepta pacienti noi, asa ca... I'm stuck. Ea sa fie sanatoasa, ca atunci nu-mi mai fac nicio problema si nici nu mai e cazul de umblat pe la doctori.

Of, ce m-am placintit!... Ma duc sa-mi scot hainele de la uscat si revin.


Mergi la inceput