FIV 93

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Danap Mi-am mai adus aminte de reusite FIV:
- Mishi FIV reusit in oct. 2005, din a doua incercare; pacienta dr. Marinescu - sp. Giulesti in prezent e mamica fericita a unui baietel;
- Bety FIV reusit din prima incercare, dr. Marinescu - sp. Giulesti; in prezent insarcinata in 37 de saptamani si asteapta o fetita.
Sunt foarte multe alte fete care au reusit, dar care au scris doar la momentul respectiv la acest subiect si nu le mai retin numele.
Sheri multa bafta la test! Sanii durerosi sunt semn bun! Poti sa faci testul si sambata la Bios diagnostic, cu taxa de urgenta 27,5 lei si ai rezultatul in 3 ore.
Lachi te astept luni cu vesti bune! Hai ca abia astept sa ingrosam randurile la "Mamici de august 2007"!
Pis, Pussi multa bafta la ET, sa aveti cei mai buni embrioni, care sa ramana la voi in burtica 9 luni de acum inainte!
AndradaP, Betty78 multa bafta la punctie si sa aveti un ET reusit!
Denisa73 ai cel mai vesel si zambaret print! Sa va traiasca, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurie in suflete!

Cami 5+
Punctuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Cami , de Mishi imi adusesem si eu aminte dar nu mai stiam ce are si cand a nascut. Intr-adevar sunt multe fete care au scris la un moment dat si dupa aia nu am mai stiut nimic de ele.Ma duc sa modific in lista.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

dana_p dar tu nu te treci pe listuta cu tot cu povestea ta?vreau si eu sa va cunosc mai bine pe toate!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Mama mia, ce mare s-a facut prima postare!!Ma bucur ca am putut sa scriu atatea fete care au reusit, si sper ca si cele care sunt pe lista de aspirante sa ajunga sus in lista mamicilor cat de curand.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Vroiam sa stiu, mai intai daca considerati ca este bine cum l-am aranjat, daca mai trebuie adaugat ceva sau sters ceva? Vi se pare prea incarcat sau nu de informatii?Orice sugestie este bine venita.
O sa ma trec si eu , dar v-am lasat pe voi intai sa povestiti.


Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dana_p e f. bine cum ai facut, lasa sa fie cat de lunga lista mai ales a reusitelor...cand poti completeaza reusitele cu unde au facut FIV-urile si cu cine si cu linkurile respective ca sa le citim povestile, unele sunt asemanatoare cu cazurile noastre!
Eu astept sa te vad la lista cu mai ales ca am citit si capitolele anterioare si tu ai ceva vechime pe aici!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor spuneti-mi va rog : pe prima pagina sunt afisate preturile de la Giulesti. FIV + ET ar fi 1700 euro. Ce include aceasta suma, punctia si transferul? ICSI cat costa? Dar tratamentul hormonal aproximativ? Multumesc anticipat.

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Buna fetelor!
MRL eu si inainte de fiv am avut un ciclu mai neregulat, ceva de genul 2-3 luni venea la 28-30 de zile ca apoi alte 2-3 luni sa vina la 34-37 de zile, de aia am zis ca nu stiu inca daca m-am dereglat mai rau...sper ca maca sa ma ajute!
Denisa anul viitor trebuie sa fie unul mai bun pt. noi toate,sa va traiasca printisorul si sa va aduca numai bucurii!
Sheri,Lachi mai aveti putin si trebuie sa veniti cu vesti bune, ma gandesc la voi si va tin pumnii in continuare!
Aniast cum a fost la eco?
Pis, Pussi, Andrada, Betty ... si toate fetele in focuri bafta multa!
Cami, Moni

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Kora, pretul FIV-ului include punctia, embbrio-transferul si eventualul ICSI (Doctorii la Giulesti in acest caz II spun direct ICSI).
ET-ul in acest caz este transferul de embrioni decongelati (daca ti-au ramas de la FIV) deci este alta monta.
Sunt doua treburi diferite.
Cami, merci frumos!
Dana, trece la Giuly si congelarea 150 euro, ca e si astia bani


Eu din conspectele mele de mai demult mi-am scos dupa cum urmeaza (scuzele de rigoare dac-am inteles gresit ):
Vali02 FIV
Ja IFV+ICSI Giulesti - Marinescu+Cocei
Monbb1 FIV nr.2
Mara2004 FIV Germania
Cloe FIV+ICSI USA (gemeni)
ANEMONA FIV Medsana – D.Protopopescu
Gabid FIV nr.2 cu ET congelati Medsana – Ancar
Anis FIV Niculescu+Cocei, nastere naturala cu Tutunaru
Badjoke FIV MNL – RonEl
Monica-Elena FIV Medsana – D.Protopopescu
Nicole74 FIV+ICSI Sabyc
Kikiriki FIV Giulesti – Dracea (gemeni)
Mickey FIV+ICSI Giulesti
Laurabyby FIV gemeni

Daca am gresit nu aruncati cu rosii, asta a inteles fata!
Dana, trece eventual in prima pagina poate chiar la primul rand un indemn ca fostele fiv-oase care au avut succes sa ne scrie despre succesul lor pt a fi adaugate la listuta.



Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

betty, dupa ce ai valoarea estradiolului poti sa-ti dai seama cati foliculi maturi ai.

Sheri, nu esti nici ipohondra, nici inchipuita esti doar mamica.

Monica

Mergi la inceput