FIV 93

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Andrada, multa bafta la punctie si la ET !!
Pis, este foarte bine, oricum am vazut ca la Szeged nu pun multi embrioni, putini si buni.
Pussi multa bafta la ET!!


Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

dj mama, iti dau dreptate. Se poate ajunge la hiperstimulare. Si eu in dec 2005 am oprit tratamentul din cauza riscului de hiperstimulare. Timp si bani irositi. Ce sa mai zic de psihic. Asa ca fetelor intrebati medicul ce se ocupa de FIV daca in acelasi timp puteti sa o dati si pe naturiste.

pis, te inteleg foarte bine prin ce ai trecut. Si imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva. Dar e bine ca pana la urma ai obtinut de calitate. Pentru mine cea mai grea perioada a fost cea de dupa punctie cand eu am obtinut 5 ovocite extra dar din pacate s-a gasit doar un mai de calitate. Bineinteles ca la sfarsit 3 ovocite nu mi s-au fecundat si mi s-au transfer 2 embrioni. Unul bun si unul mai putin bun. Iti tin pumnii sa se lase cu bb.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

KoraPop la Giulesti fac FIV!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andrada, Pussi sa fie cu noroc

Lachi, cum esti? cumintica foc? Cand faci testul? Cum te simti?
Sheri, esti mai mare cu 2 zile decat Lachi, asa ca te asteptam curand. Saptamana asta?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Dj_Mama multumesc mult pentru informatie. M-am dus si am cumparat maca, dar nu am mai luat nici o pastila. Am pus sticluta in sertar si acolo a ramas.

Cam Tarziu: La multi ani tuturor Nicoletelor!!!!!

Si acum la raport:
- sunt in Z10 de stimulare am avut endometrul de 12.5 si 7 foliculi babani (intre 2.2 si 1.6 6 buc si unul de 1.3). Mai am ince 4 sau 5 bucati sub 1. Doctorul mi-a spus ca ar fi foarte bine si ca este posibil ca la punctie sa am deja 10 foliculi. Mi-am mai revenit fata de data trecuta cand aveam doar 5 bucati. Cred ca punctia o sa o am duminica sau luni. Azi aflu dupa analizele de sange. Deci revin mai tarziu cu restul de informatii.



betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Moni, sunt eu mai mare dar stau si o astept si pe Lachi, ca am trecut impreuna prin asta, asa ca luni de manuta la donare de sange! Sambata oricum nu mi-ar fi facut cineva vre-un test. Mai avem cateva zile.
Ma dor sanii ingrozitor, dimineata abia i-am ridicat de pe perna (nu ma intrebati cum au ajuns acolo), si ma inteapa si ovarul stang, mai nou ma doare genunchiul drept de vreo doua zile.
Ca baba, au-au, ma doare pe-colo, pe-colo, si anume in punctele esentiale, si ma gandesc sa nu fiu ipohondra sau inchipuita.
Denisa, emotionanta povestea ta si numai admiratie pt lupta darza pe care ai dus-o. Doamne ce copil frumos ai, de reclama, numai zambetul de el, imi crestea si mie inima numai cat ma uitam la el! Poate citeste DD ce scriem noi aici si ne da la toate cate un iepuras zambitor de Craciun!
Cristinici ma bucur ca te gandesti sa reiei lupta asa curand, tot este plin organismul de injectii si hormonei.
Pis, bafta multa, tin pumnii, ai umplut frigiderul de curcan?
Pussi, felicitari, multa bafta mai departe ca mult nu mai este. Fii atenta ca sa nu doara injectoarele, tii fiolele in pahar cu apa fierbinte cateva minute bune, sa se incalzeasca uleiul , iar durata minim 5 minute.
Andrada, tinem pumnii!
pe toate fetele!

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am sunat..am trei embrioni...imi pune numai doi..maine sun sa vad cand face Et

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pussi BAFTA la ET!!!Poate vor iesi gemeni !!!Iti tin pumnii si nu uita ca au reusit si alte fete cu un singur embrion!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Pussibafta la ET. O sa ai cel mai frumos cadou de Craciun.

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Sheri, Dana.P, Moniland multumesc!

Betty78, Pussi va tin pumnii!

Andrada

Mergi la inceput