FIV 93

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Sheritra multumesc frumos!
Stii ca eu acum invat....
As mai vrea sa stiu daca suma totala se plateste de la inceput, de exemplu la depunerea dosarului. In caz ca ( Doamne fereste) nu exista embrioni pt transfer ce se intampla?Se pierd toti banii pur si simplu si nici FIV nu faci?Scuzati-ma daca pun intrebari mai aiurea dar trebuie sa ma documentez si sa cantaresc bine toate situatiile...sper ca ma intelegeti.
Multumesc mult!Tare mult ma bucur cand vad atatea reusite...

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Va pup fetelor si bafta celor ce sunt maine in focuri!

Sherita, tu faci cu embrionicongelati? La cat timp de la FIV?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Vad ca va amintiti de mine. O vreme am tinut si eu socoteala fetelor ce au reusit FIV, dar in ultimii trei ani au fost multe si le-am pierdut sirul.
Eu am facut FiV la Giulesti, cu Dr. Dracea+ Cocei, reusit din prima.
Daca vreti povestea mai pe larg, am scris-o mai de mult la http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52175


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Moniland, sa te auda sfintii! Ce frumos ar fi!
Kora, in principiu la Giulesti este cel mai ieftin, deoarece este spital. Se plateste 1.100 euro in lei la casierie si 300 euroi se lasa in plic la cabinet. N-ai ce transfera, ti se dau banii inapoi. Daca ai la punctie o productie foarte slaba, te mai poti alege cu o reducere substantiala. Platesti la punctie. Daca de-a lungul tratamentului doctorul considera ca organismul nu a raspuns cum trebuie la stimulare, te opreste si se reia procesul altadata cu alt protocol, si iar nu mai dai bani. Daca esti la mai mult de o incercare la aceeasi clinica/spital iar ti se face o reducere.
Iarasi cu cat trece timpul se ieftinesc procedurile si medicamentatia. Can citeam in vara ICSI la Giuly era 500euro, acum nu mai costa, ET-ul era acum o luna 400 euro, acum cand l-am platit scazuse la 300, la fel si la medicamente.
Ciarli, si la o luna de la FIV poti sa-l faci daca e ok pe dinauntru. Adica nu chisturi sau sangerari. Si endo bun normal.
Inuta, ce-i cu tine pe aici ? Fugi la urolog cu sotiorul. vVezi ca ti-am raspuns la oligo.
Vali, doi deja ? Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei.


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Vali, sa-ti traiasca fetele!!Am pus linkul la inceput la numele tau.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Buna fivoaselor . Sper ca saptamana viitoare sa fie plina de reusite.

Kla.....dupa cum ti-am mai zis, viata merita traita.Bebe nu vine cand vrem noi ci vrea D-zeu. Tot ce ni se intampla ne-a fost dat de El......Ai lupata mult pana acum . Nu renunta. Pna la urma vei reusi.

Dasha, sper ca ti-ai mai revenit.

Sheri, Lachi,Pis, Pussi, Moni, Betty, Andrada, Kora, Aniast, tin pumnii stransi de tot. Speram sa vedeti dublu in urmatoarele zile ( ca sa fie si testul cu 2 liniute).

Liana




"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

dana p. mai sunt fete care au facut Fiv si nu le-am vazut pe lista.

Kla a facut 2 ....nici unul reusit din pacate, in Madrid.

Dasha a facut 1 la MNL, cu sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani.

Venera.....nereusit..

Eu( Iliuta) 1 Fiv la Barcelona...nereusit.

Silveana 1Fiv la Giulesti...nereusit.


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Iliuta-draguta, spune-ne si nou apovestea ta te rugam. De ce ai ajuns la FIV, unde si cu cine, ce-ai facut in ultimii 5 ani.
Asta ca sa fie mai multe povesti pt generatiile urrmatoare.
Dar si pt noi, sa avem de unde ne inspira si invata. Si pt a usura rasfoitul zecilor de pagini de pe internet.
Spui povestea ta, iar Dana pune linkul langa numele tau de pe prima pagina.
Iar fetele care au facut deja sunt asteptate cu drag sa-si spuna si ele povestica, pt a nu avea numai un sir alfanumeric in dreptul fiecareia, sa ne si personalizam putin.
Ex: spital, doctori, perioada, nr.incercari, probleme, starea actuala.
Eu de ex cand am intrat pe acest subiect am luat-o de la zero cu un mare caiet in fata si adunam informatii din toate directiile; ce postase fata respectiva in acea perioada. Pt ca nu povestea poate totul la fiv, mai spunea un pic la aspirante, altul la paciente visatoare, reusita pe un subiect nou creat, alergam sa reconsstitui din fragmente o inf simpla: a reusit sau nu? Multe nu mai scriua la fiv sau poate deloc dupa ET.
Toata stima pt Dana care s-a apucat de acest proiect!


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

KoraPop ti-am trimis pm si un mail pe yahoo poate reusesti sa-l deschizi.

Mergi la inceput