catalog Yves Rocher

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

quote:
Originally posted by AlinaCan

Daca vrei idei despre produse poti sa te uiti online la www.yvesrocher.ca si cred ca si preturile sunt destul de asemanatoare.
Apoi telefonic banui ca poti sa le comanzi si mai intrebi operatorul despre preturi.




pai, Alina, am mai povestit: mie prima oara mi-a atras atentia YR aici, la subiectul deschis de voi .. si-am zis ca hai sa-ncerc si io
m-am documentat serios pe site-ul frantuzesc si-am verificat daca pot sa comand direct de-acolo ... nu

dupa ce mi-am facut o listuta (care de fapt era o listoaie) am sunat la YR Romania, ca sa le comand ... vreau sa zic din ditamai comanda am ramas cu 3 produse, pt ca restul nu erau disponibile pt Ro ...

cam asta e cu YR ... sincer, cre' ca o sa m'en fichez de produsele lor, ca nu-mi place atitudinea pe care o au fata de clientii din Ro

ma rog, asta e parerea mea





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

quote:
Originally posted by teo1970

quote:
Originally posted by AlinaCan

Daca vrei idei despre produse poti sa te uiti online la www.yvesrocher.ca si cred ca si preturile sunt destul de asemanatoare.
Apoi telefonic banui ca poti sa le comanzi si mai intrebi operatorul despre preturi.




pai, Alina, am mai povestit: mie prima oara mi-a atras atentia YR aici, la subiectul deschis de voi .. si-am zis ca hai sa-ncerc si io
m-am documentat serios pe site-ul frantuzesc si-am verificat daca pot sa comand direct de-acolo ... nu

dupa ce mi-am facut o listuta (care de fapt era o listoaie) am sunat la YR Romania, ca sa le comand ... vreau sa zic din ditamai comanda am ramas cu 3 produse, pt ca restul nu erau disponibile pt Ro ...

cam asta e cu YR ... sincer, cre' ca o sa m'en fichez de produsele lor, ca nu-mi place atitudinea pe care o au fata de clientii din Ro

ma rog, asta e parerea mea








Ai dreptate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

quote:
Originally posted by madalina78

mai fetelor, si eu tot astept comanda- au zis 8-10 zile lucratoare, prin UPS, sper sa vina ca altfel ma dezamagesc si pe mine!
voi ati folosit cumva antiperspirante de la ei? eu nu ma mai inteleg cu nimic din ceea ce e pe piata..... dar din gama pt picioare?
eu am folosit in romania samponul pt par normal si mi-a placut foarte mult.
toate cele bune



Eu nu folosesc niciodata antiperspirante.Este un mare rau pe care ni-l putem face.Folosind antiperspirante orim transpiratia si toxinele nu pot fi "evacuate",ramin in organism si uite asa se formeaza nodulii la sanDaca pe deodorant scrie antiperspirant si scrie ca,contine aluminiu,acel deodorant nu mai tr folosit.Este f daunator organismului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCan spune:

quote:
Originally posted by madalina78

mai fetelor, si eu tot astept comanda- au zis 8-10 zile lucratoare, prin UPS, sper sa vina ca altfel ma dezamagesc si pe mine!
voi ati folosit cumva antiperspirante de la ei? eu nu ma toate cele bune


Eu am luat 2 antiperspirante de la ei (identice) dar nu mai retin numele, sunt bune dar am renuntat sa le folosesc (si pe cele Dove care le aveam) din cauza ca am tot auzit povesti cu noduli la subrat si cancer la san.
Eu folosesc pt subrat apa de toaleta de la ei cea de Liliac si Gardenia, acu nu=mi opreste transpiratia dar miroase frumos macar . :)
Adevarul e ca nu am transpiratie puternica si incerc sa nu ma imbrac prea gros iarna iar vara avem aer condiotionat asa ca e rece si nu e pericol de transpirat/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCan spune:

quote:
Originally posted by teo1970
pai, Alina, am mai povestit: mie prima oara mi-a atras atentia YR aici, la subiectul deschis de voi .. si-am zis ca hai sa-ncerc si io
m-am documentat serios pe site-ul frantuzesc si-am verificat daca pot sa comand direct de-acolo ... nu

dupa ce mi-am facut o listuta (care de fapt era o listoaie) am sunat la YR Romania, ca sa le comand ... vreau sa zic din ditamai comanda am ramas cu 3 produse, pt ca restul nu erau disponibile pt Ro ...

cam asta e cu YR ... sincer, cre' ca o sa m'en fichez de produsele lor, ca nu-mi place atitudinea pe care o au fata de clientii din Ro
ma rog, asta e parerea mea



Atunci nu prea inteleg ce produse are YR pt Ro ca doar nu sunt multe oricum, si ar trebui sa fie universale.
Imi pare rau pt voi fetelor dar nu stiu cum sa va ajut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Singurul lucru care il folosesc de la ei e un demachiant, ma impac super bine cu el, de regula il cumpar de la Plazza...acolo mi-au facut si card.

Azi gasesc in cutia postala un pliant in care imi spun ca am primit un cadou (in limita stocului disponibil)-pt ca fusese ziua mea in februarie- sa ma duc la un mag de-al lor sa-l ridic...un parfum comme une evidence, in uriasa cantitate de 7,5 ml . M-a bufnit rasul...mi s-a parut jenanta cantitatea de parfum.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_15 spune:

Am tot auzit despre produsele de la Yves Rocher si am vazut pe forum k multe folositi produsele lor. Am cumparat o revista si am primit si o oferta cu produse Yves Rocher( are vreo 4 pagini). As vrea sa imi comand si eu un parfum si o crema dar nu stiu dak merita banii. Nu am mai folosit nici un produs. Parfumurile PERSISTA mult?:D
Si inca ceva: catalogul cu produse cate pagini are? Presupun k are mai mult de 4 nu ca oferta pe care am primit-o eu de la revista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

quote:
Originally posted by claujro

Singurul lucru care il folosesc de la ei e un demachiant, ma impac super bine cu el, de regula il cumpar de la Plazza...acolo mi-au facut si card.

Azi gasesc in cutia postala un pliant in care imi spun ca am primit un cadou (in limita stocului disponibil)-pt ca fusese ziua mea in februarie- sa ma duc la un mag de-al lor sa-l ridic...un parfum comme une evidence, in uriasa cantitate de 7,5 ml . M-a bufnit rasul...mi s-a parut jenanta cantitatea de parfum.

Claudia



Clauia, ce demachiant folosesti de la ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Multumesc ariel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by nadyana
Clauia, ce demachiant folosesti de la ei?



Demaquillant Express Yeux sensibles (desi nu am ochi sensibili sau probleme cu tenul- pur si simplu este singurul care imi curata tusul, rimelul si eventualul creion de ochi- numai de-astea folosesc).

Si mai scrie pe sticla: Au Bleuet, express cleanser for sensitive eyes witth Cornflower... Oricum se decanteaza, deasupra e un ulei albastru si dedesubt o "substanta" transparenta.

Repet, eu folosesc zilnic tus sau creion negru si muult rimel si asta ma curata cel mai bine.

Claudia

Mergi la inceput