catalog Yves Rocher

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlinaCan spune:

quote:
Originally posted by teo1970

n-am primit catalogul nici acum

oare cum s-or gindi ei ca pot comanda ? ma uit in stele ?!
nici nu imi mai vine sa sun ...

edit: am facut-o, totusi, ca sa aflu ca ccc catalogul va aparea in cursul acestei LUNI ... va sa zica ccc ca daca cumva vroiati v'un cadou de 1/8 martie ... anu' asta ... mai stati pe-aproape ... ca o sa vina pe la Paste ...



Daca vrei idei despre produse poti sa te uiti online la www.yvesrocher.ca si cred ca si preturile sunt destul de asemanatoare.
Apoi telefonic banui ca poti sa le comanzi si mai intrebi operatorul despre preturi.
Eu folosesc mult produse de la ei, chiar acum am facut un order online si l=am primit in 3 zile, si am avut placuta surpriza sa primesc pe langa cele 2 cadouri gratis care le cerusem eu, inca 3 cadouri gratis de la ei si m=au nimerit f bine, adica mi=au mai dat tot din produsele ce le comandasem.
Asa ca pe numai 40$CAD am primit 5 apa de toaleta (3 de liliac si 2 gardenia), 2 masti de fata peeling (imi plac f mult sunt excelente), un refill pt crema Pro-Retinol 100% Végétal Pro-Retinol 100% Végétal Self Defense Day Night - Face Eyes( e f buna, incercata de cativa ani), make-up remover, 2 dusuri de baie caraibean si orchidee, 2 strugureluri de strugure si cam atat...
Mie mi se pare f bun dealul mai ales ca le comand online si sosesc la usa... adc nu cere nici un efort :)



Monica, eu am folosit rujuri de la ei, dar nu stiu daca e cel despre care spui tu, insa pot spune ca am fost multumita. In general nu-mi prea comand rujuri pt ca s-ar putea sa nu nimeresc nuanta bine caci una se vede in catalog sau calculator si alta e cand pui pe buze.
Cat despre farduri creme mie una nu-mi plac, mi se par ca ochii arata prea cremuiti si de aceea merg tot pe cele praf.
Dar daca vrei sa fii sigura de ce comanzi, poti merge la magazinul lor si le testezi acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCan spune:

quote:
Originally posted by Monica-Elena

chiar nu a folosit nici una produsele de care am intrebat????
atunci poate imi spuneti unde este magazinul lor in Unirea va rog.
teo nu e nimic nou in catalogul nou.

Monica mamica unui globulet de aur - Mihnea-Gabriel
Esentele tari se tin in sticlute mici.




Magazinu lor zice pe internet ca e la :
Yves Rocher :Location: 12-14, Magheru Blvd
check aici:
http://romania-on-line.net/business/shopping.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuppy spune:

quote:
Originally posted by AlinaCan
Asa ca pe numai 40$CAD am primit 5 apa de toaleta (3 de liliac si 2 gardenia), 2 masti de fata peeling (imi plac f mult sunt excelente), un refill pt crema Pro-Retinol 100% Végétal Pro-Retinol 100% Végétal Self Defense Day Night - Face Eyes( e f buna, incercata de cativa ani), make-up remover, 2 dusuri de baie caraibean si orchidee, 2 strugureluri de strugure si cam atat...



Subscriu. Crema aceea cu pro-retinol e super faina. Mi-am comandat-o anul trecut din State; in catalogul de la noi nu apare. Chiar mi-ar fi prins bine un refill

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCan spune:

quote:
Originally posted by zuppy
Subscriu. Crema aceea cu pro-retinol e super faina. Mi-am comandat-o anul trecut din State; in catalogul de la noi nu apare. Chiar mi-ar fi prins bine un refill



Well, eu zic ca acusi ajunge si la voi cu mai multa usurinta, si aici in Canada le-a luat cam mult timp pana au aderat la comenzi online asa ca trebuia tot la telefon, si nu=mi placea pt ca desi ziceau ca au 24h din 24 daca sunam la 11 noaptea (cand puteam si eu) nu gaseam pe nimeni :( si ma suparam. Acum ma bucur ca pot comanda la 2 noaptea in weekend.
A, si am uitat sa mai spun ( ma laud acum cam tare, sper sa nu va supar) ca de fapt inca nu am platit cei 40$ caci aici exista oferta ca primesti credit de la ei pe 3 luni, deci voi plati peste 3 luni pana atunci foloesesc gratis.:)Viva Yves Rocher!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuppy spune:

Tocmai am dat telefon la YR...si mi-au spus ca data in jurul careia voi primi pachetul este 10 martie!!!??(2007 ). Imaginati-va si voi cum am ramas, tinand cont ca am dat comanda pe 29 ianuarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

da eu nici acum nu am primit catalogul care l-am comandat de la inceputul lunii ianuariesunt cam neseriosi am si sunat de 2 ori si mi s-a zis ca o sa-l primesc

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

monica elena, uite:
" Magazinul Yves Rocher BUCURE#350;TI MALL
Calea Vitan nr. 55 – 59, sector 3 (parter ; vis-ŕ-vis de Supermarketul GIMA).
Deschis de la ora 10 la 22, 7 zile din 7. Tel : 021-3275645


Magazinul Yves Rocher BUCURE#350;TI PLAZA ROMAN#258;
Bd Timi#351;oara nr 26, sector 6 ( subsol ; intre DIVERTA si MEDIA GALAXY)
Deschis de la ora 10 la 22, 7 zile din 7. Tel : 021-3176295


Magazinul Yves Rocher BUCURE#350;TI UNIREA SHOPPING CENTER
Pia#355;a Unirii nr 1, sector 3 ( Aripa Splai – parter ; lânga reprezentan#355;a VODAFONE)
Deschis de Luni pân#259; Sâmb#259;t#259; de la ora 09 la 22, Duminic#259; de la ora 11 la 20. Tel : 021-3030388


Magazinul Yves Rocher BUCURE#350;TI AUCHAN TITAN
Bd 1 Decembrie 1918 nr 33A
Deschis de la ora 9 la 21,7 zile din 7. Tel :021-3451054


alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCan spune:

quote:
Originally posted by zuppy

Tocmai am dat telefon la YR...si mi-au spus ca data in jurul careia voi primi pachetul este 10 martie!!!??(2007 ). Imaginati-va si voi cum am ramas, tinand cont ca am dat comanda pe 29 ianuarie.


Io zic ca nu va dezamorsati ca probabil sunt la inceput cu programul asta de comandat prin catalog in Romania, plus ca si trimisul prin posta roamana probabil ca nu depinde de ei cat de repede ajunge.
Mie aici imi ajung pachetele in 2-3 zile de cand comand, o singura data mi s-a intamplat 1 saptamana sa astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

De data asta chiar m-au dezamagit cei de la YR.Sunt deja 11 zile de cand am dat c-da si nimic.Ok, am zis ca ultima data cand am c-dat nu eram in tara si al meu poate nu a bagat de seama, intre timp imi luasem alte produse si nu am mai c-dat.Dar acum vazand ca nu primesc nimic, si am fost in fiecare zi acasa, am verificat cutia postala, nu pot spune decat ca m-au dezamagit.Am sa sun sa vad ce s.a intamplat.Prima data in max o sapt mi-au ajuns produsele.Am zis sa comand pe net ca e mai comod, plus ca sunt atatea cadouri care le primesc si plata o pot face mai tarziu decat daca as cumpara din magazin, normal.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

mai fetelor, si eu tot astept comanda- au zis 8-10 zile lucratoare, prin UPS, sper sa vina ca altfel ma dezamagesc si pe mine!
voi ati folosit cumva antiperspirante de la ei? eu nu ma mai inteleg cu nimic din ceea ce e pe piata..... dar din gama pt picioare?
eu am folosit in romania samponul pt par normal si mi-a placut foarte mult.
toate cele bune

Mergi la inceput