Copilasi martie-aprilie 2004(82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Mariana, bafta multa!
Laura, mercic, mie imi plac bb-ii asa cheliosi, si cu par imi plac, dar daca au mei au fost fara asa m-am obisnuit.
Ela, tu nu iei vitamine? Aici se dau vitamine speciale, "materna" se numesc. Ai grija de tine.
Asi, si Tudor e inebunit dupa lup, in toate povestile cu lupi, insista sa i se povesteasca mai mult de el.
Ai mei sunt raciti amandoi, iar a venit Tudor cu o raceala de la gradi si i-a pasat-o si la Petra, ii curg ochii si nasul.

Comorile lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Laura - frumoasa finutza. Dolofana si senina! Sa ii dea Dumnezeu multa sanatate. Dar nu ai facuttu niste poze cu Daria??? Pai cum asa??? Si voi aratati bine - imi place f mult sacoul tau - superba culoare si croi si iti sta f. bine.

Codruta - si ai mei au fost cheliosi :)

Ela - si eu am luat vitamine prenatale.Trebuie neaparat sa iei ceva. Am luat intr-o vreme si fier in plus dupa niste analize, dar pe urma n-a mai fost nevoie. Vezi ce bine e sa aiba cine te ingriji? Asa-s fetitele...

Clau - mutatu-v-ati????

Noi suntem bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Fetelor, sunt rupta de somn, dar nu am putut sa nu trec ca sa va dau vestea buna (strecurata de altfel de Stanca ).
Am reusit la interviu. Sunt jurista la o firma super-super tare care e la inceput in Ro; e o ocazie unica sa lucrezi la o asa firma care, pe deasupra, e la inceput de drum la noi (voi creste odata cu ei); stiti si voi ca intotdeauna e mai bine/frumos sa fi de la inceputurile unei povesti implicat; sigur, e greu dar merita!
Va multumesc pt sustinere! Sunteti niste dulci!

Laura, tocmai vizionez pozele!

Ela, ai grija de tine! E super draguta Cristina! La noi e invers; eu sunt centrul universului

Stanca ; esti o minune!

Va pe toate! Somn usor!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Laura, esti tare, tare frumoasa in poza asta; waw, ce-mi place cum ai iesit!
Iar de finutza imi place tare in poza asta.
Ati fost frumosi; sa va traiasca finutza si sa va bucurati de ea!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

manceva mama de guralive, asa parca-mi mai creste si mie inima sa ma delectez.
Faza nasoala e ca acu nu mai prea am eu vreme de Dc, dar....ma bucur ca ne-am mai reunit putintel in jurul subectului nost.
V-am citit asa mai pe sarite si sa stiti ca asa rapidulescu, data trecuta chiar imi facusem ceva notite sa nu uit sa scriu una alta pe seara insa...m-am luat cu altele si abia azi am mai reusit sa intru
Am admirat pozele Simonei, ale Claudiei (a propos unde-ti e bucataria "rosu-albastru"),Codrutei si Laurei.super faine sa va traiasca copilasii si finutii

Timpul imi este rapit acu de apropierea frumosului eveniment si anume botezul.Vrem sa o botezam pe Thea aici (daca tot nu merem acasa,dupa multi ani e prima data cand ramanem pe meleagurile astea)Am reusit sa-l convingem si pe tatal meu sa vina, socrii apar oricum saptamana asta...deci tot tabloul de familie este complet.Lipseste fratele meu care nu poate veni din ro insa...cu el recuperam la primavara-vara , acasa.
Am gasit restaurant, maine vorbim cu popa,tre sa mai umblu dupa niste nimicuri si...data de 25 dec poate sa vina.Atunci vrem sa tinem botezul . Intr-o zi speciala un eveniment special (asa vreau eu)

cam atatica acu , nu de alta insa a aparut sotiorul in dormitor si....tre sa mai discutam una alta pe tema cu pricina

sperf sa-mi mai fac vreme si sa vin si maine pe aici

aaaaaaaaa! felicitari mariana pt job, ai vazut ca doamne-doamne nu lasa oamnenii buni la ananghie.

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!

Mariana, FELICITARI! No acum asteptam sa dai de baut
Simo, inca nu ne-am mutat Acum e Clau la gaz, sper sa-l bage azi. Doamne ajuta
Lavi,
Laura, am vazut pozele. Tare frumosi sunteti! si finutza voastra e dulce foc. Auzi da poze cu Daria n-ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Buna dimineata. Sper ca va mai amintiti si de mine. Am lipsit cam mult, dar... asta e.
Noi suntem bine. Ieri i-am facut vaccinul de 2,5 ani lui Alexandru si a facut putina febra azi noapte si l-a durut piciorusul. Nu a mai fost bolnavior de vreo 3 luni, Doamne ajuta. Ca eu eram obisnuita cu raceli cam la 1-2 luni.
V-am mai spus ca mi-am schimbat jobul si deocamdata nu am birou, dar s-or rezolva si astea. La fel ca la Mariana e ceva nou si pana se pune pe picioare mai dureaza. Felicitari Mariana pt jobul nou. O sa faci fata, sunt sigura, din moment ce l-ai primit. Si eu sunt putin derutata.
Am vazut ca povestea Mariana de tetrul de papusi. Si noi l-am dus pe Alexandru de 3 ori pana acum, dar a mers sotul cu el duminica dim.
Felicitari si noilor nasi, Elei pt sarcina (cred ca nu i-am spus pana acum).
Ati mai vorbit de cadouri pt copii. Noi i-am luat de Mos Nicolae niste carticele cartonate cu teme gen: politie, pompieri etc si dulciuri, iar de Mos Craciun, un joc cu lumea polara de la Metro si un ou de ciocolata mare.
Cred ca mai aveam o gramada de spus, dar nu-mi iese acum. Promit sa mai intru.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata si de la noi.

Mariana, felicitari pentru job . Sunt sigura ca te vei descurca, inceputul e intotdeauna cel mai greu, dar satisfactiile sunt mult mai mari.

bebe, bine-ai revenit, si succes la noul loc de munca!

Laura, sa-ti traiasca finuta, si eu v-am admirat la botez, pacat ca n-ati pus si poze cu Daria!

Claudelu, inca un pic si-o sa fiti la casa voastra, ma bucur pentru voi! Au mai ramas de tras gazele si cablul daca tin eu bine minte, nu-i asa?

Lavi, cand am citit de botez primul gand a fost "oare de ce se grabesc asa cu planurile, ca abia a nascut".....si apoi am realizat ca a trecut mai bine de-o luna de atunci

asi, si pe noi ne bate gandul de mult sa mergem la un teatru de papusi, dar sincer mi-e teama ca nu va avea rabdare sa stea pe scaun pana la final. La voi cum a fost, l-ati fugarit prin sala sau a stat cuminte cap-coada?

Hai ca am fugit la o tigare.....promit sa mai revin!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Andreea, FELICITARI si tie pentru noul job
E foarte bine sa incepi de la inceput , adica sa "cresti" odata cu firma. Va spun din proprie experienta. Cand m-am angajat aici erau vreo 15 angajati, muncitori vreo 20, iar acum suntem de toti mai bine de 600 de angajati Eram ca picata din cer, habar n-aveam cum e sa lucrezi in industrie, habar n-aveam ce-i ala palet Si uite ce mare si frumoasa am crescut

Sunt plina de draci, de nervi, de spume, de ce vreti voi...BOII astia de la gaz nici azi nu ne branseaza Clau e acolo si se cearta cu ei...deja ce e mult e mult, nu se mai poate, sunt de o nesimtire crunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Mariana multumesc de aprecieri dar ai exagerat si m-ai facut sa rosesc.

Mickyyy nici eu nu am crezut ca va avea rabdare dar l-a "prins" piesa si a stat cap coada supercuminte si cu Stefan al Marianei de mana ca s-au speriat de lup.

Bebe felicitari pentru job.

Lavi ce fain ca faceti botezul in ziua de Craciun.Intr-adevar un eveniment special intr-o zi speciala.

Codritu pe mine ma terorizeza cu intrebarile depre lup.De ce a vorbit cu copii?de ce i-a taiat vanatorul burta?de ce a macat-o pe bunica?etc

La noi vine mos Nicolae cand se trezeste Razvan.Va primi o orga, oua Kinder,un excavator si mos de cicolata.Ultimele sunt de la bunici.
Abia astept sa vad ce mutra face.





Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput