Bucurii de sept - oct 2006 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katia spune:

quote:
Originally posted by mephala30

quote:
Originally posted by katia


Mephala...stiam ca s-a deschis subiect nou dar din obisnuinta am raspuns la cel vechi..




ca sa vezi...

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru



Adica nu ma crezi?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by katia
Adica nu ma crezi?????




nope

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katia spune:

quote:
Originally posted by mephala30

quote:
Originally posted by katia
Adica nu ma crezi?????




nope

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru



Te tin minte!!!

Se pare ca lumea e la cafea numa' noi doua am ramas pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Neata!
Ma pregatesc si eu de iesit in parc...poate ma intalnesc pe acolo cu Lullabay sau Lili, mai ales ca ies singura cu bebe, fara sotz.
Carmen multumim de intrebare, Vladutzelu' e bine, cu ochisorul mai putin, tot supureaza, am inceput sa-i dau granulele homeopate dar inca nu se vede efectul, normal. Am intrebat-o ieri pe Siminiceanu si cica nu au efect, ma rog, de obicei asta e pozitia celor care practica medicina standard fata de metodele curative alternative. Eu sper ca ii va face bine si ca n-are ce sa-i strice.
In rest, la evaluarea pediatrei, copilul e foarte bine, viguros, nu e deshidratat deloc, n-are carenta de calciu, e dinamic, vioi... si totusi, puturos la supt . Asta noapte a mancat ca spartul de ne-am speriat amandoi: a supt 45 de minute de la san mai cu "chiu", mai cu "vai", apoi am scos cu pompa si i-am dat in bibe ce ramasese, 100 de mililitri, apoi a mai mancat 2 ture a cate 30ml Humana, deci 60! La fiecare pauza intre "administrarea" papicii, cand credeam ca e in sfarsit satul, el urla de foame. In total cred ca a halit peste 200ml cu siguranta ... Si azi dimineata a supt de la ambii sani, sper sa se fi lecuit de puturosenie.
Gata, iesim in parc!


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

KATIA, ai grija, ca deja stii si tu cat de sensibila e treaba cu c...l!Revin mai tarzior, asa, ca ii e foame lu' RADUCU. Am fost pana acum la plimbare cu ANDREI si CRI, si dupa atata aer rece, tipa de foame.

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

ALEXUTZA, eu zic sa scrii chiar la subiect, spui ca vrei sa dai ce vrei sa dai, dar ca nu ai cum sa ajungi in Buc, si sigur cineva de acolo se va oferi sa-i duca mamicii cadoul tau.
BEATRIX,

Vazut RIANA,

KATIA, trebuie sa apreciezi efortul lui de a te "vraji", e o chestie, nu vrea sa se certe, si-apoi, chiar scrii frumos.

PUFY

ELOISE, deci pana la urma a invins foamea.


DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

fetele, laptele nan cel mai ieftin, se gaseste la cora. e cam 185.000 cutia. in carrefour e 200.000, iar in farmacii e in jur de 215.000-230.000.

o sa incerc si eu sa gasesc ceva hainute, desi nu stiu daca sunt asa mici, dar ii vor folosi!

raluca mami de alexia-maria (07.09.2006)
mami, tati si alexia
cresc...
www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">am si site!
craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

cri, si cum o ajutam pe iulia! prin tine? mergi tu la ea, sau cum? cred ca ne-ar fi mai usor sa le stranga una din noi...sau trimitem colet...? asteptam detalii de la tine! am sa fac si eu un pachetel! nu am cine stie ce, dar cred ca-i vor fi de ajutor! am niste pantalonasi (vreo 10 perechi noi, ca alexia nu poarta), o pijamalutza, caciulite multe, body-uri maieu, si tricou...groase nu prea am. ma mai uit si fac pachet!

raluca mami de alexia-maria (07.09.2006)
mami, tati si alexia
cresc...
www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">am si site!
craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Alessia chiar tu ne-ai dat ideea (foarte buna) de a da san la bebe cu protectie de silicon, ai incercat asa??? Mai plange bebe la san??? Eu ma gandeam ca daca, doamne fereste, mai face David figuri si nu am alta solutie, sa incerc asa, dar sper din tot sufletul sa nu mai faca nazuri la san. Ma gandeam si la tine Eloise, ai putea face la fel, decat sa scoti laptele din san, sa-l treci prin pompa, apoi prin bibe, etc. nu ar fi mai bine direct cu protectie din asta???

David nu doarme bine de cateva nopti, vreo 3, si cred ca mi-am dat seama de la ce: s-a invatat sa adoarma cu suzy si incet incet o vrea mai tot timpul, chiar si cand doarme, daca o scapa se trezeste si trebuie sa i-o bag la loc... si inclin sa cred ca si problemele cu sanul erau tot de la suzy... revenind, noaptea adoarme cat adoarme si incepe sa se foiasca pana se trezeste si incepe sa maraie, mancat este, schimbat este, altceva nu are... daca-i dau suzeta se linisteste si adoarme la loc, dar nu pt. mult timp, dupa o ora se trezeste si o luam de la capat... ziua a inceput sa faca la fel... l-am studiat eu bine si am ajuns la concluzia asta... fetele care ati avut probleme cu plansul la san, dati suzeta la bebei???
Azi noapte nu i-am mai dat-o (s-a trezit din ora in ora), l-am lasat sa se agite si apoi am intervenit doar cand plangea tare, l-am intors pe o parte si a adormit instantaneu... deci nu avea nik baiatu', voia doar suzy sau bagat in seama... de acuma nu i-o mai dau noaptea si ziua o sa i-o dau putin... problema este ca el adoarme cu ea si nu stiu cum o sa adoarma de acuma incolo, leganat??? nu vreau nici asa...

Cand putem incepe sa-l invatam pe bebe sa pape mai putin noaptea si sa doarma mai mult??? Am auzit ca este o intreaga teorie pe tema asta, stiti ceva??? Cum se procedeaza???


Mirabela mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Bebeii isi scot singuri masa de noapte atunci cand sunt ei pregatiti.
Ai mei asa au facut.

Mergi la inceput