Bucurii de sept - oct 2006 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cri19 spune:

DORI stiam ca pe tine ma pot baza la ajutor umanitar .Sper ca si celelalte fete sa se implice si sa reusim sa facem putin mai fericiti cativa copilasi.Azi am vorbit cu IULIA si e tare speriata saracuta pt. ca e cu toate cele 3 fetite in spital;au pneumonie si doar cea care s-a nascut prima e intr-o stare mai buna.Sa ne rugam pt. ele sa se faca bine si daca puteti sa le ajutati cu ceva ar fi binevenit.Lista de prioritati arata cam asa:
-LAPTE PRAF PRENAN-fetitele papa deocamdata o cutie la 5 zile;
-PAMPERSI;
-HAINUTE ( evident de fetite )
Eu m-am hotarat sa-i cumpar laptic si pampersi,daca si altcineva de aici ar putea sa faca acelasi lucru ar fi minunat,iar de la cine nu poate ,macar niste hainute frumusele pentru 3 printesele ( din cele care au ramas mici bucuriilor voastre;cea mai mare dintre fetite are cam 2600kg).
Va multumesc ca mi-ati citit mesajul si sper sa-si faca ecou cat mai repede in inimile voastre.


Sa auzim numai de bine.
CRICRI mamica lui ANDREI ROBERTO-28.08.2006

http://community.webshots.com/user/cri19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Katia, ai vazut?

Teodor (6.09.2006) si Iustin(5.06.2004)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna fetelor,

Cri, as vrea si eu sa o ajut pe Iulia. Pot cumpara ceva lapte si Pampers, sau ne putem uni contributiile si cumpara o cantitate mai mare(la bax) de pe la un hypermarket sau Metro. In plus, pot gasi si eu cateva hainute de la Dudu(desi e baietel, l-am imbracat destul de colorat, asa ca sunt hainute mai degraba unisex).

Te rog da-mi mesaj cum sa procedez. Eu locuiesc in Titan.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web
Mai multe pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Cri - ma alatur si eu ajutorului umanitar pt cele 3 fetitze...singura problema e ca eu am baiat...dar am multe bady-uri si hainutze care deja la 2 luni i-au ramas micutze...sunt albe cu bleo...acum sper ca Iulia sa le accepte sa nu o deranjeze neaparat culorile...

O intrebare - cum se procedeaza...eu sunt din Ploiesti..ce ar trebui sa fac...si daca mai are nevoie si de alte medicamente, uleiuri...chestii din astea...cu mare drag, ca eu am cumparat ca o nebuna pana sa nasc si nu toate mi-au fost de folos

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
POZE

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

buna diminetaza!


cri19, o pt initiativa! o singura remarca as avea! eu zic ca hainutzele pot fi si de baieti pt ca majoritatea sunt fie bleo, galbene, vernil si parerea mea e ca merg si pt fetitze! la baieti ce-i drept pare nasol sa-l vezi imbracat in roz, dar rosu de ex. e beton!
plus ca in astfel de cazuri cred ac deja nu mai conteaza culoarea asa mult! sper sa nu te superi pe mine ca am zis asta, dar zic eu asa se pot participa si mamicile cu baieti nu numai cele cu fetitze! cu cat mai multe cu atat mai bine!
gripo, baut cafeaua! saru'mana!
camisol, pufy, vazut poze!

revin, dupa ce manca bebe ca vad ca striga deja!

Beatrix si Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

NE-AM MODIFICAT SI NOI SITE-UL!!!
Cine doreste sa o vada pe Reby in ipostaze noi....sa pofteasca :)

Si inca un lucru EXTREM de IMPORTANT pt. mine: dupa ce nu mai voia sa vada sanul, fata mea mananca de doua zile ca sparta...si inca treaza!!!!
Sa vedem cat o tine.

Lakioana mami lui Rebeca Riana (16.09.2006)

Minunea noastra iubita-Rebeca
www.totsites.com/tot/riana_rebeca" target="_blank">Avem pagina pe internet cu poze si jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Lakioana, o frumoasa Riana! Am semnat si condica.

Eloise, cum se mai simte Vladut? Ii sunt mai bine okisorii?

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katia spune:

Neata' sunt prezenta la cafea!

Mephala...stiam ca s-a deschis subiect nou dar din obisnuinta am raspuns la cel vechi..

Dori, tie ti-am scris la cap vechi...si eu cred ca din cauza de acces limitat la laptop se enerveaza barbatu-meu dar nu recunoaste ca-i incapatanat....ca si mine Aaaa si mi-a zis sa-mi gasesc o ocupatie mai utila....de exemplu sa scriu ca scriu tare mishto......asta m-a gadilat pana in strafundu' c...lui
Eu nu judec pe nimeni....nici pe fetele de pe forum nici pe oricine altcineva. Mie chiar mi s-a intamplat sa-mi schimb anumite convingeri ascultand pe cei din jur (ma refer in special la grupul nostru) dar nici nu-mi place sa fiu judecata! Eu zic ca ce simti tu e cel mai bine pt copilul tau!!!! de la mine si de la Katia pentru tine si Andreiutu!!!!
Cri, eu i-am luat copilei mele foarte putine hainite in ideea ca iese tare repede din ele, si deocamdata nu prea am mare lucru de dat (decat 2 salopete destul de grosute). Astept sa iau concediu (miercuri - joi) si sa vad ce cheltuieli mai am de facut si poate iau si eu niste laptic printeselor!!!! Deci te anunt!
Hazul, Pufy promit sa ma uit azi la pozele voastre ca acum ma solicita cupilu'


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata bucuriilor!

Inni mi-a placut mesajul special pentru fiica-ta!Ai fost mortala!

Cri !Eu hainute nu am ca vor ramane pentru copii lui cumnatu-meu(deh....asta e traditia in familia lor), dar am mai donat cate un banut cand am putut...si voi continua!
Mai e tot acolo si o mamica de-a noastra, Naty_Blondy...daca va mai amintit de ea....

Beatrix, Dori si multumim de aprecieri!

Dori inseamna ca si eu sunt iresponsabila ca il las pe Nicolas dormind in patut si fug cu Alesio pana la alimentare de la parterul blocului sa iau o paine........asta e....cateodata n-ai alternative...

Carmen !Exact la fel procedez si eu acum cu Nicolas....si uite asa am timp de toate!

Roxanae de ce o intrebi pe Anne de displazie?Sper ca nu suspicionezi si tu ceva...Doamne fereste!

Pupici!






Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by katia


Mephala...stiam ca s-a deschis subiect nou dar din obisnuinta am raspuns la cel vechi..




ca sa vezi...

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru

Mergi la inceput