Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare147

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna dimineata fetelor.. ca deja e 1:37 am!
Meda eu.. ce sa fac.. intru in Z26 si inca nimic. Mici intepaturi in sani si in rest nimic dar.. cred ca vin uratzii! Temperatura am uitat sa mi-o iau dimineata! M-a trezit sotu' in.. "focuri" !

Va pup pe toate si va doresc muult mult succes!


Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

In asteptarea...fetitzei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor, mi-a ajuns pachetul de acasa. Cum iau eu si sotul Maca , BU, vit. E, Zn, tablete telina, etc ( sunt o multime de pastile si tincturi). Problema e la sot , dar iau si eu cate ceva .

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

salutari...
scriu si io un mesaj scurt , azi duminica tot la biro sunt...
vad ca va luptati in ghicit ce va fi cupilu medei...io votez pt fetita...nu's dece as io un presentimentu...

daca o puneti de un botez in grup , ma bag si io...
apropo , duamnili , botez si io inca nu stiu ce , e supriza ,scor la ecografe 2 la 1 pt fetita...
e copilul unor prieteni ai nostri si tre sa vina pe lume zilele astea...poate chiar inainte de craciun...ce flumos ar fii!!!

poate se leaga si la mini ceva...

va transit toata pupicurile...de rigoare..pt fiecare..sa imi ziceti negresit daca au gasit adresa..


pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Bravo fetili pline de optimism si voie buna.
Irlandezo, deci ti-au sosit rushii..

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Avalon, pai de-aia nu-ti venea pt. ca luai progesteron si corpul tau nu primea semnalul c scade progesteronul ca dea drumul la menstra; off!
o sa-ti vina dak nu e sarcina dar poti sa astepti si 7-10 zile; eu cred ca mai probabil luni la servici o sa vina; legile lui Murphy ;

pup pe toate si pe cipcirica-turturica (hai mai ca o sa iasa si la tine spalacit cupilu', prin simpatie cu zona unde stai )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Fetili va impac pe toate. Cred ca fac 2 dupa pronosticurile voastre o fetitza si un baietel. E bine? Si eu as fi multumita dar din pacate nu prea avem gemeni in familie.
Noela, bravo ! Asa te vreau! Nu-i asa ca viata e frumoasa? Merita traita.
Avalon, sudedezul o fura indiferent ce iese ca asa sunt legile naturii. Trebuie sa ma razbun si eu pe cineva si apoi nu mi-am luat barbat degeaba.
Floricica, dupa ce termini cu finantele , calculeaza si mie parerile celor care spun ca sunt pentru fetitza si cele pt baietel ca io nu le am cu calculelele si mi-e sa nu ma apuce depresia iarasi.
Vezi m-am gandit la tine sa nu-ti iesi din mana.
Turturico, ce-i cu stressul asta pe capul tau? Spune barbatului sa te plimbe un pic ca are unde si gandeste-te si la altceva. Barzoiul vine ca Mosul pe furis si nici nu apuci sa-l vezi chiar daca-l astepti.
Biby .
Mami, paseaza-mi globul poate vad si io sexul Tzucii.

MEDA 6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

mi-ar trebui si mie globul sa vad unde petrec Revelionul ca habar n-am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Mami,io cand eram in situatia aceasta invitam prietenii la mine.( Eram teroarea doamnelor fiindca gatesc ciudat dar super-modesta de mine- si radeam cu sotul ca le vor bate barbatii acasa dupa Rev.) Nu da cu pietre daca nu e buna solutia.

MEDA 6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

meda mamico, io votez pentru fetita. Am asa un feeling c-o sa-ti iasa o cirliontata de-o sa trebuiasca s-alergati toti pretendentii
Si barbatu' tocmai ce ma plimba o tura week-endul trecut de mi-au trecut bizdicii din cap. Dar mi-e groza de venitul acasa de craciun, cind iar sare toata lumea cu-ntrebari, ca de ce mai asteptam, ca viata trece pe linga noi, ca uite toata lumea are copii numai noi nu, etc, etc. Banuiesc ca cunoasteti refrenul ...

mami, si io crez ca un revelion cu familia si prietenii e mai frumos decit vreunul de fite cum vad ca se obisnuieste pe la noi.

avalon, tu cum mai esti? tot nu ti-a venit ciclul?

irlandeza, noi vad ca sintem la fel, aceeasi durata la ciclu, aceeasi intirziere luna asta, cind ramii tu o sa o iau ca si semn ca imi vine si mie rindul

fetelor, am inceput si eu cu analizele, dar aici nu prea iti zic astia mare lucru. Mi-am facut analizele hormonale in ziua a 4-a, dar cind am sunat sa aflu rezultatul mi s-a spus doar ca au iesit bine. Si treaba mai nasoala e ca aici eu platesc doctorul la minut, deci cu cit vreau sa stea mai mult de vorba cu mine cu atit mi se incarca nota de plata. Asa ca daca mi s-a zis ca analizele hormonale sint ok, sint multumita.
Miine merg la doctor sa-mi faca un test post-coital (a nu se ride, va rog ). Habar n-am ce-o fi asta, oare ma dezbraca de chilotei? Ca eu sint pudica pudicelor cind vine vorba de doctori barbati, nu-s obisnuita cu ei.

multa bafta si cit mai multe duble liniute le doresc pretendentelor de zilele astea biby, nana, catty si tuturor celorlalte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Turturica nu radem de test, dar tu stii ca trebuie sa prestezi (acolo sau cu putin timp inainte de a ajunge acolo)ca dr sa vada daca gigeii supravietuiesc in mucusul tau vaginal ?

MEDA 6 +

Mergi la inceput