Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare147

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Meda, am facut si azi un test si e clar negativ, nu are rost sa fac test de sange. DJ Mama are dreptate, e datorita fivului, o sa-mi vina dar sa-mi vina o data ca sunt plina de nervi si m-am umplut de cosuri si o sa ma fac mama dolores ca devastez frigiderul daca nu vine mai repede!
Noela, sper ca ai prestat corespunzator zilele astea, chiar daca ati fost in plimbari
Hai mai Shehe, nu mai fii si tu asa trista, zau! Ai facut stimulare? Parca ziceai ca faci stimulare, stii ca asa ai ramas graviduta. In ce zi esti?
Meda, deci peste 2 saptamani veti vedea si bebele si peste inca vreo cateva saptamani veti afla... ia sa vedem in globul meu de cristal (l-am subtilizat fara sa va dati seama macar): io vad o fetita blonda cu ochi mari, albastri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Mami, cel mult va fi o pirdere de lichide de frica (de la pocnitori) .Tin picioarele stranse si nu las sa ajunga zgomotul acolo... Si acum serios - m-a sechestrat barbatu'-n casa si ma plimba doar cu bibiua. Sar'na de sfat. Voi fi atenta.
Anca, cauta ti-am scris si la barza.

MEDA 6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Avalon, tu nu citesti in glob de sticla ci in creierasul meu. Te joci cu neuronul meu unic. Valeu, si tu cosuri ca io mi-s plina. Am un decolteu buba langa bubita dar rabd... Nu cumva sa spui ce ai in frigider ca te pun sa-mi trimiti pachet.Din aceasta cauza Mami e datoare (pe la anul) cu o bautura energizanta !

MEDA 6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Avalon vrea ca fetita Medei sa semene cu ea (adik cu Avalon), motz! Si eu imi dau cu parerea ca tot carucior roz ii cumpara dar stai linistita ca nu ghicesc niciodata; asta inseamna mai mult ca sigur ca e baiat

Avalon, de ce nu iei progesteron ca sa-ti vina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by dj_mama

Avalon vrea ca fetita Medei sa semene cu ea (adik cu Avalon), motz! Si eu imi dau cu parerea ca tot carucior roz ii cumpara dar stai linistita ca nu ghicesc niciodata; asta inseamna mai mult ca sigur ca e baiat



Asta spune DJ Mama pentru ca n-o cunoaste decat pe Avalon si nu pe Meda.

Meda, sotul ce preferinta are? Pun pariu ca tot fetita si tot blonda cu ochi albastri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mai am luat si l-am oprit acum 3 zile. Ar fi trebuit sa vina, nu? Offf, ma impusc daca vine luni dimineata cand am atata treaba la serviciu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Mami , daca seamna cu Avalon eu sunt super multumita.
Daca mi-ati vedea barbatul care are parul blond suedez( de la natura) de o rivalizeaza si pe Avalon iar eu mi-s saten deschis aproape blond (natural) si amandoi avem ochii intre verde si albastru nu ati mai face pronosticuri despre viitoarea Tzuca. Fata sau baiat - culoarea aceeasi cu a noastra si la par si la ochi. Culoarea la carucior sper sa fie roz... , ca daca nu bat suedezul.

MEDA 6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Suedezul s-ar putea sa scape basma curata daca s-a intamplat cu o zi inainte de ovulatie... insa daca s-a intamplat in ziua de dupa, atunci e posibil sa va pregatiti cu un carucior bleu. Sanatos sa fie, Meda, ca blondina/blond cu ochii albastri/verzi va fi sigur! Desi... uite, parintii mei: mama satena cu ochii verzi, tata brunet cu ochii caprui, tata si-a dorit o fata blonda cu ochii albastri si asa am iesit, parul meu era aproape alb cand eram mica. Si-a primit si mama baiatul, dar mult mai tarziu, dupa 19 ani si dupa inca 2 fete. Acum ii scoate peri albi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

ce-mi place de meda, ca trece in continuare pe-aici
offf, ma simt mama padurii cind v-aud ca sinteti blonde, cu ochi albastri si silfide. Eu mi-s cu ochii verzi, dar din greseala cred, c-ai mei parinti sint amindoi cu ochi caprui, asa ca nu crez sa am sansa de copil cu ochi deschisi.
avalon, ce ti-e cu fratii astia mai mici, si-ai mei facura o fata la batrinete si-acuma le scoate peri albi. Nu ca noi, astea responsabile
Am incercat si eu sa stau deoparte ca si noela, dar nu-mi iese pasienta, ca-s prea dependenta de voi. Dar luna asta fusei de tot in butoi, c-am avut toate semnele de sarcina: pete de implantare in ziua 21, intirziere de ciclu 4 zile cind sperantele mele crescusera pin' la cer, ca pe urma sa cobor in iad.
Cred ca tre' sa cotizez mai multa ciocolata elvetiana la dj mama, sa-mi puna o vorba buna la barza Sau sa mituiesc direct barza ...
Eu incerc sa nu-mi mai pun dead-lineuri, prefer sa nu sper ca sarbatorile mi-or aduce liniutele, ca deja nu mai fac fata asteptarilor si dezamagirii care urmeaza (cred ca si-asta-i o tactica de-a ma pacali, zic ca nu sper, dar de fapt tot incolteste ceva pe cind se apropie ziua 28 ...)
noapte buna, copii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

hop si eu , ca de obicei la spartul targului.
buna seara dragi duamne si burtici!

meda, da di undi stii tu pe undi umblu io? ha? nu stiu de unde stii, da' ai ghicit si parca m-ai prins la furat, asa m-am simtit cand am citit.
mici n-am mancat ca-i post, da am beut vinutz fiert,am dansat,am cantat,am vazut artificii si am chetuit o groaza de bani pe maimutzele de pus pe pereti si alte plostioare. m-am simtit tanara si nelinistita, am uitat de fibroame si hiperpalzii, si daca in ceilalti ani ma deranja rau de tot fumul de la gratare, muzica tare si manelele, anul acesta am inspitat cu placere fumul de la mici, asa ca si cand ai face aromo-terapie, si am savurat fiecare clipa, bineinteles cu sutul alaturi.
pup ochii tai frumosi si bultika cea mai fericita din lume!

Avalon, sufletel, asa m-am hotarat sa traiesc clipa, nu chiar ca si cum ar fi ultima, dar macar pe aproape. maine nu stiu cum o sa fie, o sa mai ploua, o sa mai si ninga,asa ca azi ma bucur cat pot de mult de soarele asta cu dinti.hai, fa si tu ca mine, ca vin sarbatorile...eu am inceput sa ma incarc sufleteste deja ...
am ciufulit si barzoiul de fro trii ori, de au iesit fulgii din el, asa ca mami, vino repede cu bautura aia energizanta care iti da aripi poate reusesc si a 4-a oara, ca acu de bucurie ca-s bucuroasa, sunt si nesatula

floricico, dupa cum vezi nu scapi asa usor de mine,dar calatorului ii sade bine cu drumul,si mai rarut ca-i mai dragut, nu de alta dar incepusem sa semnez condica pe DC si m-a luat la ochi "sefu"...
ai face tare bine sa-i mai bagi pe undeva pe toti,inclusiv pi sotzu tau, da pe el sub plapuma, ca sa faceti plostioare, am aflat io ca asa se fac copiii...pi buni!

va puuuuuuuuuuuup dragele mele duamne

aaaaa
si sa va mai zic ceva, in globul meu o vad pe meda de mana cu un baietel taaaaare momoshel, cu ochii verzi sau albastrii nu-mi dau seama, dar parca mai mult verzi. asa ca ma ofer sa fac botosei bleo.da mai stii...iote : soacra mea ochi verzi, socrul meu caprui, amandoi micuti de statura...si a iesit frumusete de barbat saten cu ochii albastrii de 1.80 m...soacra mea mi-a zis, ca s-a rugat la Dumnezeu sa faca un baiat zvelt ca si Florin Piersic...oare o fi fost de ajuns numai asta?....vad ca a reusit...


Mergi la inceput