Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare147

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

sheherezada
noela mi-e dor de tine; si de toate duamnele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

mami, acum am intrat si eu pe usa,am umblat creanga. pur si simplu am fugit de langa calculator pentru ca stateam lipita de el, si nu-mi facea bine, si cred ca am sa fac la fel in continuare. stii, am observat ca intre timp viata chiar merge inainte, fie ca vrem fie ca nu, asa ca: "life/love is a wonderful thing", deci sa traim asa asa cum putem noi mai bine

intre timp eu ovulez,ziua 15(!),tocmai cand eram gata sa agat in cui prima luna fara ovulatie.

pup burtica medei,si fruncea tuturor fetelor..stiti de ce nu dau nume, sigur uit pe cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

quote:
Originally posted by dj_mama

am avut 2 zile de rahat in care n-am avut timp nici sa dorm;
am rezolvat insa cate ceva, nu cum as fi vrut atunci cand astepti de la altii sa-si faca la timp treaba;
... nu prea mai am timp de DC ;



dj mama te citez cuvantel cu ,cuvintel cele spuse mai sus.exceptand "2zile"care la mine se inlocuiesc cu 2 sapt de kk.

sunt terminata psihic , fizic , intelectual si cum mai vreti ..am ajuns la limita superioara...prea multe ore de birou , peste 12 pe zi , prea multa resposabilitate , nu mai rezist...si cica inca nu s-a incheiat toata distractia...

as vrea sa scot macar o propozitie optimista..da nu prea imi reuseste...
al meu sot a ajuns la cap.amenintari la adresa sefului , ca daca mai stau mult pana la ora 8 9 seara la birou , ar fi bine sa ma ia acasa cu totul ,ca el nu mai stie daca are nevasta...
si are dreptate ,bietul om ,gateste ,face curat , pune masina la spalat , de doua sapt...

observ cu placere ca , medei i-a revenit rosul in obraji...
pupam mamica de pui microscopic...

noela ,vrea sa dea bir cu fugitii..ce ai duamno cu noi???
chat-ul nu-ti mai place??ori esti bolanvioara....draguta noela..
iaca facui si versuri pt tini draga mea..
asa ca ,te rog io flumos , nu ne parasiiiiiiii!!!stai aici cu tati duamnili ,mamici in devenire!!

avalon , ai rezolvat-o cu blanita aia???
ar mai trebui un pui de ninsroare si tabloul romantic e gata...

feli cum stai??in ce zi esti??

nana , dupa cum spui tu , si daca ai prestat nu numai in ziua 13 cand s-a pozitivat testul de ov.ci si in ziua 12 si ziua 14 , ai mari sanse de reusita la cele doua liniute de bebe.succes!!

pupam pe toate ,fara execeptie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Mami, pare rau la fetitza ca ai avut 2 zile cu "crema". Chiar daca nu prea ai timp de noi, mai treci cu cate un sfat ca sa nu o luam razna. Te pup si sper sa vina si zile mai linistite pentru tine.

Noela,las' ca stiu eu pe unde iti faci veacul...Si fratele meu e pe undeva pe acolo fiindca la chemat mirosul de gratare. Intre 2 mici nu uita sa jumulesti barzoiul pana il lasi fara suflare.Foarte bine ca iti traiesti viata, dar sa nu te faci ca nu ne mai cunosti. Burtica mea a fost astazi la eco si totul e in regula si suntem in grafic.
Floricico,eu zic sa duci sefu' acasa la tine ,sa-i faci cunostinta cu sotul si sa puneti biciul pe el sa gateasca ,sa faca curatenie, sa spele... Cum asa ,te-au castigat la loz in plic sa stai la serviciu 12 ore? Mai da-le cu flit! Nici un serviciu nu merita sacrificii.
Avalon , scoate nasucul si mai ciripeste-ne ceva. De ce stai singurel? Ai plecat la munte?
Biby ??????
Shehe sa-ti treaca si tie.
Tzucile (asa ma striga sotul mai nou ,in gluma fiindca reprezint 2 persoane) pupa toate duamnele si asteapta vesti bune.

MEDA 6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Helo, helo! Iata-ma-s!
Floricico, muncesti si tu ca mine, de dimineata si mai vin pe la 9 seara acasa, trebile gospodaresti le facem in weekend si ne mai ajuta maman Vad ca luat-o tare si DJ Mama cu munca, ce-i aici, clubul workohoolicelor?!
Noeluta, asa imi place sa te vad, un pic mai detasata si mai relaxata. Trece viata soro pe langa noi si noi n-avem in cap decat bebei, of of! Eu ma gandeam zilele trecute, incercam sa ma vad cu bebele meu in brate si nu reuseam deloc sa am imaginea asta in minte, nu stiu de ce... cred ca-s lipsita de imaginatie...
Meda, deci l-ati vazut pe strumf la eco, ce dragut trebuie sa fi fost! Sa vezi tu ce repede trece timpul, acush-acush te vad cu burtica mare gata sa nasti! Sa fie bine pana la capat iti doresc si sa nu ai neplaceri in sarcina.
Despre mine: sunt suparatica... ma asteptam la dereglari dar nici chiar asa, iata sunt ziua 46 si mie nu mi-a venit inca ciclul, cea mai mare dereglare pe care am avut-o pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetele mele dragi sin scumpe eu o sa inebunesc de tot........
Azi Z21 temp 36.4 si pana azi 37 .
Asta ce mai este?
In afara de asta am asa niste mici dureri la burta si nu mai suport nimik pe burta ,nici macar pantalonii.....
Vin nemernicii asa repede?

anca
poze nunta
Incercari bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Anca mai ia TB si maine poate creste. Hai mai mult curaj ca altfel se sperie bebe ca mama e smiorcaita si fuge. Eu cred ca e de bine. Rabdare!
Avalon, am vazut doar sacul gestational.Cica ar corespunde la 5 sapt si 2 zile iar eu am de la ovulatie cinci sapt fara 2 zile.Imi intrebam sotul oare cum ar fi sa vedem 2 in loc de unul...Asa ca nu ne-am privit inca "ochi in ochi" cu bebe. Marea intalnire peste 2 saptamani. Vestea naspa e ca m-a trimis sa-mi fac iar analize si eu mor de placere. Listeria am sigur fiindca branzeturile cu mucegai sunt moartea mea.M-am abtinut de cand am aflat dar inainte de ..jale.Mi-a dat si Gravibinon 1 fiola /sapt , 3sapt.chiar daca nu am nimic care ar anunta ceva de rau , probabil pt. siguranta.
Nu stiu ce sa mai zic de tine. Asa dereglare de 46 zile.Si zici ca nu apare nik pe test...Trebuie sa iei ceva, ai fost la dr.? Dar mai bine fa un test de sange ,daca nu l-ai facut.
Hai ca eu astept, nu plec pana nu-mi iau duamnele cu mine.

MEDA 6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Helo! Helo! Iata-ma's si io
Floricico, fii tare! ... si poftim un diazepam si-o beutura energizanta pt. sotzul tau, sa mai reziste un pic (ai vazut cum au intuit, mey, adminii DC de au bagat in iconsul acesta un barbat care spala rufe?
Noela, sa-ti fie tie bine! Sa-i dam si sotzului tau o beutura energizanta? Cred ca ti-ar fi muuuuult mai bine !
Avalon, n-ai mai avut dereglari pt. ca nici n-ai mai facut FIV; ti-au zis fetele ca face parte din normal; ia ZMEUR ca nu e contraindicat in nici o situatie; regleaza la fx; ai sa vezi ca tot raul spre bine; nu-ti mai face spaime; e o chestie careia nu trebuie sa-i dai importanta; is easy!
Tzucile (ce hatru e al tau!); ma bucur ca e totul ok; sa fii cuminte si vezi sa nu te sperii de pocnitori, ca vad ca au inceput deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Meda pupici si multumesc

anca
poze nunta
Incercari bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Anca, nu te stresa! Daca maine o ai iar mare temperatura, s-ar putea sa fie de foarte bine ; succes!

Mergi la inceput