Mamici de ianuarie-februarie 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Oana,

Pernutza este cu bilutze asa cum banuiai!!!

Lumeeee lumeeeeeee,

Am vazut azi o miresuca foarte frumushicaaaaaaaaaa!!!!
Ghiciti de cine e vorba!?
Miresuca noastra - Alina!!!

Asa cum imi propusesem am fugit de la birou si am prins-o acolo pe ultima suta, am beut si shampanica - uau si eram cu mashina, am facut o pozuca cu burticile si m-am intors la job - ca tzara ma cheama...

PS: are un sotzior tare frumushel, de fapt pe masura!! Aman2 erau superbi si fericiti ..de fapt io cred ca aman3

Va pupik

Alinuk30+ Theodor

................................................
Nimic nu-i intamplator!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nunta_alina_mihai/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

ivona ce calcule complicate eu abia sunt in stare sa mai adun 1+1

la ultima sedinta de gim am facut o mica repetitie de impins ptr nastere cu respiratii si a fost super obositor si destul de complicat impinsul asta

acum 2 zile am fost la niste prieteni si ne-am uitat la o caseta de acum 1 an ( era o zi de nastere ) eram socata de cat de slaba eram ( nu-mi venea sa cred ca trecuse DOAR un an ) nu aveam burta deloc eram asa slaba si acum sunt cat un elefant
cel mai mult imi lipseste o baie lunga cu multa spuma dar daca ma bag in vanita mea arat si ma simt ca o balena esuata imi iese burtoiu afara ....e chiar chinuitor

va las ca m-a lovit melancolia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

bai fetelor cu sughitul - pai simt si eu si de 3-4 ori pe zi cand sughite, uneori si noaptea! uneori chiar ma inerveaza ca dureaza mult - si eu nu suport la mine sughitul - apoi aici saracul sughite si simt parca asi sughita eu!!!
sincer eu zic ca eu prea tare simt copilul nu mai vb ca misca mereu! dar si cand se intinde - ma doare! eu zic ca e copilul mai maricel si uterul nu a reusit sa tina pasul si e exact cat copilul dar nu e un pic mai mare incat sa poata intinde ca lumea !


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 32 sapt si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

pe mine taso nu ma credea cand ziceam ca am scandal in burta - acum de cateva zile tot doarme cu mana pe burta mea - adica inconstient ca o pune acolo - si chiar simte si el cat de tare il suteaza !! Noaptea trecuta el zicea ca dorm si tacea cu mana pe burta si la TV , la un moment dat il intreb - tu simti ceva la burta? -El - pai ziceam ca tu dormi de asta tac - dar e galagie mare chiar ma miram cum de nu te trezesti la ce figuri se fac in burta la tine! (inainte daca ii ziceam - el ca raspuns avea una - pai tu cum vrei sa nu se miste deloc - acum doar dupa cateva experiente - nu mai comenteaza !


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 32 sapt si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Alina CASA DE PIATRA sa fiti fericiti mereu!
Oana nici eu nu pot zice ca simt cand sughite...poate nu mi-am dat seama, habar nu am....
Alinuk mi-am luat si eu pernutza in seara asta o sa dormim cu ea in bratze sotzul o sa fie gelos un pic, cica si el poate fi pernutza mea daca vreau i-am explicat cum sta treaba

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

votez si eu ptr PLOZI DE IANUARIE - FEBRUARIE 2007
mariana m-a impresionat si pe mine amabilitatea suedezilor ( ma intream in cate secole se va ajunge si in romania la astfel de performante ) mi-a placut mult cum ai povestit

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

am plecat la taiat unghiile... ca e jale1
la epilat
la coafor ca cam ar trebui si vopsit dar cred ca mai las 2 saptamani - ca sa vopsesc odata sa fie si pentru sarbatori!
vb mai tarziu
mu faceti prostiute!
si cu sarbatorile astea vedeti nu depasiti limitele - eu de exemplu iar am mancat ca purcelusul - ca sa nu zic ca scroafa (ca suna urat)!!! Pai daca astea pun mese peste mese cu zilele lor... eu ce sa fac... ma jertfesc!


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 32 sapt si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Alina - Casa de piatra si muuultaaa fericireee! - Am citit ca evenimentul s-a consumat deja, dar jur ca pana acum nu am avut timp sa intru pentru urarile de rigoare Asteptam !

Bai, sunteti de groaza! Abia mai reusesc sa tin pasul cu voi. Vesnic am de . Nu va e mila de mine? Cand sa mai scriu si nasterea puiului meu? De azi-dimineata pun repartitoare, fac injectie (au, ma doale culu), culc copil...Pana si cu programarea am intarziat si mi-a spus asistenta ca nu-i posibil decat pe 11 dec!!! Ori ma bate dr, ori nasc pana atunci...

bits - multam de poveste. Frumos, succint si la obiect! Mie nu-mi iese nici cum - mereu o dau pe aratura si mai trebuie scurtata...

Marele blond (Luca Matei - 05 nov 2004)
Liliana 32+ (34 + ale dr) cu
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Alinuk,ne-ai facut curioase de poza si acum ai disparut?
Hai sa vedem si noi poza cu burticile.Nu ne mai tine pe jar,

Helenutza,sa folosesti perna sanatoasa...eu una nu mai pot fara ea.

Hainute bb ,caruciorul

Dana 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

quote:
Originally posted by gio


Hai ca am copiat de la subiectul trecut ca acum vazui ca l-ati inchis.
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by roandre


N-am auzit pana acum de Partusisten. Eu de azi am inceput sa iau cate 3 nospa pe zi doar-doar s-o mai relaxa pietroiul asta de burta.
Ieri am umblat putin si am avut niste dureri de spate si inghinale de simteam ca nu ma mai pot misca de durere...groaznic a fost!
Azi vad ca e mai bine putin...pana acum s-a intarit doar de 2 ori burta...mare minune!
Hai ca scapam noi si de asta...dar eu sincer nu cred ca as mai avea curajul s-o mai iau de la capat cu o a treia sarcina...nici macar platita...hihihi
Mie nu mi-e frica de nastere, de perioada dupa cum imi e de perioada sarcinii.
Cat de mult imi doresc sa ma bucur de perioada asta tot nu pot...desi imi doresc enorm de mult bebelusul!



Mihaela (30+) si Alexia- Maria – 26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

--------------------------------------------------------------------------------



Aceleasi stari le am si eu; nici sa ma taie barbate-miu si alt copil nu mai fac; am ajuns sa cred ca sracina trecuta a fost parfum comparativ cu asta (in ideea in care am stat "doar" 2 luni in pat).
Partusistenul s-a gasit si la noi acum 3-4 ani; acum l-am luat din Germania, este un tocolitic, un pic mai eficient decat Gynipralul, inclin eu sa cred.
Noi sa ne luam de mana cu durerile, ca ieri iar am zis ca nasc; nu stiu ce naibii am facut, de la fier sau am mancat aiurea, ca am avut o indigestie de toata frumusetea si am murit de durere. Vorba ta, nici la nastere n-a fost asa. Acum doar mi-e greata. Astept sa-mi vina mancarea chinezeasca pe care am comandat-o pe net..daca nu ma potolesc....
Alinus, bebelusa mea se misca asa cum vor muschii ei, acum mai putin, maine mai mult. M-am linistit in spital cand ii ascultam inimioara zilnic si vedeam ca e ok si daca nu misca mult in ziua respectiva.
Anis, pana te lamuresti cum e treaba, incearca cu pliculetele de Biotics baby. Ercefurylul e destul de puternic; trebuie sa ai un diagnostic confirmat.Eu aveam tot timpul dupa mine Smecta, Enterol si pliculete de electroli pt rehidratare. Fi-mea a fost campioana la enterocolite. Asta-i dadeam prima oara cand apareau probleme. In loc de Enterol poti folosi cu succes Biotics. Sanatate!!

Va pup

31 +




Vreau si eu sa ma luati si pe mine de mana ca si eu la fel : numele meu de cod cracanici-de la durererile astea deabia merg ca o ratza.Am dureri inghinale frumoase inca de la 20 de saptamani si de spate chiar in dreptul rinichiului drept.Si de vreo 2 zile s-au modificat un pic ca daca prind o anume pozitie ,calca raaaaau pe un nerv ca aproape mi se taie picioarele de durere.Nu e cinstit! Daca viata asta ar fi cinstita o data mama tine bb in burta,si al doilea tati,si tot asa, daca mai vor bebei, sa faca cu randul nu numai mami ...jooooke!

30+ + Mimishoru'(2 ani si 7 luni)

Mergi la inceput