Mamici de ianuarie-februarie 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

daconst,iau niste plicuri,cu un latoisr calmant si pansament gastric,dat de ginecolog,pana acum,.cand luam unul imi ajungea pt trei zile.cand aveam arsuri normale.am citit ca e si pt ulcer,pt dureri ,acum am ajuns la trei pe zi,si alea dramuite,si abia imi trec durerile cate o juma de ora,o ora...Numai simt flacarile arsurilor de mult,acum e durere continua .Mai mult decta ,edicamentul asta nu cred ca e,daca se da la ulcer.

Asteptam poze de la nunta Alinei !!! CASA DE PIATRA !!! SA FITI FERICITI!!!

nadiuta
,bravo,mami,ca ai facut bacuta si botoseii!! tuguiul nu conteaza,poti sa ii faci si un motz acolo in varf ...era o metoda,se facea pe carton,stii?nici eu nu mai stiu exact,trebuie sa imi amintec.tzuguiul iese cand intarziii mult cuscazutul.adica trebuia sa scazi mai brusc si mai mult,sa ajungi mai repede la final.
te orientezi la urmatoarea,eu o pun pe genunchi ,ca pe cap ,si probez.
o sa pun si modelul de caciulita.mie mi-a iesit cam mare dupa revista,ca la gat nici nu am mai facut bentitza ca ei,am indoit-.o un pic,ca iesise prea mare.
baga poze cu modelele.
eu,cu durerile mele de stomac,stau in pat si fac alta rochita,ce naiba sa fac..
criss
,m-a mai luat o criza intre timp,am luat un plic de pansament,mi-a mai trecut ,am stat in pat ,si acum mAm ridicat sa profit ca sunt bine cateva ore zic eu,sa fac un dus,sisa va mai scriu,ca nu se stie cat tineminunea.vine pranzul si iar mi-e frica sa mamanc.
ce se poate intampla cu peretele esofagian? dupa cum simt eu durere si usturime cand inghit orice,cred ca e f iritat .
daca nu e sange e bine ,nu?
bits,mananc din ce in ce mai putin,ca os a fac un pisoi!
roandre hahaa extraterestru!!! daca avea diametrul de 33 era jaleeeeeeeeeee hahaaa
stati ca-mi masor papusa,aia de e modelul meu de bascute! sa vedem capul ei ce spune!
hiiiiii ! are 35 cm si eu credeam ca bebe are capul mai mare decat papusa .

ah..ce bine e sa respir cateva minute,PSER SA FIE OREEE,fara nici o durere!!!
sa fug la dush cat apuc,ca apoi cine stie ...nu dureaza mult minunea.


35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

Fetelor buna dimineata !
Am revenit, am citit ce ati scris - nu mai stiu cui si ce sa-i raspund!
Endreutelor la multi ani si pentru Andriesi la fel!!!
Sa fiti cumintele si sanatoase si norocose si destepte!!!
azi avem program - unghii, epilat, coafor... mai tarziu!!!


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 32 sapt si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Alinatxa...cum am putut omite?!? Sa ai o zi plina de drag si zambet...si sa ne incanti si pe noi cu niwste poze.

Haine bebe


Burtica

Eu si Noi

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

Andreutelor !!! asta am vurut sa scriu!!!


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 32 sapt si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Dana, de ce m-a chemat abia pe 20? Pai crezi ca eu stiu? Oricum in momentul cand a zis ca ne vedem dupa rezultatul la cult din col io am belit ochii ca melcu "abia atunci"?? Da, zice el, dar dvs veniti absolut cand vreti si eu va vad daca ceva e in neregula.
L-a vazut pe bebe ca e departe de iesire si el zice ca e bine si ca circulara e laxa si fara pb. Acuma, ce sa zic, nu vreau sa fiu chiar paranoia in persoana ... ca oricum mult nu mai am.
Dar sa fii sigura, daca am zile din astea calme rau cu bebe, am zburat peste dr Radoi instant. Oriunde ar fi el.

Va pup,
Cata 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

buna burticutze
la multi ani la toate andreele si andreii
alinatxa casa de piatra multa sanatate si fericire in noua viata
cristiana si eu am aceasi problema " la ce ne trebuie si asta ?" ii explic ca-i trebuie la bebe dar tot nu pricepe ca el nu poate sa inteleaga ca nu-l vede pe bebe - deci nu exista
l-am intrebat daca burtoiu meu de 120 cm nu e destul de graitor dar cica nu e acelasi lucru
i-am zis ca-i dau si lui copilu sa-l care vreo saptamana macar sa ma relaxez si eu ( sa dorm bine sa manc prostii care dau arsuri sa fumez o tigara ) si atunci sigur va sti ca exista
dar cred ca pur si simplu se acomodeaza mai greu cu ideea

abia astept ziua de miecuri sa mergem la doctorita sa vedem cum o scot pe bebelina

33+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

La Multi Ani celor ce poarta numele Sfantului Andrei! Jordash si Amaya sa va traiasca nazdravanii!

Alina: Casa de piatra si multa fericire!! Suntem cu tine


Oana: in mod sigur o sa simta atatea urari de bine! Multumesc frumos pentru ti-ai amintit de Andreiul meu!

Bebele meu sughita si eu nu mai pot de dragul lui

Incerc sa-mi fac timp sa va scriu si eu de prima mea nastere - cand m-or mai lasa in pace astia la sv

Va pup!

Cristiana cu Andrei (29Sep04) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Alinuk m-am lamurit cu perna caci am gasit linkul.

Fetelor m-ati inebunit cu sughitzatul princhindeilor...cum simtiti asta?

Acum sunt ocupata cu operatiunea comanda de la Quelle ptr o husa elastica ptr canapeaua de "serviciu" din camera lui putza, o perdea tip rulou ptr bucatarie si un jerseu barbatesc. Doar ca au o mica problema cu marimile si softul...sun mai tarzior.
Sambata mergem sa luam covorul ptr camera lui putzica...e superhaios cu animalutze caricaturizate... mi-ar parea rau sa nu-i fac camera vesela si colorata...ca in cartile de povesti...
Apoi mergem sa vedem ce mai gasim pe la baby expo.

Haine bebe


Burtica

Eu si Noi

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:


Hai ca am copiat de la subiectul trecut ca acum vazui ca l-ati inchis.
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by roandre


N-am auzit pana acum de Partusisten. Eu de azi am inceput sa iau cate 3 nospa pe zi doar-doar s-o mai relaxa pietroiul asta de burta.
Ieri am umblat putin si am avut niste dureri de spate si inghinale de simteam ca nu ma mai pot misca de durere...groaznic a fost!
Azi vad ca e mai bine putin...pana acum s-a intarit doar de 2 ori burta...mare minune!
Hai ca scapam noi si de asta...dar eu sincer nu cred ca as mai avea curajul s-o mai iau de la capat cu o a treia sarcina...nici macar platita...hihihi
Mie nu mi-e frica de nastere, de perioada dupa cum imi e de perioada sarcinii.
Cat de mult imi doresc sa ma bucur de perioada asta tot nu pot...desi imi doresc enorm de mult bebelusul!



Mihaela (30+) si Alexia- Maria – 26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

--------------------------------------------------------------------------------



Aceleasi stari le am si eu; nici sa ma taie barbate-miu si alt copil nu mai fac; am ajuns sa cred ca sracina trecuta a fost parfum comparativ cu asta (in ideea in care am stat "doar" 2 luni in pat).
Partusistenul s-a gasit si la noi acum 3-4 ani; acum l-am luat din Germania, este un tocolitic, un pic mai eficient decat Gynipralul, inclin eu sa cred.
Noi sa ne luam de mana cu durerile, ca ieri iar am zis ca nasc; nu stiu ce naibii am facut, de la fier sau am mancat aiurea, ca am avut o indigestie de toata frumusetea si am murit de durere. Vorba ta, nici la nastere n-a fost asa. Acum doar mi-e greata. Astept sa-mi vina mancarea chinezeasca pe care am comandat-o pe net..daca nu ma potolesc....
Alinus, bebelusa mea se misca asa cum vor muschii ei, acum mai putin, maine mai mult. M-am linistit in spital cand ii ascultam inimioara zilnic si vedeam ca e ok si daca nu misca mult in ziua respectiva.
Anis, pana te lamuresti cum e treaba, incearca cu pliculetele de Biotics baby. Ercefurylul e destul de puternic; trebuie sa ai un diagnostic confirmat.Eu aveam tot timpul dupa mine Smecta, Enterol si pliculete de electroli pt rehidratare. Fi-mea a fost campioana la enterocolite. Asta-i dadeam prima oara cand apareau probleme. In loc de Enterol poti folosi cu succes Biotics. Sanatate!!

Va pup

31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Buna fetele!La multi ani Andreea si Andrei!

Tzuchi, nu te bucura prea tare cu orele pentru gravide, eu le-am facut pe toate si am fost foarte dezamagita. Ti se spune numai ce nu te sperie, atat. Cat despre lectii de respirat - nix.

Fetele de ce vi se pare mare circumferinta de 33 cm la capul bebelusului? Pai daca dilatatia maxima e 10, 33 e chiar in grafic (dilatatia maxima=diametrul capului copilului=2R deci R=5; circumferinta=2Pi*R=2*3.14*5=31.4 aprox.)

Va pup,

Ivona

Mergi la inceput