Mamici de ianuarie-februarie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Gata Marina, te-am trecut.

31+ George Anelin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Salina, pai fara controverse, ca nu e treaba de pro sau contra, oricum cred ca majoritatea fetelor sunt deja decise cum nasc , eu vreau numai sa stiu cam care e procedura... ceva de genul - intai clisma, pe urma ras la pasarica, dupa aia anestezia, simti asa si cam asa, dupa aia... etc. - tehnic, adica Mercic mult, astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Ah...mda...intrebare:

Clisma si rasul la pasarica intra in ritualul obligatoriu, peste tot?...si te ajuta infirmiera sau te descurci singura!? Prima parte presupun ca nu este dificila...daca mi se explica cred ca ma pot descurca singura...dar cu rasul...de fapt cred ca ma descurc cumva cumva si singura....tre sa-mi iau aparat de ras cu mine!???

Haine bebe


Burtica

Eu si Noi

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Kateryna nu am vesti de la flavia.Eu am avut pc-ul deschis desii am fost iesita cu organizarile si cautarile si nici numai stiu ce.M-am agitat foarte tare si am cam depus efort si ma cam doare spatele .Acum stau in pat cu picioarele in sus sa sa im revin ca ma simt tare sleita

28+saptamani http://pg.photos.yahoo.com/ph/naomi_creamy/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Oana: gama de produse Klorane de bebei se cheama Klorane Bebe Assi e ff buna dupa parerea mea.Au si o sigla ff frumoasa cu un bebe cu ochi mari si albastri pe ambalaj alb.Trebuie sa o fi vazut, mai cu seama in lanturile de farmacii (sensibul, Helpnet).Sapunul e o suta si ceva de mii si crema cam tot pe acolo.Eu zic ca nu sunt scumpe.
Aiska: super vesti! Ma bucur pentru tine!
Salina: multumesc frumos pentru raspuns! Cu riscul de a-mi apasa pe col prefer ca bb sa stea in pozitie normala; mi se pare mie ca are mai mult spatiu de actiune asa.Pe mine ma dureau rau oasele bazinului din cauza ca dragutzul de bebe incerca sa se tot intinda.

Pup,
Cristiana30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Mersi, Cristia...ce-i drept, nu sunt mari...ma asteptam la preturi mai mari luand in considerare ca un sampon la ei este 275 mii lei. Este de luat in considerare.

Haine bebe


Burtica

Eu si Noi

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

katy - fii buna si pune-i si lui fiu-miu numele Adam Cristian; nu cred ca sunt sanse sa mai schimbam ceva. Sp. Jud. Cta, dr Dantes Florian.

Sarut'mana si-o tzatza (zice bb)!

Marele blond (Luca Matei - 05 nov 2004)
Liliana 32+ (34 + ale dr) cu
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

aiska,poate gasesti pe acolo modele frumoase de tricoturi,sa ne pui.



35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

kate merci

Marina 32+ Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Dana, iti multumesc mult, ai fost foarte clara. Am inteles perfect. Chiar aveam unul din numere cu 0 la inceput si nu stiam daca sa il formez sau nu. Super multumesc!

Roandre mama, pai mie aia de m-au pus sa ma chinui cu eprubeta mi-au spus ca primul jet sa fie in ea si urmatorul intr-un paharutz pt urocultura. Asa ca iti dai seama cum ma chinuiam sa prind primul jet. Nici o sansa, oricum.

Kate, daca tot pui una alta prin lista, poti sa pui si la mine Sp. Municipal, Dr. Cristian Radoi.

Mai, m-am uitat acum putin, ca nu am prins de la inceput, la 9595, emisiune facuta in penitenciar. Mai ce vieti! Mi s-a parut foarte interesanta emisiunea, nu e prima de genul asta ... stateam si ma uitam la o femeiushca de varsta mea cred, inchisa pe viata pt omor calificat. Mai vorbea de ziceai ca e licentiata ... poate chiar era... ce o fi cautat. Participase la o tentativa de talharie si acolo se petrecuse ceva si proprietarii fusesera omorati. Incredibil. Sa nu ai nici 30 de ani si sa stii ca nu mai vezi toata viata ta alta camera decat aia ... .
Asta asa, fara legatura ....

Hai va pup,
Cata 34+

Mergi la inceput