LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (101)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

CAMELIA multam de info cu parola.
eu una nu as putea sa-l als pe pitic sa doarma singur ca ar cadea din pat.
acu....nu stiu ce sa zic. las-o, daca doarme bine, nu cade, daca are camera ei, nu doarme cu voi si oricum la un moment dat o sa doarma in pat de copil mare nu de bebe

multam de incurajari cu schimbatul scutecului. dar recunosc ca am avut emotii ca ma gandeam sa nu fac naibii ceva ireparabil.

NOKI m-am uitat la stiri si nu te-am vazut.
in curand o sa-i fac si eu lui vladut ce i-a facut DORDIA stefanului. adica nu mananca, pai pana la masa urmatoare nu vede nimic.

Joy si Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fee spune:

vad ca multi bbei sau mai bine zis copilasi adorm sau dorm in pat cu parintii .la noi sta treaba asa :

pana la 8 luni nici nu stiam ca am copil mic noaptea : il puneam la ora 20 in pat si se trezea la ora 8 dim.Apoi a pleacat pe la socra-mea si apoi a venit MAMA care l-a invatat la ea in pat .Dupa ce ea a plecat m-am chinuit vreo doua saptamani si dormea iar in patutul lui si singur in camera si apoi iar a plecat la soacra-mea si de atunci am incercat TOTUL :adica pus patul lui in camera la noi ,adormit la noi in pat si apoi mutat si nimic , se trezea cand il puneam la el si dai urletele deci am ajuns la concluzia ca mai bine dormim impreuna ...
Intr-o zi vb cu socra-mea si ea mi-a zis ca sotul cand era mic era claustrofob si ca de la 9 luni a dormit pe jos pe o saltea ( sotul si acum e claustrofob ) asa ca astept sa treaca iarna si o sa incercam si noi .Noaptea e chin cu el ,se trezeste din ora in ora si se urca pe mine , ma ia drept perna si aoleu , daca nu ma gaseste in pat urla de trezeste toata scara , nici sotul nu poate sa-l linisteasca .
Ma duc la bucatareala , incerc sa fac un coq au vin .



Monica et Daniel (04.11.2005)



ÉPICTÈTE
« N'essaie pas que ce qui arrive arrive comme tu veux, mais veux ce qui arrive comme il arrive, et tu couleras des jours heureux. »
<VIII p.1114>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am culcat plodul..acu mananc prajituri si "forumez"...cica tin cura de slabire, dar nu poci nene cu tentatia langa mine..

Negara+Noki stiti voi treaba aia cu "foamea e cel mai bun bucatar"?? Ia faceti voi cum a facut si eu acum o saptamana cand avea mandra niste "texte" cu papa...i-am dat sa manance cat a vrut si pana la masa viitoare NIMIC (isi facuse obicei si mai ciugulea un biscu, o fructa, etc). Prima data n-a tinut faza, ca nici la urmatoarea masa nu s-a omorat cu mancatul, dar sa vezi la cealalta cum se bateau turcii la gura ei. Merita incercat, io zic ca tine faza.

Fee coq au vin

Edit: intrebare intrebatoare am un prieten care vrea sa-mi trimita niste hainute ptr Miruna, el sta in Franta acum, se mai percep taxe vamale la intrarea in RO? Ca sa stiu daca mai amanam pana in 2007 cand sigur se scot

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Mada perfect de acord cu tine! Acelasi lucru ii spuneam si eu lui Noki ca daca nu se mai chinuie si o lasa pur si simplu flamanda spunandu-i ca tb sa pape si ca daca nu vrea mami pleaca cu papa si nu mai primeste...se va da pe brazda! Cel putin la mine a functionat si functioneaza cand Stefan face figuri!
Despre taxe....habar nu am!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

De data asta sunt de acord cu dordia si madau in privinta mancarii! Eu asa fac atunci cand incepe sa scuipe. E clar, nu mai vrea. Data viitoare. Sau altceva, dar altceva nu egal biscuiti.

Dordia noi am renuntat la Romtelecom de vreun an si suntem integra;l pe RDS: cablu, tel, internet. Platim cam 6-7-80 RON pe luna si le avem pe toate. Inainte, factura la Romtel era cel putin 50-60. Si eu sun interurban destul de mult de pe fix, plus ca sun pe mobil, cele care nu imi renteaza pe abonamentul meu.

--------
Ce ma enerveaza aia de la Z! Am fost azi cu Nati sa caut ceva frumos pt Silvia dar la grupa ei de varsta nu au cine stie ce, in schimb la bebelusi... dar mi-am impus sa nu ma uit la bebelusi, doar am furat cu ochiul, ca daca ma uitam iar ii luam ceva Nataliei si chiar nu e cazul ca are suficiente.

Eu nu cumpar costume de craciunita pt fete. Sunt mai econoama din fire, vorba Dienutei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Mai oameni buni,am incercat vreo 6-7 numere de tel de la Grigore gasite pe net dar cica ori nu's alocate ,ori nu raspunde nimeni ,cum aflu si io cind e jianu???

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 10 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

dordia, metoda ta merge la stefanul tau mancacios de ce-i dai, la astia lingavii ciu-ciu. am incercat, plange si nu mai intra nici alea 10 lingurite.

noki, cam tarziu in clubul hamsterilor fiu-meu tine mancarea in gura de cand s-a prins ce-i aia mancare...si dupa 2 minute i se umple gura si de saliva si explodeaza tot continutul hamsteresc pe babetici, haine etc. odata a si vomat putin de la asta. acum, inainte sa tina mancarea in gura, da din cap "nu-nu" ca v-am zis ca e ultima descoperire...
cand te sinucizi sa ma anunti si pe mine sa facem ceva de grup: s-a sinucis un grup de mamici nov-dec-2005...

madau, n-am emigrat dar nici mult numai am. sunt pachet de nervi, cica sa ma relaxez...am o perioada in care nu-mi convine nimic din treburile mportante si, peste asta, se ivesc diverse chistii minore naspa, care ma scot din sarite. la piata primesc doar legume stricate dk nu ma uit un moment, la magazin nu mi se da restul de la 4 mii in jos, ieri mergeam cu nic pe strada cu hamuln si vine o cretina si-l ia de mana (nu suport asta, nu stii care are viroza, tbc etc, trebuie sa-l sterg pe maini de fiecare data) zicand: uite, sa-l ajutam (era cu o prietena) ca a obosit. dupa care: ce varsta are? 11 luni. A, pai ii distrugi coloana, ia-l in brate imediat! (deja trecuse la per tu)..cred ca sunt un magnet pt idioate....

stati ca mai am de raspuns...



nu uitati sa-l ajutati pe andrei: http://andrei.point.ro/

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna!

Am fost azi la vaccin, gata am scapat! Dar a URLAT...nu am vazut asa ceva,.Cum se apropia asistenta de ea cum urla, cred ca simtea ce o asteapta.Acum e bine, se joaca, nu a facut febra, sper sa nu faca.Nu a vrut compresa.

Lavi , , am grija ca si eu sunt terorizataca se poate strange de gat, Doamne Fereste! Dar sa stii ca doar i-si pune snurul de gat si il lasa acolo,il poarta ca pe margele.

Noki , multa rabdare cu Sarah,e foarte greu, eu nu am trecut prin asta, dar mai are fi bubu scane dastea la unele mancaruri care nu-i plac asa de mult.

E cam mult costumul de craciunita, asa ca nu iau,ma asteptam sa fie mai putin, lasa ca gasesc eu alta costumatie de felicitari.

Ina , felicitari de reusita petrecerii! Ma bucur ca a iesit bine, ai si tu grija de tine,.

Va las ca trage asta de mine

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Bianca si noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

anda cand a cazut Nati in parc de si-a spart buza; din cauza unei cretine mi s-a intamplat: mergea copilul singur-singurel linistit si fericit. La un moment dat trece pe langa un muc de tigara. Cretina venea din sens contrar: nu-nu! nu pune mana! etc, adica i-a atras si mai rau atentia copilului. Care pana atunci nu schitase nici un gest de apropiere fata de tigara. Asa ca s-a aplecat, dezechilibrat si poc cu gura pe asfalt. La care cretina: de ce o lasati sa mearga singura, nu vedeti ca nu merge bine?

Pai cand sa o las, femeie, singura, la 20 de ani?! Ca daca nu o las singura nici nu invata!

Pe mine ma mai enerveaza ca toti ma iau la pertu, incepand cu administratorul blocului si terminand cu piatistele si vanzatoarele la magazin.

Cu retsul, ce sa mai zic: daca costa 247 imi zice direct 250. Vad pe bon ca era 247.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Madutza n-ai altceva de facut decat sa dai o fuga pana acolo. Sau suna la informatii poate iti dau un nr de telefon valabil

Lavi ma adresez in special tie ca stiu ca tu esti mai informata cu astea..cate kg iau bblusii dupa 1 an?? Ca sa stiu sa fac o aproximatie ptr niste masuri la haine. Mersi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput