LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ina valeu! nu mai spune pe aici ca dai cu mopul etc! Ai grija de bb din burtik!!!
Felicitari pt mega-petrecere!
Eu in viata vietilor mele n-as fi fost in stare sa ma scol la 6 dupa un party ca sa dau cu mopul ! Esti o super-gospodina [biz[ dar nu uita ca esti graviduta!

----

Eu le-am luat caruciorul de papusi ala la 300.000 din Cora cu ursuletul Winnie. Am vazut ca e Hauck, deci de firma .

Eu am terminat cu cadourile de Craciun pt fete, v-am zis. Mai am adultii, care-s o gramada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Au uitat sa va pove ca aseara le-am dat pt prima oara pe amandoua fetele in trenulet in parc, au stat una langa alta legat cu o curea cam indoielnica, (dar nu ne-a fost frica pt ca Nati avea un vajnic pazitor - pe Silviuca); Nati a fost tare fericita, zambea pana la uechi, Silvia a fost jumatate din drum fericita, jumatate nervoasa ca nu mergeau bine butoanele de claxonat

Silvia a insistat: hai sa ne dam amandoua in trenulet (ea se mai daduse pe saltea).
-Pai e ca, scump, 60.000 (am incercat noi)
-N-are nimica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Madutza pe dr Jianu (el, ortoped) il gasesti si la Medicover. La fel si pe Stamate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Cami si noi avem probleme cu somnul in patut ,foarte rar cind e obosit doarme in el pina dimineata dar de obicei dupa vreo ora de somn incepe sa plinga pina-l luam cu noi in pat .

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 10 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor...am si eu o pb offf topic. Vreau sa renunt la romtel in favoarea rds-ului. In conditiile in care am rds in casa gratuit, fara sa platesc abonament, mai am si 25 min gratuite cu romtel si 100 cu rds...etc. Se merita???

Noki Imi permiti o sugestie??? Incearca sa nu ii mai insiri jucarele sau ceva pt. distractie si sa-i explici ca la masa se mananca si sa ii dai atata cat papa ea dupa care daaca face figuri ii iei papa si gata. Ii mai dai la masa viitoare. Incearca si asa poate reusesti sa o faci sa manance. La mine merge de fiecare data; Cand are chef de joaca la masa m-am ridicat...i-am luat castronul si ii zic ca plec cu papa si sa vezi ce se supara si ce cuminte papa pana la capat. Normal ca la inceput a stat nemancat de cateva ori pana s-a invatzat.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

DORDIA-eu am renuntat din august la romtel

da sa stii ca se merita la 9 dolari abonamentul de net si ai 25 romtel si 500 in rds
si daca mai ai si cablu iti mai dau inca 50 min inromtel si 100 in rds si sunt si pe mobil gratuite dar nu stiu cate
taife k,chiar fff bune

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Noki,eu cind nu papa tot ce-i dau completez cu cascaval sau iaurt ca sa se sature ,nu-l las flamind ,ca indiferent cat de foame i-ar fi daca nu-i place nu deschide gura sub nici o forma !

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 10 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noki m-am uitat la stiri..nu te-am vazut insa!!! Astept si pe cele de ora 20. Sper ca totusi sa fi mancat Saralina ceva...

Andaaaaa ce faci mama, ai emigrat????

Cuscra suna tu la spital direct si vezi cand il gasesti pe Jianu. Era la Medicover, insa am inteles ca a plecat de acolo. Eu am avut noroc si l-am prins. Sanatate multa!

Joy ti-a iesit treaba cu "scutecul"..bravo

Terorista la orizont...fuuuuggggg

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Dordia, mama e super-multumita ca a trecut pe RDS. Are si tv prin cablu inclusa in abonament si nu-mai-stiu cate minute gratuite cu alte retele. Cat despre sfaturile tale despre mancare la noi nu se aplica. Cand vezi ca nu-ti mananca plodul esti in stare sa faci si ca indienii numai sa-ti ma ia o lingurita de mancare in plus pe langa alea 2-3 inghitite.
Ina, felicitari pt petrecere. Rachel e o frumusete de fetita.
Noki, imi pare rau dar sa stii ca stirea aia era despre mine si nu despre tine. Elise nu mai sta in scaunel de vreo saptamana, plange cand o pun acolo. Are doar 4 mese din care 2 de lapte, fructele le mananca mai bine (asta cand are chef) dar mancarea gatita e un chin sa i-o dau. O tin in brate, in dormitor la tv. Covorul pe care tocmai l-am adus de la curatat e din nou plin de mancare. Si s-a invatat sa scuipe mancarea cand nu mai vrea. Spor la toceala.
Pischi, hi, hi, cum evadeaza Alex din patut...
Joy, felicitari pt schimbrea scutecului.
Cami, Elise adoarme la noi in pat, o mutam in patutul ei dar tot se trezeste peste cateva ore si o luam din noi la noi. Record: azi-noapte s-a trezit abia la 5. De obicei pe la 1-2 e deja la noi in pat. Am ajuns la cloncuzia ca ii este frica sa doarma singurica in pat.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise
Poze 10-11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Negaracristina ai perfecta dreptate dar....poate la Sara tine!!! Cine stie?
La noi a tinut si acuma nu mai am probleme ( nu ca as fi avut mari probleme dar...)

Deci sa inteleg ca e super RDS-ul. Eu am deja instalat telefonul de la RDS cu abonament gratuit si cu 25 min gratuite in romtel si 100 in rds. Asta doar ca sunt abonata la cablu. Deci mie mi-ar conveni rau asa!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput