Gravidute dupa laparoscopie

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adc spune:

quote:
Originally posted by cami_antonia

doar ca am citit de pierderea atator sarcini ca ma dispera....acest fapt....doamne fereste de asa ceva



Cami, imi pastrez opinia ca nu ai de ce sa te gandesti la asa ceva. Crede-ma ca e o mare realizare ca trompele sunt OK, chiar daca laparo a fost in alt scop.

quote:
Originally posted by bb_wanted

sunt o persoana optimista si cred si eu in sansa mea si mai ales in DD, ptr ca numai EL face minuni



bb_wanted, acum abia vad ce lung a iesit raspunsul meu... si inca am incercat sa scriu pe scurt... stiam ca am uitat ceva, era exact ce spui tu acum: optimismul si increderea in Dumnezeu fac minuni...
ne spui ce ai rezolvat la laparo, da?

Adc cu Printesa Andra (18.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

e adevarat ca si eu sunt foarte optimista...tocmai de aceea am vrut sa fac operatia laparo....si mai am mare incredere in Dumnezeu si in domnul doctor....si in Sfantul Luca care m-a protejat caci m-am operat chiar in ziua in care se praznuia acest sfant....

va pup pe toate si sper ca sa ne strangem cat mai multe fete cu efecte pozitive ca urmare a acestei operatii

va pup
cami

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_wanted spune:

buna,dragele mele
adc as fi povestit daca aveam ce...Nici nu stiu ce sa mai cred, azi m-am dus la spital si am aflat ca dr meu vroia sa ma opereze clasic ca ei nu au laparoscop,insa eu gandeam ca numai laparo se face...asa ca trebuie sa ajung la bucuresti, dar unde???????
mi-a zis de dr marinescu, dar cred ca o sa ma programeze peste o vesnicie,asa ca as primi cu bucurie si alte propuneri
daca as fi avut altceva si nu hidrosalpinx-ul asta faceam altceva naturiste alea-alea dar cu asta n-am nici o sansa fara laparo...Doamne!





http://tt.lilypie.com/BqeVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

draguta bb_wanted

uite eu la marinescu m-am operat...este adevarat ca daca suni acum sa te programezi la el la spital te ia tarziu [peste doua luni poate chiar la toamna si nu te baga direct in operatie sau ceva hsg...intai te consulta el apoi decide....dupa ce ii povestesti si tu ce ai....

dar poate doctorul tutunaru de la elias te ia mai repede....

cei doi sunt cei mai buni din bucuresti pe probleme de infertilitate....
dar cred ca amandoi sunt f ocupati plus ca in august de exemplu sectia de infertilitate din giulesti, de la marinescu e inchisa....toata lumea e in concediu....asa ca de aia e mai greu vara cu programarile astea....
nu ti-as recomanda sa te dai pe mana alcuiva ca e o chestie de maiestrie....

sper ca ti-am fost de folos
pt alte intrebari astept fie pe forum fie pe PM-ul personal...

cami

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

bb_wanted imi pare rau,
Sunt de acord cu cami_antonia, nu te lasa pe mana oricui... iar o operatie clasica are alte efecte adverse, mai bine nu, doar daca nu se poate altfel.
E greu de luat o decizie, stiu, mai ales cand nu esti din Bucuresti; ca o parere personala, Tutunaru are profesionalismul necesar pt a rezolva pb ta; din pacate in ultima vreme e atat de solicitat incat multe fete au plecat de la el dezamagite din cauza ca nu li s-a acordat atentia necesara.
Eu cred ca daca reusesti sa vorbesti cu el si sa ii "captezi" atentia, e cel mai potrivit pt aceasta interventie. Dar iti va trebui rabdare, se sta mult la cabinet, cateodata e "sictirit" si ironic, etc.
Sunt sigura ca merita sa incerci, la urma urmei nimic nu e prea greu cand rezultatul e bebelusul mult asteptat.

Adc cu Printesa Andra (18.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusce spune:

Draga adc,
am vazut ca esti din timisoara, si te rog daca stii cum se face laparo la Bega, sa-mi spui si mie, pentru ca marti urmeaza sa ma internez si eu. Mi-e cam frica dar... sper sa treaca cu bine si sa vina si rezultatul cat mai curand posibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

FETELOR

eu m-am operat la marinescu in bucuresti desi nu sunt din bucuresti....a fost f bine....nu a venit prea mulkt pe la mine....ca e fulll....dar cooteaza f mult ca toata lumea din giulesti se poarta exemplar cu pacientii lui si ca a fost bine in operatie....a durat f putin fata de alte fete...si mi-am revenit f repede din anestezie....fara ameteli fara voma......fara nimic.......

asa ca ti-l recomand pe marinescu cu placere daca tot zice lumea ca e ocupat tutunaru....de fapt cred ca amandoi sunt la fel de ocupati

va pup
cami

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_wanted spune:

ce sa zic...? multumesc mult,
e bine sa stiu ca sunteti pe aici in preajma cand are omu' nevoie de voi...va pup pe toate

-am sunat la dr marinescu si mi-au zis sa mai incerc in ....SEPTEMBRIE!!!!!!!!!!! DOAMNE!!!
-aseara am trimis mail lui tutu si astept raspuns, am inteles ca raspunde si chiar destul de repede...
-iar acum il sun dar inca nu raspunde(o fi in operatii),am asa emotii...o sa incerc iar

PS:...deci sa incerc numai la cei doi?

http://tt.lilypie.com/BqeVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

quote:
Originally posted by tusce

Draga adc,
am vazut ca esti din timisoara, si te rog daca stii cum se face laparo la Bega, sa-mi spui si mie, pentru ca marti urmeaza sa ma internez si eu. Mi-e cam frica dar... sper sa treaca cu bine si sa vina si rezultatul cat mai curand posibil.


tusce, am facut laparo la odobescu, nu la bega. Nu are de ce sa iti fie frica, inciziile sunt micute iar recuperarea rapida (asta sigur e valabil indiferent de spital).
Cu siguranta daca dai o cautare o sa gasesti pe acest forum si fete care au facut laparo la Bega.
Bafta.


Adc cu Printesa Andra (18.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

bb wanted, suna in zilele;luni, miercuri, vineri dupa ora 13 ,atunci trebuie sa fie la cabinet. probabil iti va raspunde asistenta daca suni dupa ora 16. si -i spui ca vrei sa faci programare pentru laparoscopie. daca ceri programare pentru consultatie , o vei obtine peste 2-3 saptamani, si dupa aceea laparo peste alte 2 luni. asa ca cere de la inceput programare la laparo, avand in vedere ca ai recomandarea altui dr. pentru ea. du-te cu incredere la tutunaru, face tot ce se poate, dar nu te astepta sa stea la povesti.

Mergi la inceput