Gravidute dupa laparoscopie

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Mai Elle m-ai pus pe ganduri si eu pe 24 oct. dar 2006 facui laparo, in noiembrie rusii, sa fac un test oare???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ele77 spune:

Miramar, nu stiu ce sa zic. Eu am facut testul la sfarsitul lunii
dec chiar de sf Stefan. Erau 2 luni de la inseminare si eu dupa spusele dr eram in cateva saptamani. Am facut foarte multe ecografii pe parcursul sarcinii la diferite centre si fiecare imi spunea alt dpn.Iti doresc succes si poate datele astea sa fie norocoase pentru amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Hmm, nu m-as fi gandit la asta daca nu mi-ar fi venit prea devreme - la mine Z22 s-a transformat in Z1. O sa-mi cumpar un test sa-l fac maine, abia maine as fi fost Z 29.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Smaddy spune:

Buna fetelor, vreau si eu daca ma puteti ajuta cu adresa cabinetului privat al Dr Tutunaru sau macar nr de telefon de la cabinetul privat si poate stiti ceva si de preturile serviciilor medicale ale Dr Tutunaru ca sa stiu daca ma incadrez. Specific ca am fost pacienta Dr Protopopescu Denisa si o inseminare m-ar fii dus la 18 mil analizele la Medicover si consultatia la dna dr m-au dus la peste 9 mil si e cam piperat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Smaddy intra te rog la "Pacientele dr. Tutunaru " ai sa afli acolo toate amanuntele, poti intra si pe site-ul dl-lui dr T. infertilitate.ro unde la rubrica contact vei gasi nr. de programari.
Adresa cabinetului e str. Sandu Aldea nr. 86, pretul unei consultatii 1 milion , iar pt monitorizarea intr-o luna 1,5 milioane.
Multa bafta!Vezi ca trebuie sa te programezi de acum ca sa poti merge prin ianuarie la cabinet pt ca are ffff multe paciente...

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor, vreau sa va anunt o noua graviduta se numeste Kristind care a facut laparo luna trecuta...in z28 ( nestiind ca e insarcinata), totusi bebe e bine si acum e tareeee fericita!A avut doar niste aderente rezolvate prin "adezioliza".
FELICITARI KRISTIND! DD a fost alaturi de tine, sa ai un bebe sanatos si mancacios!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Kora, se pare ca ai mana buna.
Sper sa mai treci f. curand inca o aici


Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Vali...eu stiu ca f. multe fete au ramas gravidute dupa laparo, de fapt dupa operatie au stiut unde e problema, au luat tratamentele necesare sau au fracut chiar FIV dar ...tot laparo le-a dat calea cea buna initial...Unde sunt toate fetele acelea acum mamici fericite sau posesoare de burtici frumoase???Poate te trec pe tine pe listuta, ce zici?Asa i-am zis si lui Kristind acum vreo luna...si uite rezultatul!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Kora, sa te auda DD, dar nu m-as incadra aici, ca eu sunt inainte de laparo...si oricum nu are cum sa se intample, cu trompitele mele pline de aderente si "infundaturi".Dar poate te treci pe tine, ca atunci as putea si eu
fata frumoasa

Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Kora ai deschis un subiect important de care e interesat majoritatea dintre noi, mai ales care se gandesc sau care urmeaza sa faca laparo, dar din pacate de cate ori il deschid vad ca nu a mai scris nimeni. Asa cum ai zis si tu sunt multe fete care au ramas dupa laparo, cat de curand vei fi si tu una dintre ele.
si va doresc un Craciun Fericit! mosul sa va aduca numai bucurii, sanatate si anul ce va veni sa va ajute sa descoperiti minunea unei vieti implinite...
LA MULTI ANI!

Mergi la inceput