LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Roxi, am citit mai multe articole, am vazut si la tv. Evident, sunt opinii pro si contra, dar nu-i dau la gratar inca o vreme, sa fie ceva mai special dc tot ii dau prima oara gen vin cuscrii si se arunca tati la tzambal, dar nu asa in casa.

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Si eu ii dau carne zilnic, incerc insa sa alternez: ba carne de pui, ba de vita, ba jambon, ba peste. Acuma recunosc ca mai mult de pui ii dau, iar peste cam rar, doar din borcanel ca ala gatit de mine nu ii place
Si ca mi-ati adus aminte, am cam uitat sa ii dau ou, mama denaturata ce sunt.
Deci carne la pranz ( amestecata in piure, nu prea ii dau separat), fiarta si nu prajita iar seara doar legume sau dupa caz paste, orez...v-am mai zis io.

Roxi parca mi-o si imaginez pe Alexia topaind ca un iepuras!
Mey Amalia nu imita ci de vreo cateva zile plange cand ma indepartez la mai mult de 1 m sau pun mana pe calculator Azi la centru de copii m-a exasperat, nu am putut sa imi beau cafeaua civilizat ca plangea, de fapt scotea niste sunete ascutite enervante in mijlocul salii de joaca.Si mai nasol, cand a fost tanti asistenta de dimi mi s-a zbatut si plangocit de nu mai stiam ce sa fac, ba cerea in brate, o luam apoi urla ca vroia pe jos, o puneam pe jos iar urla ca vroia in brate, uite asa a tinut-o 2 ore!!!! O fi vreo etapa noua care sper sa treaca rapidos

Ripley, telepatia asta!

Alina si Amalia 17.11.2005

Avem 1 anisor!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Mai mi se face in prostie prajitura lui Hilde!


Alina si Amalia 17.11.2005

Avem 1 anisor!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

multumesc delia, o sa ma documentez si eu.

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ionikka, parintii mei au grija de pitic cat noi suntem la job. Face naveta piticutu.

Alinush, ce fel de jambon ii dai tu Missei, ca si pe mine ma bate gandul sa mai aduc ceva nou in alimentatie si m-am tot gandit la tine, stiam ca tu ii dai jambon. De care ii dai?

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Eu il las pe Kriszti sa umble cam pe unde vrea el prin casa.Mai putin in baie si bucatarie ca acolo avem gresie si e mai rece, dar in rest misuna pe unde are chef. Sub supraveghere insa pt ca ii place sa umble pe la prize, cabluri etc

Cu mestecatul stateam bine acum cateva zile, dar de 2-3 zile face figuri si nu prea mai vrea sa mestece.Nu stiu de ce, sa fie dintii? Nu stiu.

De inchis-deschis scutec, eu sincera sa fiu habar nu am, ca nu sunt eu prea tare in materie de IT. Din pacate.Da' poate incerc.

Cutremurul de azi dimi cica a fost undeva in Ucraina, acolo la 5 grade Richter, la noi s-au simtit 4.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Mai fetele eu voi pleca de Revelion la munte cu piticul. ce ziceti pot sa ii fierb de acasa mai multe legume, sa le congelez pe portii si acolo doar sa le incalzesc? Va intreb pentru ca noi mergem la hotel, nu la vila, si nu as vrea sa stau prin bucataria hotelului, printre bucatari si chelneri, sa fierb legume si altele asemenea. Deci ce ziceti, as putea sa fac asa? sau daca aveti vreo metoda mai usoara, ca na plec si eu in vacanta si sa nu bucataresc zilnic pe acolo. Carne pot sa le cer lor sa mi-o faca ca tot fac pentru populatia hotelului, fie gratar fie fiarta, dar legumele cred ca le fac cu tot soiul de condimente si sare si noi inca nu mancam sarat deloc. Asadar astept idei marete si neaparat usoare.
Mutumiri anticipate
Mihaela


album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Mihaela, de ce nu ii duci borcanele? Ar fi mai usor, pentru cateva zile nu cred ca e o problema sa ii dai de la borcanel.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Mandyksch nu ii dau borcanele, nu pentru ca nu vreau eu ci pentru ca piticul meu gurmand nu manca borcanele. Am zis totusi ca o sa incep sa le mai incerc pe toate inca o data, poate poate o dori vreun fel.


album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

E acum ca ma gandesc mai bine poate daca ii voi da la o bucatareasa de acolo ceva banuti si indicatii clare si precise, poate se va ocupa ea de partea asta.... sa vedem. Nu cred ca se va putea ca au hotelul plin, dar poate o recompensa financiara va motiva pe cineva.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput