Piticlontzi de iulie-august 2004 (205)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna seara!

Fusei la Zeiss, 3 ore cu masina dus, 3 ore intors, daca imi zicea cineva dinainte nu ma mai duceam....:)
Nu imi pare rau, aveau aia cladire de cladire, data in folosinta de 2 luni, cu microscoape pentru demo ce aveau consele care aratau ca in star trek!
De abia astept sa cumparam si noi o jucarie d'aia.
Din toate alea pe care le-am vazut John s-a indragostit de joystick!...hahaha
Si costa maica unu' d'ala, care nu stie sa faca mai multe decat un amarat de joystick de la un videogame....3000 de euroi!!!...:)))))
Imi vine sa-i iau unu acasa numa' sa ii iasa din cap!...:))))

Papadico...cum stai cu sanatatile, pupam printesele...Si da-le bre carne!!!....hahahaha....beton faza!
Praktiker e departe de unde e institutul. E mai simplu sa cumpar jucarii din apropiere ...prietenii au cu program strans...
Daria, trebuia sa faci o poza la cozonacul ala.
Simona, m-a terminat voinicul tau! Aia cu cana e tare!...:)
La noi Maria a intrat in vrie dupa ce am ramas eu insarcinata si nu am mai adormit-o eu in brate la pranz. fost o saptamana nebuna, dupa niste saptamani nebune dar nu duse la extrem. Se trezea la 4-5 dimineata, uita sa adoarma la pranz, eram terminati. Singura rezolvare a fost ca acum o culca taica-su cu forta.
Ceva ati schimbat in ritualul de culcat si el nu era pregatit pentru asta....

Aaaaa...domnu' tata m-a anuntat ca Maria doarme neintoarsa ...pana la 7.30-8 dimineata!
Parca vad ca atunci cand ajung eu acasa iar se trezeste de 10 ori pe noapte si dimineata inainte de 7 e in picioare!
Iar eu ma trezesc aici la 5.30, la program, cand as putea sa dorm pana la pranz!!!...:)))

Pupam voios!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Deci,eu scriu da numa putin ca am de invatat!Am citit in schimb tot si raspund la ultimele postari.Eu de vreo saptamina am un succes nebun cu pusul copilului in camera de oaspeti.deci daca se mataie,ai spun ca-l duc in kammer si al duc pina la usa camerei de minuta(ca noi mergem numa de manuta,inclusiv in casa)si al intreb:Cado mooi?Iar el inceteaza instantaneu si imi spune:Cado mooi.Ok,mama?.....Ok, raspund si plecam,nu inainte de a ne pupa ca am facut pace.O singura data l-am dus efectiv inauntru si am inchis usa dupa mine.probabil o fost asa traumatizant pentru el ca-l las acolo,ca numa cind ajunge la usa,se linisteste in urmatoarea secunda.Tare mandra-s de aceasta realizare!Cu dormitul ,si eu sunt tacanita cu dormitul la prinz.la noi e alta dandana.Se culca la ore ffff tirzii,dimineata la 7 tre sa-l scol ca m-a duce mario la scoala si nu-l las singur in casa(Doamne fereste),asa ca doarme extrem de putin noaptea.De la 23 la 7 dimineata e ingrozitor de putin.Dar la amiaza doarme cam 3-4 ore,asa ca deocamdata al las asa.In wekeend nu prea doarme la prinz,insa se scoala la 9 si se culca seara la 19.
Inca ceva,nu de alta da sa va impartasesc si voua ceva ce imi umple sufletul de emotie.Cado m-a pupa tot timpul,isi incolaceste minutele in jurul gitului si m-a mangaie pe par si se uita in ochii mei,dupa care m-a pupa de multe ori cu asa mare drag.Nu mai pot de dragul acestor momente.Care sunt foarte dese.Cado love mama,mama mooi,cado kiss mama,astea sunt cele mai folosite de el in tandreturile care au devenit foarte dese.Si mai nou,m-a striga"puiul mamii"prin casa,imi vine sa-l pap de drag ce-mi este.
Gata,m-a duc la invatat,v-a pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cristalinule..fura mami unu..totul pentru om ..totul pentru fericirea lui..adeka John..Hi,hi tare faza cu dormitul pina la 7.....
Dana spor la invatat! ..si felicitari pt gasirea unei solutii! Eu sint tare mindra de mine ca ieri am reusit sa nu tip, sa nu-l ating si sa nu-l pun la colt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

in primul rand sa va zic ca am vazut toate pozele zilele astea dar nu nominalizez sa nu sar pe careva. in rest, fericire maxima cu astea 4 zile libere, of atat le-am mai asteptat...maine am gramada de treaba la bucatarie, tre sa fac curcanul, piure, cartofi dulci, gravy, sos de afine si o placinta. ca sa fiu sincera m-ai c-as face bombitele dariei, sau poate nu mai fac nik desert, mai vedem...maine ne "multumim" in familie, vineri musafiri, poate vor veni sambata sau poate voi cancela totul si vom pleca undeva in plimbare. vreau sa dorm, sa pap si sa citesc in minivacanta asta.
va pupam si mai vorbim zilele astea
simona, si pupi face figuri in we la nani, dar ii inchidem usa la dormitor, si nani. ii ia si o ora pana adoarme, dar suntem consistenti. drept, el inca doarme in crib, si inca nu s-a apucat sa-l catere asa ca mai profitam de perioada asta linistita. cateodata se forteaza sa faca treaba mare numai sa ma duc sa-l iau, sa-l spal etc ca sa mai traga de timp.
a, apropos ca nu's cine zicea, adema, parca, nici noi nu facem decat f rar la wc, la olita nici vorba. nu's cum o fi la gradi ca alti copii par avansati in toate, ma cam indoiesc ca si al meu. nu-i nimic, e al meu si-i cel mai cel. stii si voi cum e...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Am reusit sa citesc din urma, am vazut si Tzucureii cei frumosi (m-a topit prima poza, in care stau imbratisati, se citeste asa o dragoste intre ei ).
DARIA, misto faza cu cozonacul, invat-o mama gospodina, ca nu se stie peste ce soacra da!
OLIVIA, vacanta placuta!
MONICA, copiii nostri parca-s vorbiti, Matei doarme pana la ora 9 cand e la tara si cu mine pana la 7.
ANDREEA (P), spor la bucatareli! Sa ne arati si noua poze cu curcanul!
NORA, cum au fost primite animalutzele?

Noi ieri am fost busy pana peste cap, nenea care trebuia sa ne faca mobila, ne-a anuntat candid ca sambata pleaca la munca in Cipru. So, ca sa nu mancam de Craciun pe cutia de la televizor, am cautat ieri o firma sa ne faca ce vrem noi, am gasit, au venit aseara si i-am zapacit cu modelele mele, acum astept sa-mi dea si costul, sper sa nu ametesc cand aud.
Am si bucatarit, am facut o mandrete de rulada cu carne, e garantat mancata pana la ultima firmitura!
Azi iau de la capat, ca daca nu am supa/ciorba in casa e jale, ca cere mikul meu la pranz!

Va pup, o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza dragelor
wow ce mai vorbeste Mario Simona....am ramas paf! despre somnul la pranz....sunt ceva pitici care nu mai dorm sau dorm cu cantec...asa ca nu sunteti singurii. si Pat are din astea, mai rar, dar oricum adoarme mai tarziu, adica dupa 2 in cele mai multe cazuri.
Olivia felicitari pentru nepusul la colt....ai fost tare azi
Dana spor la invatat! hehehhee ce scump trebuie sa fie Cado cand te striga puiul mamii....sunt sigura ca te topesti toata!
Andreea de pupi spor la bucatareala!
Anca, Liliana? ati intrat deja in vacanta?
Robi succes cu mobila....sa fie gata rapid!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata, is cu dorsalu`n sus, n-am apa nici calda nici rece de doo zile pe motiv de teava sparta nu`sh pe unde... si-n plus, aseara ne zise educatoarea sa catam cupiii acasa de paduchi ca cica se-ntimpla fenomenu` la ei in gradi. m-am uitat io nu vazui nica e drept ca habar n-am cum arata da` stau si ma uit la ionu` sa vaz daca se scarpina;))
ca vorbeati de bebe doi, io am facut-o pe ilinca la 35
madam spiil, spor la invatat si pupam cado cel afectos
cristal, , ti-a facut-o botosica, hehehe
olivia, vacanta? ce vacanta? ntzz, americanii astia, prea mult timp libei, dom`le
anca, pe unde-ti lucesc okii?
vrabiuto, we placut si voua si sa-ti treaca mai repede gripa
nu stiam ca iren nu ma activeaza pe forum...
gata, am fugit la trebi

Carmen, Ilinca, Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,mama ce zi mohorata,este o intunericeala afara de zici ca vine ninsoarea.
Cristalina super Marioara ta,da de ce nu o culci doar cu tata,cand revii pe meleagurile noastre,daca tot doarme beton?
Pupam vorbaretul si iubaretul de Cado!
Carmen io daca n-am apa is nerfoasa cu nervii nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva!Si sunt de acord cu tine,prea multe libere la americanii astia,d'aia nu mai ajung la noi,ca de cand ii asteptam
Nora se pare ca-si revine greu dupa chefuileli!
Vrabiutza,n-am inteles ai schimbat gradinitza sau care-i chestia?
pupici merg sa ma trezesc cu o cafea ca parca nici o fraza nu-s in stare sa formulez

gorodeii

aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata doamnelor...si domnisoarelor...[;]

Alice, Ioana, multumesc pentru ca v-ati oferit sa imi cumparati si mie covoras...ca mi s-a pus pata pe el...va zic atunci cand ajung p'acasa....:)

Olivia, Andreea, Liliana...petreceri frumoase si minivacanta placuta sa aveti! Anca, parca voi nu aveati liber...dar toate cele bune si voua ca nu va strica!...:))

Carmen, iti urez sa revii cu dorsalul in pozitie normala cat mai curand...si sa nu se fi prins paduchii de tzucurel.
Roxi...salutam...:)
Roberta, succese maxime cu mobila!
Ioana, daca ii miroase a carne de mama prin casa nu se lasa pana nu dorm cu ea...Dar o sa incercam, in functie de cum stam cu banii, sa facem sau sa cumparam mobila pentru camera ei cu pat mai mare si sa-i culc acolo pe ei amandoi ca pe doi porumbei...

O zi frumoasa la toata lumea!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza !
Si io mi-s azi cam intoarsa pe dos, asta din motivele binecunoscute de discutii libere cu al meu sotz aseara ... nu am chef de nimik si am o mie si una de treburi de rezolvat aici, la birou !
Doamna Papadie, multumesc pentru edit !!!
Olivia, multumesc ! Ai dreptate de domnisorica aceea, dar pe cuvint ca asa de tare vroiam sa o balacaresc cind mi-a zis de mare, incit nu m-am mai gindit la altceva si am plecat din farmacie ! Am luat insa galbenele cu propolis si parca e mai bine ... am si trimiterea la doftor si poate ajungem miine, ca au program dupaamiaza ! Iti doresc o minivacanta super si asteptam pozici si impresii !! Si congrats muuuuulte pentru realizarea cu Uka, as vrea si eu sa spun acelasi lucru despre mine, dar ... inca nu am ajuns la performanta ta ! Pupicei !
Dana-emma, oau, ce fain !! Imi imaginez cum vine Cado si te iubareste ... cred si eu ca te topesti instantaneu ! Hai, spor la invatat si sanatate multa !
Simona, intrebai de somnu de prinz ... pai spuneam ca si andrei cam face figuri la partea asta, dar cu noi parintii nu prea merge, iar eu sint pe principiul "nu vrei sa dormi ? ok, atunci te culci mai devreme seara", ceea ce din fericire nu se intimpla prea des !!! La prinz omumik doarme cam o ora juma - doua, asta cind nu apare maica-mea, care nu mai reuseste sa il adoarma neam !!! Si Andrei stie ca virg. cu bunica-sa are lok de joaca si abureli, hehehe !! Sper ca la voi sa fie doar o faza trecatoare ! Aaaa, si faina povestea cu cana !!
Cristalina, !! Ce ti-e si cu obinuinta asta, dar daca te trezesti la 5,30, te si ridici din pat ??? Ca nu te da nimeni jos, nu ?? Sa ai o zi buna azi !!
Carmen, nashpa faza cu apa, si pe mine ma apuca pandaliile cind ne lasa nenii din bloc far de apa sau de caldura in calorifere si nu stiuc um naiba se face ca doar acu iarna se sparg cel mai abitir tevile si se repara instalatii !! Sper sa vi se remedieze repede spartura, ca tare-i rau far de apa !!
Ioana, si aici la Bucuresti e o zi cenusie si urita, incepuse sa si ploua cind am venit eu ... Pupici si voua acolo !
Marcela, sanatate multa !!
Andreea, spor la bucatareli si petrecere frumoasa !!
Off topic - da ce-i cu Iren ??? Ca eu o gaseam mai mereu pe la alte subiecte ... nu mai activeaza deloc la DC sau doar aici e lipsa ??
Va doresc o zi linistita !!


Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput