Piticlontzi de iulie-august 2004 (205)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

multumim papa!
sa te faci bine repede-repede, da? ai deadline peste 2 saptamani!

cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

uite ca tot Papa ne salva
si io vreau bb2. da nu stiu cand :), sincer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Papadicea - multumim de help, da` pozele unde`s ?
Rox - si pt restu` care nu stim cand si cum , dar probabil vrem
Io salut poporu`, astept schimbu` 3 sa dea cu semnaturi alea-alea, ca voi merge spre casa imediat in treij`de minute.
O seara faina tuturor !


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

pe mine m-a lovit o gripa din aia hotarata... imi pocneste capul, simt ca lesin, nasul nu ma ajuta... deci toate-s bune!

azi e ultima zi de gradi, de luni incepem la kinder club. intre timp imi iau doua zile libere, una acasa cu lia pui, una la ai mei. asa ca, ne auzim saptamana viitoare. va urez numai de bine, sa fiti vesele si optimiste, sa lasati grijile si oboselile deoparte si sa va bucurati de puii mici, ca maine-poimaine pleaca pe la casele lor si noi o sa fim soacre din alea de le vorbim noi de bine pe forum


cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by vrabiuta
ca maine-poimaine pleaca pe la casele lor si noi o sa fim soacre din alea de le vorbim noi de bine pe forum


heheh da noi o sa avem forumu nostru! sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

deci eu sunt decisa sa incerc macar sa fac bb2, eu merg pe 33 si sper sa imi iasa pana pe la 36, mama mea a facut-o pe sor-mea aia mica la 35 deci nu e imposibil. doar ca sunt constienta ca trebuie sa aleg intre jobulactual si bb2, este practicimposibilsa rezist aici gravida fiind si cu sanatatea mea destul de fragila. aia e. din pacate. dar nu merita sa nu incerc macar.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

"neata...yupiii....mai am citeva ore..si vine vacanta!Nu facem nimic deosebit am refuzat toate invitatiile...stam acasa si vegetam...
Despre bb2...la mine din pacate s-a incheiat capitolul...nu vrea al meu sot...el toate in viata le ia prea in serios...asa ca a zis ca Uka deja este o responsabilitate uriasa...nu mai poate duce si pe a doua...ata ete! Bine cam si unul..altele nu au nici unul..iar timp nu mai este sa se razgindeasca..mai am putin si am pus-o de 38!
Vazut tucureii..niste dulci!
Si io zic la fel ca Andries..cit lucrezi la patron..nu poti avea alta viata! Eu nu stiu cum rezistati cu un astfel de program..eu cind se face 4.30..o sterg de la job ..mincind pamint!
Daria de ce nu i-ai facut o poza! Gospodina lu'mama!

Iren nu mai activeaza pe acest forum...Simona are ceva probleme de sanatate in plus Pufu a inceput gradi, s-a imbolnavit si apoi dr a decis sa mai amine cu gradi pina la 3 ani...
eu sint prin zona..la cafea..treaba nu am...

edit..Papa..apari si nu ne spui cum te simti? shame on you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Salut!

Nici eu nu ma simt in stare de al doilea,dar eu v-am zis-o de muuult!Ma tot gandesc la asta,dar,nu...nu am curaj...Ziceti ca mai e timp pana pe la 34?Poate m-oi razgandi la un moment dat.

Fetelor,eu cu stresul meu:nu mai doarme copilul la pranzSi nu vreau sa fie asa,eu vreau sa aibe program de somn la pranz...mooooor de ciuda!Si mamaia nu are putere de convingere,nu o mai asculta deloc!
Spuneti-mi,va rog,ai vostri mai dorm la pranz?pe la ce ora?si pe la ce ora se trezesc?Ca tare bine mai dormea al meu...si acum nu mai vrea..de ceeeeeeeeeeeeeeeee?

O sa pun poze,promit!Alea sunt vechi.

Va pup si tare-mi place sa va citesc si sa vorbesc cu voi,sper sa nu clachez iar,


http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Am fost la bucatarie sa fumez si a venit dupa mine..."Mami da'si mie o tigara sa fumez!"

Mi-am adus aminte ca mai vroiam sa spun...Imi tot zic ca o sa trec la aplicat pedepse,ca de zis i-am zis de multe ori,dar am ramas cu zisul.Azi ,pt.ca nu vrut sa doarma cu mamaia nu l-am mai lasat sa dea drumul la tv.(si tare-l doare!)I-am zis ca adminastratorul a luat telecomanda si o sa o aduca doar atunci cand o sa doarma la praz;si l-am sunat si pe George(ta-su) sa-l anunt ca in seara asta nu avem telecomanda si asta nu pricepea ce spun ca eu vorbeam tare serios la telefon;a priceput pana la urma.(i am zis sa stea linistit ca oricum il culc mai devreme in seara asta asa ca o sa si-o recupereze)

Asa...si vroiam sa spun ca Vrabiuta are dreptate:trebuie sa ai grija ce-i raspunzi copilului la multele intrebari pe care le pune ca astia chiar o i-au de buna(da'dupa douazeci de raspunsuri corecte,mai bagi si o aberatie)
Ex:intr-o seara ii arata ta-su ca si-a pierdut un dinte(extractie dentara);copilul foarte uimit"tati,da cu ce te-ai lovit?" "aaaa...cu cana"zice ta-su
Si de atunci tot isi da cu cana in dinti"Mami,acum o sa-mi pierd un dinte?"

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Simona, Uka doarme f bine la cresa si cu scandal in we...ca deh stie ca acasa poate face nazuri...Eu il amenint ca nu mai vorbesc cu el , ca ma supar..sau ca-l puna la colt...Si cistig eu...always

Mergi la inceput