Piticlontzi de iulie-august 2004 (205)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

depinde care si cum vine, dom`le
edit, alice, fara apa si cu paduchi, is o duamna puncte puncte

quote:
Originally posted by g_ioana

Si sunt de acord cu tine,prea multe libere la americanii astia,d'aia nu mai ajung la noi,ca de cand ii asteptam
gorodeii

aripile mele





Carmen, Ilinca, Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

S-au vorbit si vin pe rand!...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Neatza....prezent!!

Beyyy...faza durere este ca dupa chefuri am dat in depresieIeri nu stiu ce am avut,dar eram 'down' tare cu 'pisicul'. Imi cazuse 'sistemul de operare' de tot, aproapeNici acum nu-s chiar pe metereze,dar incerc sa-mi revin.Am mai fost si la sedinta cu parintii la fata si am ajuns la 10 seara acasaAdevarul e ca mi-e mila de fata ca mai are atatia ani de scoala.Nu au timp liber aproape deloc,niste teme de ti se ridica parul pe picioare...La romana cel putin,fac la un nivel...Profa a predat la facultate si la liceu si ii vine greu sa se coboare la nivelul lor si daca citesti doar formularea temei,o fraza alambicata si intortocheata,ce cuprinde 4-5 idei , ti se invart creierii.Mie,care am fost foarte buna la romana si bagam cate 10 pagini de compuneri si comentarii.Adica e complicat tare pentru nivelul lor,de clasa a 6 a.O sa va scriu maine o fraza d'aia,da tre' s-o notez

Gata...m-am plans destul!

alice...mi-ai facut-o ieri...am ros F5 si nu stiam ce e cu linistea asta...de abia seara am dibuit noul subiect,din greseala,ca sa zic asa.

vrabiuto...sanatate multa si distractie placuta!!

carmencito....faini tzucurei ai si poza aia cu imbratisarea...e fara cuvinte.Hai la mine la o baie...pacat ca n-am piscina,sa incapem toti deodata.Ce show ar iesi!Cat despre paduchi...de unde dom'le paduchi la copii?Na belea...auzi,dar ce te faci daca trebuie sa-l controlezi si pe Coco?

Andries...apuca-te de facut,mama,bb2,ca o sa-ti para rau mai tarziu.Job-uri,treburi vom avea toata viata si daca iti doresti,nu rata.Io l-am facut pe Rares la aproape 36 ani.Deci ai timp

Olivia...distractie placuta si linistita.Cate kile are curcanul?Chiar asa...cam multe vacante p'acoloshaVreau si eeeuuuuu!
Mama dura ce esti tu....adevarul ca io mai pun botul la el
Beeeyyyyy...tu faci 38 de ani????Pe bune ca juram ca faci cam 28-29 si arati de 23-25Nici nu-mi trecea prin cap ca faci 38Felicitarile mele!!Vreau si io reteta,dar nu de pe culinar.ro
Ha!M-am prins...ce faci tu in laboratorul ala...faci elexirul tineretii...si la altii nu dai
Uca e de milioane in filmuletele alea...dar e pacat ca-s asa mici filmele

Simona....frumuseilor...or fi vechi pozele ,dar aia in care sunteti botic in botic...e teribilaFrumosi sunteti amandoi!!
Cat despre dormit cu mamaia...a vazut ca tine figura si ca ea nu se descurca si profita.Mamaia ar trebui sa ia masuri,atunci,pe loc.Efectiv ei simt cu cine le merge.Sa vezi cand vine soacra-mea...si cica sa-l culce ea...cate o ora dureaza pana adoarme...si cu noi...in 10-15 cel mult,asta daca e agitat.Si tot io ma duc sa-l adorm,fiind deja un pachet de nerviSi ce efect a avut luatul telecomenzii?
Ca mi-am amintit...mi-a dat emotii nickul tau...am o prietena Simona,in Constanta,dar baietelul are alt nume.Hmmmmm...posibil sa-i cunosti.
Iar faza cu cana...e bestiala...parca-l si vad cu cana in dintiPlus ca vorbeste impecabil...aici is invidioasa

AndreeaP...m-ai rupt cu meniul...Stii...mereu m-am intrebat cum sunt placintele alea 'ameicanesti'...rotunde...mereu am poftit la ele.Arunca si tu una peste balta

roberta...noi asteptam poze cu mobila noua
Animalutele....hmmmm...asa si asa...Imi zice sotzul pe drum:daca nu i-ai luat masina...degeaba.Io:eeeeee....numai masini?Hai ca-i plac si animalele si mereu cere 'amuiul' (albumul) cu animale...si sunt colorate...Ajungem acasa...scot punga...el nu-si da seama din prima ce e,dar striga:bibiiiuuuul.....bibiuuuul...Desigur ca husbandul s-a uitat la mine asa...umflat tot mandrie ca a ghicit reactia.

Dana (speel)...cred ca esti scursa la 'iubarerile' lui Cado...Si ce inseamna 'mooi'?Al meu vine si ma ia in brate si-mi canta:"naniii...naniiii,puiul mamiiii'Spor la invatat!!

cristalino...as zice ca mai bine mai stai 2-3 saptamani,sa ii intre Mariei in reflex somnul continuu de noapte,ca altfel,iar strici copilul


Ioano...dau io o cafea,sa iasa soarele!
Si daca e sa fie dupa starea psihica...la mine e bezna deja,chit ca nu s-ar zice dupa cat am aberat pe aici.

V-am rupt cu mesajul asta kilometric.Altadata sa nu va mai plangeti ca stau pitita Vorba aia:daca o femeie tace,n-o intrerupeti pt nimic in lume'

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

quote:
Originally posted by cristalina

S-au vorbit si vin pe rand!...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi



Paduchii?

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

nah, ca fu cutremur... e cineva din baia mare?

Carmen, Ilinca, Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Heheee, Nora, facem un ... simultan "cenusiu" ??? Asta apropos de bezna de care vorbeai ... Macar tu ai petrecut !!
Da, ieri si eu dadeam f5 in prostie pina cind am zis ca incep io capitol nou, ca tocma eram la faza plingerilor (cu Andries de mina), si nu aveam unde ne desfasura !
Carmen, brei, sa stii ca paduchi am avut si eu cind eram la scoala, si habra nu am avut de unde i-am luat ! De igiena necorespunzatoare nici nu s-a pus problema, partea proasta a fost ca aveam parul lung (ca si acum) si inlaturarea "chiriasilor" fu tare grea - cu pieptan dala special si cu arhicunoscutul gaaaaz ! Si ce a fost ceeeeeel mal nashpa era ca trebuia sa plec intr-o tabara, ceea ce nu s-a mai intimplat !!
Dar poate ca la voi nu o sa fie cazul !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

alice...facem simultane cate vrei,dar io bat spre negru...cica subtiazaDar io nu vreau discutii cu husbandul...asta mi-ar mai lipsi,ca ma incui in dulap si nu mai ies pana in 2012Tocmai asta e faza naspa...o cauza concreta si la obiect,ar fi mai usor de depasit,dar io am stare generala naspa...poate si de oboseala,nu stiu.Si ma mai si enervez ca sunt 'depresata',ca nu-i genul meu sa oftez de-aiurea asa,fara motiv concret.Io mi-s optimista si imi vine mie sa-mi dau una in freza.Daca mi-ar fi zis altcineva asta,as fi zis ca se alinta.Io nu ma alint,dar nici nu-mi place ce ganduri umbla slobode prin creierul meu mic si prostDar stii cum e?Stii ca nu-i bine si ca e aiurea,dar nici nu le poti opri (gandurile).Si cum mie imi place sa detin controlul,ma ia si frustrarea ca nu le pot opri.Mda...am fost destul de haotica?

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

quote:
Originally posted by Nora

Mda...am fost destul de haotica?




Cam daaaaaaa ... dar tot draga imi esti !!!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by Nora

Neatza....prezent!!

Beyyy...faza durere este ca dupa chefuri am dat in depresieIeri nu stiu ce am avut,dar eram 'down' tare cu 'pisicul'. Imi cazuse 'sistemul de operare' de tot, aproape




Or fi reactzii adverse de la saratzele,pastrama si restul,n-ai cetit pe prospect?

gorodeii

aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare si de la mine !
Mai io`st rau ca ma dor iarasi shalele. Ca deh, la masaj nu am mai ajuns ...
Nora - asa`i, asa`i, e mai frustrant sa stii ca te`nerfeaza unele kestii si sa-ti dai seama ca nu te poti controla sa nu te`nerfezi
Sunt pe aici pe langa ef faiv.



Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput