*Ghiocei de Martie - Aprilie 2006 * (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

22.11 Alice-Miruna - - Kit,23.11 Mia Ecaterina - - Dea0277
Iulia - - Micaalsa
Daria Adriana - - emanuelaan
Oana Carina - - Catrinel17
Sara Iulia - - Andan

Catrinel nu te mai lua dupa fiecare destept care se trezeste sa-si dea cu parerea...ba nu-i bine cand sunt tristi,ba nu-i bine cand sunt veseli...o sa innebunesti!Da-i incolo pe toti atata timp cat Onuta e ok,vesela si papa!

Cameliada sa stapaniti sanatosi noua casa!

Andreea-Georgiana cum te mai simti cu dintii?

Ana vai prin ce chin ati trecut..mai ales Cristian.Las ca poate e mai bine ca i-a facut decalotare casa nu faca fimoza si infectie urinara.Daca stau bine si ma gandesc poate si Nick tot de acolo a facut infectia aia urinara.Acum ii cobor si eu putzik cand il spal . pt.Cristian

Mariana pana la urma ati aflat ce bebe aveti sau am ramas eu in urma???

Ciufulet pupam pt Eva cu fundutzul ei rosu.Poate e de la pampers sau de la sapunul cu care o speli.Sa ne zici ce ai facut la doctor.

Eu iar am intrat pe fuga pe net ca doarme piticu.I-am dus urina la analiza si a iesit curata.Cand ziceam ca ne-am linistit, a inceput cu tusea de ieri si nas infundat.Nu pot sa inteleg de unde...nimeni nu e racit,afara cand am iesit am iesit numai pe soare si cald,l-am schimbat de fiecare data cand a transpirat...nu stiu.Am vb si cu pediatru mi-a zis ca nu dam asa aiurea sirop la copil.Daca tusea e mai ciudata o sa-i faca masca .Pai ce?Copilul meu e asmatic??DOAMNE FERESTE!!! I-am dat ceai caldut s ii-am pus o esarfa la gat sa aiba gatul cald.In rest se pare ca ne iese si noua INCET-INCET un dintisor de jos.In schimb e toata ziua in picioare,trece de toate barierele din perne pe care i le pun,bate din palme,vb in limba lui (MAMA nu a zis inca ,numai baba care inseamana tata in greaca).
Ieri am fost la Christmas shopping..ne-am luat brad si globuri.P-aici mai toate magazinele s-au pregatit pt sarbatori.
Diseara merg la ginecolog sa-i arat testul Pap si ca mi-a iesit nu stiu ce infectie.
Cam atat...acum dau fuguta ca am papica pe foc
Pupicei tuturor!

Filmuletze:
www.dropshots.com/dpoli_gr


Pozici:
http://new.photos.yahoo.com/gpoli_ro/#page1


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Voiam sa va mai intreb ceva: mai e cineva care nu a facut antirujeolicul de 7 luni, in afara de Bia de Noe?
Catrinutza, am citit si eu cutia aia, da' vad ca zice si sa-i dau sa bea din cana..pai daca vin domnii de la Milupa sa-i dea in fiecare dimineata pe la 6 (cand eu nu ma gandesc decat cum sa mai dorm un pic), cu placere..
Polixeni, am visat ca micutul Nick era foarte bolnav, rau de tot, dar asta dupa ce ati trecut voi prin toate cele..bine, asta nu inseamna ceva rau pentru el, cred ca eu am procesat mai greu informatia..
Sa ma laud si eu un pic cu picea mea care (cand o port in marsupiu prin casa) deschide usile..bine, recunosc, eu o ajut sa apese pe clanta, dar ea s-a prins cum se face..si azi, pe cand rodea de zor un capac de borcan, m-am intinsi eu spre ea si i-am spus sa-mi dea si mie sa rod..si mi l-a-ntins, razand bineinteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Catrinel,iubita mea,te-am visat gravida din nou ,cu burtica precum te vazui in iarna si imi ziceai ca nu stiai cum sa-i spui alui tau si eu te intrebam ca ce el nu vede?sa de DD sa mi se adevereasca visul si sa-i faci OANEI o surioara sau un surior!Pupam sarbatorita zilei !

Noi am fost cateva zile plecati si am facut ceva pozici si le-am si pus http://family.webshots.com/photo/2375924880072337911jIzXgD
Ciuf,sarbatoare fericita scumpa!Ai gatit curcan?Eu sunt salvata caci suntem invitati la o prietena si....eu aduc sampania si cumpar un tor si gata .Pupam printul de Luca si printesa EVA.
Alorea,of mi-ai adus aminte de acelasi episod cu fiu-miu.Vestea buna e ca trece cam intr-o saptamana.Oricum sa nu-i faci baita in timpul asta .Eu nu am dormit cateva nopti de mila lui.Daca se inegreste sa nu iti faci griji ca e de la argintatu de numai stiu ce....ca mie nu mi-a placut niciodata chimia,mi-a zis doctora la timpul respectiv.Rabdare cu puiul mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

MIA ECATERINAOANA CARINAIULIADARIASARA IULIA!

Intru scurt,doar pt a pupacii sarbatoritii zilei.Fug la stoma,la control!Brrrrrrrrrrrrr!Revin.



Problema de clasa a 5-a


User-ul Gigel Asudatu a cunoscut-o pe chat pe Lenuta, o tanara de 16 ani, si a rugat-o sa-i trimita poza. Deoarece Lenuta nu cunoaste alt format in afara de .bmp, poza ei are 15 MB. Gigel are conexiune Dial-up de 28 Kb, care se intrerupe la fiecare 20 min., Apoi reconectarea dureaza 30 min. Tarifarea cu reducere este intre 3:00 si 5:00. Cati ani va avea Lenuta cand in sfarsit Gigel ii va descarca poza?

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

adar, mi-a iesit super prajitura!! Mersi frumos! Am pus si eu poze aici Nerecomandate pofticiosilor!
P.S.: Am citit eu ceva de un tort de zahar ars la capitolul precedent? Da-mi si reteta aia te rog ca vreau sa-i fac lu' fi-miu cand implineste 7 luni si sa-l mananc eu!
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

ALOREA, ce cosmar!!! Cum se simte bebe?

MARIANA, nu stiu ce sa mai zic, mie mi se pare chiar greutza… spatele meu sufera! Mai ales cand o urc la et 5 si n-avem lift

AALINA, ma batea gandul asta, da parca tot vreau cantar ca ma mai verific si pe mine, desi nu stiu daca face bine la moral!

MIHASER, pai aia e, ca nu iau cantar pt bebei (acuma, la spartu’ targului) ci pt mine, ca nici din ala nu am!! Ia zi de pe ce net ai comandat hainele

STEFANNA, ce mai faci?

ROXI, multumim de urari, Oana are azi 8 luni, nu pot sa cred!!! Ce trece vremea….

CATRINUTZA, ANDREEA, CLAUDIA [:))]

DELIA, i-auzi!! Mai poate e invers si te pandeste surioara lui Rudy la coltz!!!!! Ia sa vedem! Ce mare s-a facut Rudy, nu pot sa cred…. Iti dai seama, primul Craciun cu bebe. Unde mergeti de Craciun? Parca vad ca nu stati acasa! Veniti in Ro?

AMA, imi place cum gandesti cu tortu

ANDREEA, cum fu la dentist? Eu numai acuma am vazut pozele tale! Aia cu “pretioasa” imi place cel mai mult. E o dulce Thea! Dulce-dulce!

POLI, pe bune, chiar asa, ca fiecare trebe musai sa zica ceva. Da’ aia fiind moasa…Uof, moasa-sa… ce naiba, cum adica masca, la prima tuse?? Cum adica “mai ciudata”??

CLAUDIA, ia nu mai da vina pe negrese…. si zi asa… a fost buna?

NSHIRO, da Maria ce mai face, ca tu raspunzi la toti, si despre voi, prea putzin!!

CIUF, eu zic sa dai cu Nidoflor, ca de-acuma sigur a facut ciupercutza. Asa am patzit cu oana cand am inceput diversificarea…. Si a trecut intr-o zi!!!

Azi a fost urat afara, am iesit numai dimineata. Si acuma se taraste prin casa de zor, a descoperit baia (era deschisa ca eram eu inauntru) si se uita cu niste ochi maaaari… Titza mica a mea descopera lumea!



Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Andreea ce problema tare! Ma intreba husband daca a facut-o un prof!

Catrinel pai atunci ia si tu un cantar ca nu e o avere...10 euroi. Hainele le-am luat de pe aci de pe linkuri...tarafashion aveau ceva solduri...eu asa o sa fac de acum incolo iau haine numai de la solduri ca io ma imbrac cu ce imi vine bine, nu cu ce ela moda si nu vad rostu`...de ce sa platesc dublu. Ati rezolvat cu pasaportu`? Pe 9 si pe 10 Decembrie ne ducem tot familionu la Sasca, desi am mai fost insa nu mai fac nazuri...deh sotu` m-a invitat in Caraibe si eu l-am refuzat!

Ama tare faza cu tortu`! Asa fac si eu! De aia am saltat de la 56 la 62! Ai grija!

claudia cum ai reusit sa postezi mesajul la mamicile de nov 2005? Tare faza!

Nshiroare 6 dinti...toti sunt incisivi! Deja ii dau sa pape singur banana, biscuiti, pufuleti...am casa plina de surprize de la ei! Trebuie sa le strang si sa le arunc la gunoi. Azi i-am dat sarma cu orez si ciuperci si se stramba tot...nu i=a placut...avea si cimbru...poate de aia!

Pupici la bebei!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Alina2003 pe mine m-a chemat la 9 luni ptr antirujeolic. Bia l=a facut deja?

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

salutare!!!
in sfarsit am linux instalat ca lumea, NU, NU vad glowurile, am net, sa speram ca ma tine

nu, Bia nu a facut antirujeolicul, o sa-l faca la vremea lui, adica la 1 an, 1 an si-un pic

vazut poze recente, minunat cat de bebei mumosi avem!citit aproape tot, fost dor de mamici si de pui mici!

progrese Bia: ridicat in picioare cu sprijineala, ridicat in fund de pe burta, vorbit: AAAAAAAAA, (si-atat ), intors capul dupa mami/tati cand intrebata Unde'i mami/tati?

mancaruri: la fel ca ultima data, stagnam cu diversificarea, dar am citit pe-aici niste retete yami..asa ca o sa aiba motive de bucurie in curand...

Ada, felicitari pentru primele retete cu poze de pe Culinar!eu tac si fac

Andreea G, merci pentru ideile de papa, la fel si Catrinutza, care sper ca are bebe ne-racit acum!

Mariana, pup burtoiul si sper ca e totul in regula!

Catrinel, LA MULTI ANI de Oana cea megasimpatica si numai bine!

Iulia si Mia, la multe luni, fetelor, si sa fiti cuminti,ca frumoase sunteti deja!!!

Thea, cand ne mai intalnim, draga mea, ca vad ca taticii isi tot fac de cap impreuna!

scriu telegrafic, pentru ca's cu un ochi pe testele de scoala de soferi (m-am deci la Toyota Yaris, o fi buna?...si nu cred ca imi pun numar Noe, ca n-am chef sa ma claxoneze toti forumistii), cu unul pe cursul Eurocor pe care il scriu si cu unul la dragos, care ma enerveaza..deci nu am trei ochi, dar ma descurc...

ieri primit vizita de soacra, neanuntata, mancat nervi, azi plecat val vartej....bine facut!!!Bia plans la ea, eu plans in gand, motive sunt multe, si daca ma gandesc mai bine, nu's cu moralul foarte ridicat...e pe minus....

revin, mai trag o tura de teste



Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

aaaa, vazut poze de la party de Luca!superrrrr!

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput