*Ghiocei de Martie - Aprilie 2006 * (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

saluti

Eu ieri am fost la bolentine ca imi schimbai domiciliu de 1 an si ceva si nu mai vor vecinii sa-mi ia indemnizatia...asa ca schimbam adresa sa ne vina direct noua...Am stat 2 ore la coada cu 10 persoane in fata mea...ala lua 2 dosare pe ora si 30 de la "cunoscuti"...Vorba unui contemporan: traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

AndreeaG danke! am trimis un mail la firma sa vad unde pot gasi produsele ca am ajuns la venerabila greutate de 62 kg

Catrinelu...atentat...texte mama! Lasa ca am comandat haine pe net saptamana asta ca sa nu mai fiu in pericol
Nu-ti lua cantar! Pune-o in fundulet pe ala al tau...eu am luat cantar degeaba ca nu-l folosesc. Cristian are 8 kg dar papa o gramada! O sa creasca ei!

Stefanauelcome! te inteleg perfect...eu sigur nu as putea trai in strainezia...si in vacanta dupa 2 saptamani imi frig talpile sa vin acasica!

Ada mai usor cu prajiturili ca vin si te bat...iti strici toata dieta ca tiganu`! Felicitari ptr TATA!

Alorea si Cristian a dormit toata noaptea! De la 21 la 6 dimineata.
Of ce tampenie s-a intamplat! Sper sa fie bine bebe si sa treaca durerea. Pupici ptr tizu mic!
Si mie mi-a zis pediatrul sa-i desfac putin putica si sa-l spal insa nu s-a bagat el sa-i faca nimic. La al meu nu i-am curs sange deloc. L-am spalat si acum la ultimul control mi-a zis ca totul e ok. Sincer eu imi doream fetita si pentru ca mi-era groaza de chestiile astea!

Fetele Cristian canta, bate palma, face pa pa, si ii place sa-l duci de manute sa mearga in picioare. Zilele astea a dat tati cu aspiratorul si el impingea din spate..a fost super haios! Pacat ca nu am putut sa-l filmez. Tiranu urla daca nu il scot afara zilnic de nu-i pot face pe plac cu nimic altceva.

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Claudia nu cred ca se obisnuieste...el cand e obosit doarme si pe covor...papa sa ii dau! Ce tari fazele cu judecatile astea americane...a fost tare rau aia cu cafeaua! E super sa te imbogatesti asa rapid...bani nemunciti-cred ca meseria asta ar trebui sa se numeasca: creator de spete

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Doublemom LA MULTI ANI cu intarziere sa ai parte de cat mai multi ani frumosi si luminosi! Intrebai de peste. Eu i-am dat Mariei peste prajit bine in tigaia de teflon cu putin ulei de masline si il combin cu tot felul (mamaliguta, sote de legume, tofu.. etc) Sushi nu inca...

Cristina si tu ii dai lapte de vaca? Sau ii faci grisul cu formula?

Micaalsa ce bine ca s-a mai reglat Iulia cu somnul. Success a scapi cat mai curand de treziri nocturne.

Catrinutza mamaaa ce dezastru e la voi la masa!!! Chiar asa bavetica e de dizain?

Andreea tu cum faci orezul cu lapte? Exact ca si Thea face si Maria la masa cand e obosita, mai ales daca o hranesc eu.... Pozele "Sunt pe mess" si "pretioasa" sunt tari de tot, nu ca celelalte nu ar fi...

Alinaalex chiar ca sunteti echipati pt Polul Nord!Felicitari pentru primul dintisor.

Ciuf cum mai e Eva cu otita? Am si eu doua prietene care s-au chinuit cu picii lor cate doi ani…. Ofofof Tre s-o tii cu caciulita in cap sa ai grija tot timpul… LA MULTI ANI pt Luka sa-ti creasca mare, frumos si sanatos, sa-ti aduca numai bucurii. Am vazut pozele de la petrecere, se pare ca v-ati distrat de minune. Eva parca era o bombonica iar tu abia de te vezi printre copii, parca ai fi sora lor mai mare cum zicea si Kim. Ce fericita tre sa fii cu o familie atat de frumoasa.... Tati ce parere are de faptul ca are doi pui si nici unul nu-i seamana? Cum ai facut tortul? Dar micii? Si-l facurati pe Cezar sofer, ha? Felicitari pt dintisor! Si eu vreau sa fac un calendar. O prietena de-a mea cu bebe nascut la cateva zile dupa Maria si-a facut un calendar super cu poze alb negru, ea cu bebe imbracati la fel. Mi-a placut mult de tot.

Emanuelaan bine ati venit tu si Daria#12288;care e o dulce tare zambareata! Ce fain e jurnalul! Ce rau imi pare ca nu i-am tinut si eu unul Mariei....

Aida ce mult ma bucur ca ai scris!!!!!!!!!! Bine ai revenit! Cat timp iti ia sa ajunji la birou!!!!!!!! Eu ajung cam in 20 de minute si ma panichez la gandul ca o sa trebuiasca sa o duc pe Maria la gradinita inainte dar cand te-am citit pe tine, m-am mai linistit…Cat timp vor sta parintii tai? Multa sanatate unchiului. Ce mare a crescut Alexanda si s-a facut si mai frumoasa!!! La fel si tu! Vad ca acusi faceti si voi codite. Exact asa "vorbeste" si Maria ca si Alexandra. Fain speech-ul despre independenta!

Roxivan in Japonia nu exista cuvantul "curent" si nici in engleza… Ei spun ca de fapt curentul nu exista, o fi vreo inventie de-a romanilor?!

Catrinel e dementiala Oana in stahanovista!!!!! Intereseanta treaba aia cu Sf Martin. Poate socra spera sa-i mai faci si un nepotel asta apropos de faza cu "evoluatul"... cat despre a treia tzatza fara cuvinte....

Adar chiar ca e bengoasa Maia cu caciula! Ce organizata esti tu cu treaburile si cu calcatul... bravo!

Mihaser felicitari pt cei 5 dintisori! Wow, noi avem numai 2 si aia strambicei. Ce faza cu fetita si cu porcul. Fereasca Dumnezeu!

Poli daca te referi la un fel de tremurat sa stii ca asa fac unii bebei cand fac pipi. Si Maria face uneori...

Gabi fer multa sanatate piului si succes cu diversificarea!

Kim felicitari pt cetatenia canadiana? Asta inseamna ca veti avea dubla cetatenie, nu? Legat de mancarea din borcanase eu am niste prietene care numai cu din aia au facut diversificarea si au niste bebei frumosi si perfect sanatosi. Personal nu am nimic impotriva ei doar ca mama s-a incapatanat sa-i gateasca Mariei si s-o obisnuiasca cica cu mancare romaneasca. Acum ca pleaca cine stie... Eu ii dau borcane numai cand plecam de acasa la ora mesei. Cat despre somn nici Maria nu doarme mai mult in timpul zilei.

Aalina, Dea multa sanatate puiutilor, sper ca intre timp s-au facut bine! Dea pozele de Craciun sunt foarte frumoaseeee!
Mie asta imi place cel mai mult:
http://new.photos.yahoo.com/dea0277/album/576460762318750796/photo/294928803582157483/5
Maria face istericale cand ma vede cu biberonul de lapte. Nu stiu ce-i in mintea ei, se teme ca nu-i dau....

Tania ma bucur ca a trecut raceala. Spor la achizitionat de tarc.







rocsana si bebe maria (3 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxivan spune:

Salutare!

Ciuf, noi am scapat de iritatia de la fundulet, cu ajutorul bicarbonatului de sodiu dizolvat in apa cu care il spalam la fundulet dupa ce ii schimbam scutecul si cu Nidoflor (dat de 3 ori pe zi).

Alorea, ce faza! Si trebuie sa mergi sa-i scoata firele sau se resorb?

Mariana, multumesc pentru raspuns!

Adar, felicitari pentru "tata" si statul in fundulet!



Roxi si Darius-Mihai (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxivan spune:




Mia, Iulia, Oana



Sa fiti sanatoase si sa aveti parte numai de bucurii!



Roxi si Darius-Mihai (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Desi imi vine sa ma sui pe pereti pentru ca nu am dormit prea bine azi-nopate din cauza ca ieri am binevoit sa imi luxez un picior, totusi hai sa va inveselesc ziua:


O batrana statea amarata pe un balansoar, tinand in brate pe motanul ei, Gicuta.
Deodata apare o zana care-i spune:
-Fiindca ai dus o viata cinstita si ai un suflet bun , iti voi indeplini 3 dorinte!
Sta batrana, se gandeste si ii spune prima:
-Vreau sa fiu foarte bogata!
Zana da cu bata magica, transforma casa in palat si o umple pe baba de bani.
-Acum vreau sa fiu tanara si frumoasa!
O face zana printesa.
-Si ultima dorinta: vreau sa-l transformi pe motanu' Gicuta in cel mai frumos barbat din lume!
Zana ii indeplineste si ultima dorinta si dispare. Cateva minute printesa si Gicuta se privesc in ochi. Printesa e tulburata de cat de frumos poate fi Gicuta.
Gicuta se ridica, se apropie de ea, se inclina si ii sopteste la ureche:
-Acum iti pare rau ca m-ai castrat....




------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca


"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Catrinutza,ce fel de tetine/biberoane folosesti? Nu am vazut ca scrie asa pe cutie!Acum curge laptele, dar greu de tot si ma enerveaza si asa! Eu am unele de la Avent cu 3 orificii si ma gandeam sa iau cu 4, dar de fapt problema e de largimea orficiului, nu de nr de gaurele..Cata filozofie, dom'le, pentru niste tetine! Si cand ma gandesc ca ai mei le largeau cu acul inrosit in foc!..
Alorea, cam aiurea ca nu ti-a spus ce se va-ntampla exact! Din pacate, asa e atosfera la noi in spitale, nimeni nu iti explica nimic, de parca ori ai fi tampit, ori se presupune ca stii deja.Sanatate puiutului!
Mariana, cred ca nici Ana nu o sa aiba mult peste 8 kg la 12 luni!Daca acum are 7 kg la 8 luni si de-acum nu mai cresc asa mult in greutate si nici in lungime, adica aprox 250g/luna si 1cm, asa scrie in Capraru.Oricum, eu am calculat tot dupa cartea asta si Ana e in urma numai cu 150gla varsta eo, si asta nu conteaza, tot ei spun.
Catrinel, cine stie ce vrut exact sa spuna..nu cred ca Oana e sub greutatea normala. Nu poti merge la cabinet sa o cantaresti, daca vrei neaparat?
Ciuf, probabil ca nu gasesti Nidoflor (echivalentul, adica)asa usor acolo sau nu fara reteta.Probabil va trebui sa programezi o alta vizita la pediatru.
Eu nu prea am mai scos-o pe Ana afara, cat timp a fost racita, adica vreo 2 saptamani cu totul, asa mi-a spus pediatra, daro sa incep iara.Bate vantul cam tare pe aici si strada mea e de cateva luni dezgropata, ba pentru gaze, ba pentru apa, asa ca nu pot iesi din curte cu caruciorul si nici cu Cameliada nu am reusit sa ma intalnesc, dar vad ca nici ea nu prea a avut timp.Mie mi-e si este mana sa plec din curte..cred ca sunt cam lenesa, de fapt!Poate pe la vara..Voi v-ati mutat dela ANL sau doar ati amenajat apartamentul?

Multi ani frumosi pentru:

Mia Ecaterina - - Dea0277
Iulia - - Micaalsa
Daria Adriana - - emanuelaan
Oana Carina - - Catrinel17
Sara Iulia - - Andan

Traian - - Ceela

Rudy - - Delia21

Cristian - - Mihaser
Vlad - - claudia_d
Andrei - - Amyana

Teodora Maria - - Mari 78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_d spune:

Va trimit niste bancuri si apoi o sa revin.

La maternitate, in sala de asteptare trei barbati asteptau cu sufletul la gura moasa.Iese femeia si i-l felicita pe primul:
- Felicitari aveti gemeni!
- Doamne ce coincidenta, eu chiar lucrez la Minessota Twins...
Dupa o ora iese aceeasi femeie si spune celui de a-l doilea tatic:
- Incredibil aveti tripleti!!!
- Nu pot sa cred, ce coincidenta, eu lucrez la 3M Company!!!
Nu dupa mult timp din nou iese aceeasi femeie...cand o vede cel de-al3 lea barbat cade lesinat...
- Ce s-a intamplat? intreaba moasa...
- Eu lucrez la 7up..


Niste vizitatori se opresc dezorientati in fata unei picturi ciudate.
Aceasta prezenta nudurile explicite a trei barbati de culoare. Sa spunem ca nudurile erau FOARTE explicite, si ca barbatii erau negri cu totul, in afara de unul, cel din centrul picturii, care avea penisul roz.Vizitatorii stau, se gandesc, ce naiba inseamna pictura, de ce are individul penisul roz. Vine ghidul muzeului si le explica timp de o
juma' de ora ca penisul roz semnifica emascularea Afro-americanilor intr-o lume predominant alba, si ca poate insemna si opresiunea fata de homosexuali in societate.
Pleca ghidul si se apropie un moshulica de grupul nostru de vizitatori.
- Vreti sa va spun ce-nseamna cu adevarat tabloul?
- Ce te face sa crezi ca ai priceput mai bine ca ghidul?
- Pai eu l-am pictat! Astia nu sunt negri, sunt mineri din Valea Jiului, iar ala din centru a fost la pranz pe-acasa.

O familie de tineri merge in vizita la niste prieteni mai in varsta.
Se aseaza la masa sa manance. Batranul ii zice sotiei:
- Luceafarul meu, adu felul intai.
Dupa ce termina batranul zice:
- Frumoasa mea, adu felul doi.
Dupa ce termina, batranul ii zice sotiei:
- Iubirea mea, adu desertul.
Dupa masa femeile merg la bucatarie iar barbatii raman singuri.
Tanarul il intreaba pe batran:
- Cum de reusesti dupa atatia ani sa-i mai spui cuvinte asa frumoase?
- Sa mor de mai stiu cum o cheama...

Claudia Gabriela
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Mesajul Claudiei a ajuns din greseala la mamicile de nov-dec2005. II dau paste aici, voua va este destinat sigur

Adar,nu mai pot de pofta!Eu sunt dependenta de dulciuri.M-am sculat cu o pofta mare de prajituri.M-ai ucis cu poza cu negresa.Am vrut sa ma apuc s-o fac,dar n-am cacao.Eu nu fac prajituri in casa,pentru ca sotul meu nu mananca prajituri facute de casa si atunci sunt tentata sa termin toata tava si iti dai seama ce proportii ma asteapta.Cu toata ploaia de-afara o sa-mi imbrac copilul si ma duc sa-mi iau ceva dulce.
Gabi_fer,asta-vara veneam in parc mai mult dupa-amiaza,pentru ca dimineata aveam ore de condus si il ducea tata in parc
Roxivan,il scot pe Vlad dimineata 2 ore si pe la 15 inca vreo ora.Vreau sa-l scot si pe vreme urata ca sa-l calesc.
Andreea_Georgiana,te rog ,daca te mai duci la stomatolog,sa-l iei si pe Vladut,sa-i faca si lui macar un implant ca e stirb rau de-tot.
Alorea16,sanatate multa lui Cristian!Sotul meu il decaloteaza in fiecare duminica pe Vladut.Doctorita ne-a recomandat in fiecare zi,dar noi o facem saptamanal si vad ca totul e OK.
Stefanna,bine ai venit!Printre noi nu te vei mai simti singura.
Adar,OFFF!Tot mai visez negresa!

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_d spune:

Ripley multam mult!Negresa Adei e vinovata

Claudia Gabriela
POZE

Mergi la inceput