FIV in Ungaria 5

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Gagiiiiiiiiici, am gasit info despre acel vaccin !
No sa va zic in mare : acest SUPER vaccin se recomanda incaz de sterilitate feminina sau masculina si era indicat a se lua inainte de FIV sau ICSI. Avea influente benefice si la ceva boli venerice (tricomonas), dar pe noi nu ne intere asta No, mai zicea ca nu-i ceva pe baza de hormoni si ca se poate lua din orice zi a CM, ca sunt 5 fiole intr-o cutie si ca se pot lua i la o sapt (sa nu depaseasca 10 zile intervalul) si ca poate fi prescris de medicul de familie. Hai ca va dau adresa... nu va sreriati sa au si pagina in engleze, deci va descurcati (eu acolo am intrat, am dat clic pe steag) www.gynevac.hu/faqhun.htm...am scris toata adresa.
Va pup repede, ca altfel nu mai ajung la gradi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

alexi 22 eu nu am facut inca Et, dar nu cred ca e normal, de la fetele care le stiu nu prea am auzit asa ceva...parerea mea e ca poate sa fi facut o hiperstimulare sau sa fie de la medicamentele pe care le iei acum....mie de exemplu mi-a fost greata de la Duphaston..E doar parerea mea daca nu te lamurete nimeni..numai sta asa si suna medicul

Legaturooooooooooo de ce zici ca sunt urataam vorbit cu Zori si Auburn si de tine..si sa-mi ti pumnii tai stransi..pe la 10 sun si intru la raport daca nu zice Chivu sa merg direc la el pt. ET

Pis sa ai grija de BB

Ioana cand rezolvi cu PM sa-mi spui si mie..ca nici eu nu am..si nu am nici un chef sa butonez..

Steliana nu mai intervin si eu cu programarea ta...eu plec sau azi sau luni la Szeged pt. Et..dar mai bine te bazezi pe Ioana pe marti..sunt asa de emotionata..ca s-ar putea sa uit...sa nu te superi, te rog

Andicu sa stai cumintica in pat si sa ai grija de BB

Mika Sa-mi ti pumnii..si sa intri mai des ..am nevoie de sustinerea voastra



PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Buna fetelor. Intradevar acest GYNEVAC ti-l recomanda dr din Ungaria. Si eu am facut si fac periodic aceasta injectie. Primele cinci fiole le-am facut la interval de 10 zile, iar apoi cite 1 pe luna. Este foarte buna si pt stabilizarea PH-ului din cite am inteles eu. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

pussi, sa fii linistita ca nu am nici un motiv sa fiu suparici. Am intentionat sa apelez la tine pentru programare dar am fost constienta ca treci prin momente emotionante si nu am vrut sa mai ai si altele pe cap. Eu sunt sigura ca o sa reusesti si sa nu iti faci griji pentru ca procedura de ET este foarte usoara. Pup toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Pussi e 11.30 nu ne spui nimic? noi stam cu pumnii stransi si pt tine si pt Pis.

Tia si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia munteanu spune:

Buna ziua la toate fetele, si pe mine ma intereseaza acest vaccin. Oare se poate cumpara din Ungaria cu reteta de la dr de familie? Si cit costa? Cine ne poate da mai multe detalii, vad ca suntem mai multe fete interesate. Cind am facut noi FIV-ul in iunie a.c., am cerut de la farmacie Duphaston, citeva pastile, ca nu mai aveam si ne-au refuzat categoric, nu elibereaza absolut nimic fara reteta. Dar oare e valabila reteta din Romania ?Cine stie? Mult noroc, fetelor, sa dea Dumnezeu sa reusim toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

daciovi, poti sa ne spui te rog cand ti-a prescris medicul Gynevac, cat costa si daca se gaseste usor in Ungaria. Dr. meu i-a spus unei colege ca este f. bun dar momentan nu se mai fabrica. Daca este bun, de ce nu au zis nimic dr. nostrii si de ce nu se mai fabrica oare? Poti sa ne dai ceva informatii suplimentare? Ti l-a scris dr. din proprie initiativa sau i-ai zis tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Eu aceasta injectie o fac de aproape 2 ani. Mie mi-a prescris-o dr meu din Ungaria, de-acolo am cumparat-o de fiecare dat si costa aproximativ 3.500 Ft, adica in jur de 500.000 lei 5 fiole. Eu habar nu am daca ma ajuta, dar dc trebuie fac orice numai sa ma vad cu bebe in brate. Sper ca nu am incurcat preturile, la cite medicamente am luat, dar o sa imi intreb si sotul ca el o rupe pe ungureste si el cumpara de fiecare data.
Va doresc succes tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor!

Pis, tin pumnii strans sa se prinda embrionasii din burtica!
Pussi, ma rog la DD sa ti se implineasca dorinta! sper ca cei 2 embrionasi ai tai sunt mari si puternici! bafta multa la ET!
Auburn,ZoRi,Mi-Ka,Liana,Crinuta,Steliana,Ioana si restul fetelor, multi de la mine!

Eu sunt cam suparata! am sangerari de 3 zile, se pare ca am o mica deplasare de placenta. Bebe e bine, creste frumos, si dr zice ca nu e in pericol! dar mie mi-e teama sa nu se mareasca zona, desi e f mica. Fac injectii de oprirea sangerarii, azi dimineata a fost a3a, dar nimic inca, tot picura. Stau mai mult in pat, iar de la servici mi-am luat gandul, cel putin pana in ianuarie! Rugati-va pt mine si bebe sa fim bine si sa scapam de griji!


Andreea 9+
Punctuletzul meu

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Alexi22 si eu am patit asa dupa ET, dar la mai multe zile. Eu am avut dureri foarte mari, nici sa umblu nu mai puteam, nici la baie nu putem merge. Am incercat sa stau in pat si ma hidratam. Am mai luat antialgice, antispastice si antiinflamatoare, dar pentru asta e mai bine sa vorbesti cu dr.. E bine daca poti sa mananci si oua (mie nu-mi plac si nu mancam). Dupa vreo 2 zile si doua nopti albe (din cauza durerii) mi-a trecut. Ar fi bine sa-l suni pe dr., asa ma gandesc eu (eu nu l-am sunat pentru ca oricum eram prea departe de Szeged si nu puteam sa merg la el, cu durerile acelea nu ma putem urca in masina, asa ca nu avea ce sa-mi faca, degeaba il sunam).
Andicu daca dr. zice ca nu e problema, stai linistita. Poti face mai mult rau daca te stresezi. Ma gandesc la tine si la tau, va fi bine ai sa vezi.
Pussi, Pis va tin pumnii in continuare. Pis sa stai cumintica, acum esti . Pussi cand faci ET?
Daciovi, Ioana multumim de informatiile despre vaccin. Dar oare daca nu ai dr. in Ungaria, cum se poate cumpara? Ioana, Liana, Steliana

pentru toate fetele de aici

poze

Mergi la inceput