Bucurii de sept - oct 2006 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Oanacn, nu te supara, am ras tare cand am citit superstitiile soacrei tale. Le-au intrecut pe departe pe toate cele pe care le auzisem pana acum. Si zici ca sta 6 luni la tine? Propun eliberarea fara reteta a tranchilizantelor catre nurori cu asemenea soacre!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by ena

Buna seara!
Am o curiozitate..........voi aveti pisici?
Eu am un iubit de motan....MISU...care nu are voie sa intre in anumite camere gen bucatarie, camera bebe.
Pisicii vostri(animalutele voastre)cum reactioneaza vis a vis de bebei?????????????????????????????

ena si BOGDANEL
http://www.totsites.com/tot/bogdantudor



Ena, eu am un motan la parinti. S-a dovedit a fi foarte gelos cand a venit prima data la bunici fetita surorii mele, am tabarat toti pe ea atunci si Sebi s-a simtit neglijat, de-atunci n-o suporta. Cand am mers prima data cu Mathias am schimbat strategia: l-am dus pe Mathias intr-o camera si l-am inchis acolo, apoi m-am dus la Sebi si l-am mangaiat si iubit cum faceam de obicei, apoi l-am chemat sa-l vada pe bebe...a reactionat ok, numai l-a mirosit si-atat. Cat am stat la ai mei i-am permis pisicii sa se apropie de bebe si sa stea cu noi cat timp alaptam.

Cred ca atata timp cat pisica nu se simte neglijata sau amenintata nu-s probleme vis-a-vis de bebe.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

quote:
Originally posted by inni

Eu am facut liceul Sincai si am calarit destul de mult parcul Tineretului in timpul orelor ..da zau daca am descoperit pe unde se impreuneaza cu parcul Carol.

*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei




Cand ai terminat Sincaiul?

Nicol - Vladut (1 aprilie 2003) si Alex (21 August 2006)

POZE
ALEXUTZU si www.totsites.com/tot/alexandruandrei" target="_blank"> PAGINA LUI
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

Oanacn, nu te supara, am ras tare cand am citit superstitiile soacrei tale. Le-au intrecut pe departe pe toate cele pe care le auzisem pana acum. Si zici ca sta 6 luni la tine? Propun eliberarea fara reteta a tranchilizantelor catre nurori cu asemenea soacre!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias


Tranchilizante cu care nurorile sa-si injecteze soacrele vrei sa spui?

Andra si Vladut (14.10.2006)
Poze cu Vladut
Cum a venit pe lume Vladut
Varsta lui Vladut

EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

Raportam : fost la doctor,nu avem rosu in gatutz..iupiiiii.Haraiala e din cauza mucisorilor care acum spre seara au inceput sa apara mai multicei in nasuc.Mai luam Panadol vreo 2 zile.Acum doarme de la 10:30 si vad ca respira destul de ok,adica e cu guritza inchisa.Vedem cum o mai fi si daca e maine ii pun niste Karvol pe o batistuta.

Nicol - Vladut (1 aprilie 2003) si Alex (21 August 2006)

POZE
ALEXUTZU si www.totsites.com/tot/alexandruandrei" target="_blank"> PAGINA LUI
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susa spune:

Buna seara
ma intorc la calculator dupa o repriza de gangurit si explicatii cu manutele si picioarele...mi se incinge sufletelul cand il vad ce frumos incearca el sa explice ...ce o fi vrand sa explice...e super experienta de a fi mamica si inca ma mir cum de am putut aduce asa perfectiune pe lume...
No ca am devenit romantica...ma duc pe balcon sa iau o gura de aer sa-mi mai treaca dragul ...si apoi revin...
Oanacn..super soacra...n-am mai auzit nici eu asa superstitii,
a mea soacra cand am venit din maternitate si am zis ca-i tai unghiutele mi-a zis ca NU... ca devine copilul hot(sa-i pun manusele)...nici pe asta nu o auzisem dar i le-am taiat cu hotarare ca se zgaria rau pe fata.
Apoi cu caciulita si leganatul pe perna am domolit-o si acum asculta de mine si e totul OK.
Ileana ma bucur ca Ilinca e mai bine..
va pup si mai revin

Silvia mamica de Lucas-Daniel 9-09-2006

www.dropshots.com/new.php?userid=190258&cdate=20061001&cimg=8" target="_blank">pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

quote:
Originally posted by laliq

,

La multi ani Maria Cornelia si Rares Nicholas!


Simona, sa va traiasca micuta crestina si sa va bucure fiecare zi! Tare dulcica in rochita de botez! E frumos si Alysa, dar si eu votez pt. Irena.

Sephora, foarte scumpel Matteo!

Oana, Lexi
- sunt bestiale soacrele voastre, am ras bine! Oana pe soacra ta as intreba-o cat timp trebuie tinuta matura sub patut ca sa fim siguri de efect. Ce sa zic, incercati sa le tineti in friu pe cat posibil ca sa nu vi se suie in cap. Eu ii cam spun soacrei ce ma deranjeaza, nu prea o menajez. De altfel si cu mama procedez la fel. Oricum nu ma pot plange de ele ca amandoua ma ajuta cat pot de mult.

Ref. la pozitia de dormit a lui bebe, eu il pun pe Matei alternativ pe partea stanga, iar la somnul urmator pe dreapta, si in spate ii proptesc un prosop mare facut sul. De cateva ori s-a intors si el cu fata in sus si s-a inecat, noroc ca eram pe faza - facea niste zgomote extrem de ciudate, ca si cum avea ceva in gat si nu putea inghiti, nu tusea decat dupa ce-l ridicam in brate.

Inni, e problem daca nu mai iau vaccinul de la farmacia din Vitan? M-au anuntat cei de la Medicover ca ni-l pun la dispozitie si acum sotul meu zice ca pentru diferenta de 20 RON el nu mai bate drumul pana in Vitan .

Ieri am avut o revelatie: am iesit cu bebe la plimbare in parcul Tineretului -acolo e un lac care are alee de jur imprejur, mergi cam o ora ca sa inconjuri lacul. Ne e deloc aglomerat iar imprejurimile sunt foarte frumoase. Parcul asta comunica si cu parcul Carol, il recomand amatoarelor de plimbari lungi.



aici
avem poze de la botez, pentru cine are timp si chef sa ne vada :o)

pentru mamici si bebici

Larisa
cu darul de la DD, micul Matei (26 septembrie 2006)

sa-l ajutam pe Andrei




Crede-ma ca nu are cum sa comunice cu parcul Carol...cunoastem din bantuielile din liceu...Inni stie.... Cred ca tu de fapt ai dat de asa numitul Orasel al copiilor.Carol e exact in partea opusa,de la liceu o iei prin spate pe niste stradutze.

Nicol - Vladut (1 aprilie 2003) si Alex (21 August 2006)

POZE
ALEXUTZU si www.totsites.com/tot/alexandruandrei" target="_blank"> PAGINA LUI
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri19 spune:

Fac ce fac si dispar ca magarul in ceata..
Asa ca acum mai intai va povestesc ce-am mai facut si abia apoi o sa trec la citit.
De cand nu v-am mai scris i-am facut lui bebe petrecerea de botez (adica pe 10 nov.) unde am fost obligata la insistentele sotului sa las bebelul in supravegherea soacrei.Drept urmare a facut puiul meu o criza de plans ca nu mai reuseam sa-l linistesc nicicum.In urmatoarele 2 zile puiul meu a fost ft agitat si cand se punea pe plans eu nu puteam sa-l calmez;doar cand il lua tatal lui in brate se calma.De aici mi-a venit mie ideea ca poate i-a facut mastera aia de soacra-mea ceva de nu mai vrea copilul sa stea la mine in brate,ca la cat de mult ma uraste ma astept si la asa ceva din partea ei.Tre' sa mentionez ca de cand sunt cu Adi,maica-sa a umblat pe la tot felul de vrajitoare sa ne desparta;lumea zice ca nu s-au prins pt. ca noi nu credem in asa ceva.Insa dupa 2 zile ne-am revenit la normal.Nu stiu daca a avut soacra-mea vreo legatura cu toata treaba,dar uite asa m-am hotarat sa nu-mi las copilul niciodata pe mana ei.
Acum vreo 4 zile Andrei a vomat tot lapticul care l-a baut in decursul zilei(adica a supt de 4 ori si a vomat de tot atatea ori);nu tre' sa va mai zic ce rau m-am speriat.Mi-am sunat pediatra si mi-a zis sa-i dau 2.5ml de Debridat;asa am facut si dupa ce i-am dat nu a mai varsat deloc.Asta v-am povestit ca in caz ca poate va fac puiutii aceeasi figura sa stiti cu ce am remediat noi situatia.
Apoi,acum veo 2 zile,am facut eu o indigestie urata de tot care s-a lasat si cu febra.Inca mai mananc si acum tot paine prajita cu branza proaspata pt. ca ma doare stomacul in continuare si inca mai am senzatia de voma.Mi-a fost frica sa nu-mi afecteze si laptele si sa n-o iau de la capat cu Andrei,insa din fericire el n-a mai patit nimic.
Asa m-am distrat eu de cand n-am mai vorbit.Maine vine pediatra sa-i faca vaccinul de doua luni,cu aproape o luna intarziere pt. ca l-am amanat din cauza ca a fost racit .
Acum trec la citit.Sper ca despre voi sa aflu doar vesti bune.
ADAMEASCA sper ca fetita ta sa se faca cat mai repede bine;in ceea ce priveste nasucul infundat,incearca cu MARIMER;noi cu asta am reusit sa-i dovedim mucisorii;e cam scump (240.000 lei),dar are pulverizator si patrunde mai bine in naruta decat cele picurate.
Va pup pe toate si trec la citit.

P.S.Abia astept sa vina pediatra maine sa vad ce parere are de lungimea si kg. lui Andrei (acum o sapt.,adica la 2.5 luni,avea 6,600kg si 63 cm).Eu n-am mai apucat sa ma uit prin carti sa vad cam in ce limite ar trebui sa se incadreze.Sper din tot sufletul sa fie de bine.Voi ce credeti?

Sa auzim numai de bine.
CRICRI mamica lui ANDREI ROBERTO-28.08.2006

http://community.webshots.com/album/555408571vGfwGn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri19 spune:

La treaba cu parcul subscriu:absolut nici o sansa sa comunice.
M-ati facut tare curioasa la comentariile depre soacra buclucasa;pe unde e povestirea despre ea,ca eu am de recuperat cam mult si sunt curioasa sa citesc acum?


Sa auzim numai de bine.
CRICRI mamica lui ANDREI ROBERTO-28.08.2006

http://community.webshots.com/album/555408571vGfwGn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susa spune:

Cri19 vezi ca e la pag 17 cap trecut...sa-ti traiasca crestinul e un frumos...va pup merg si eu la culcare ca s-a terminat programul de gangurit..

Silvia mamica de Lucas-Daniel 9-09-2006

www.dropshots.com/new.php?userid=190258&cdate=20061001&cimg=8" target="_blank">pozele noastre

Mergi la inceput