Bucurii de sept - oct 2006 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

,

La multi ani Maria Cornelia si Rares Nicholas!


Simona, sa va traiasca micuta crestina si sa va bucure fiecare zi! Tare dulcica in rochita de botez! E frumos si Alysa, dar si eu votez pt. Irena.

Sephora, foarte scumpel Matteo!

Oana, Lexi
- sunt bestiale soacrele voastre, am ras bine! Oana pe soacra ta as intreba-o cat timp trebuie tinuta matura sub patut ca sa fim siguri de efect. Ce sa zic, incercati sa le tineti in friu pe cat posibil ca sa nu vi se suie in cap. Eu ii cam spun soacrei ce ma deranjeaza, nu prea o menajez. De altfel si cu mama procedez la fel. Oricum nu ma pot plange de ele ca amandoua ma ajuta cat pot de mult.

Ref. la pozitia de dormit a lui bebe, eu il pun pe Matei alternativ pe partea stanga, iar la somnul urmator pe dreapta, si in spate ii proptesc un prosop mare facut sul. De cateva ori s-a intors si el cu fata in sus si s-a inecat, noroc ca eram pe faza - facea niste zgomote extrem de ciudate, ca si cum avea ceva in gat si nu putea inghiti, nu tusea decat dupa ce-l ridicam in brate.

Inni, e problem daca nu mai iau vaccinul de la farmacia din Vitan? M-au anuntat cei de la Medicover ca ni-l pun la dispozitie si acum sotul meu zice ca pentru diferenta de 20 RON el nu mai bate drumul pana in Vitan .

Ieri am avut o revelatie: am iesit cu bebe la plimbare in parcul Tineretului -acolo e un lac care are alee de jur imprejur, mergi cam o ora ca sa inconjuri lacul. Ne e deloc aglomerat iar imprejurimile sunt foarte frumoase. Parcul asta comunica si cu parcul Carol, il recomand amatoarelor de plimbari lungi.



aici
avem poze de la botez, pentru cine are timp si chef sa ne vada :o)

pentru mamici si bebici

Larisa
cu darul de la DD, micul Matei (26 septembrie 2006)

sa-l ajutam pe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Eloise, m-am uitat peste pozele voastre:
1) Vladutz are o fetisoara super simpatica
2) Scaun auto ca al tau avem si noi, numai ca-i cu rosu
3) In pozele din parc arati super!
4) Cum l-a primit Rufus pe Vladutz?

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Larisa merci. M-am uitat la pozele de la botezul lui Matei si mi-a placut mult si biserica si mai ales cum a fost impodobita cristelnita.

Ileana bravo. Daca e sa ma intrebi pe mine fata nu a stagnat fatza de sapt trecuta, ci sapt trecuta n-a masurat-o ca lumea, ca 1300gr in 3 sapt e destul de imposibil. Si in 4 sapt e mult (gandeste-te ca e mai mult de 300gr/sapt - iar bebeii cresc cam 200-250gr) asa ca stai linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Lilina pai intereseaza-te la care Sears e prietenul vostru si daca il vad sigur o sa-l trag de maneca
Da,am putut sa zambesc la nasterea Adei ca nu m-am chinuit deloc, dureri mai putin suportabile am avut cam vreo ora si-un pic si-apoi dupa 15-20min de impins Ada a venit pe lume. Doresc la toate burticutzele sa nasca asa usor si repede ca mine....dar asta a fost a 2-a oara, prima data am impins mai mult dar nu am simtit durerea asa tare....uauuu imi place tare mult sa-mi amintesc de momentul nasterii la fiecare din printesele mele....as mai vrea sa mai trec printr-o nastere..poate data viitoare, ha ha

Cici,Alexia ( 22.12.2004) si Ada ( 17.09.2006)
Poze
Poze Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by laliq
Inni, e problem daca nu mai iau vaccinul de la farmacia din Vitan? M-au anuntat cei de la Medicover ca ni-l pun la dispozitie si acum sotul meu zice ca pentru diferenta de 20 RON el nu mai bate drumul pana in Vitan .

Ei Doamne...ce problema sa fie ?! Stai linistita. Moama da cat adaos isi pun...daca iese mai scump si decat la farmacie !!! Ar fi trebuit sa fie mai ieftin acolo.

*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Eu am facut liceul Sincai si am calarit destul de mult parcul Tineretului in timpul orelor ..da zau daca am descoperit pe unde se impreuneaza cu parcul Carol.

*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Ileana bravo pt. Ilinca. Lasa ca recupereaza ea mesele pierdute

*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ena spune:

Buna seara!
Am o curiozitate..........voi aveti pisici?
Eu am un iubit de motan....MISU...care nu are voie sa intre in anumite camere gen bucatarie, camera bebe.
Pisicii vostri(animalutele voastre)cum reactioneaza vis a vis de bebei?????????????????????????????

ena si BOGDANEL
http://www.totsites.com/tot/bogdantudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

Eloise, m-am uitat peste pozele voastre:
1) Vladutz are o fetisoara super simpatica
2) Scaun auto ca al tau avem si noi, numai ca-i cu rosu
3) In pozele din parc arati super!
4) Cum l-a primit Rufus pe Vladutz?

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias



Lili,
1) Multumim , si Mathias e dulce foc!
2) Aha, cred ca e un scaun bun, noi inca nu l-am testat la drum lung, dar am incredere.
3) Multumim din nou. Dece nu pui si tu poze cu tine, sa te vada si fetele cat esti de draguta?
4) Rufus (si aici ii raspund si Enei care intreba cine mai are pisici si cum se descurca) l-a primit pe bebe neasteptat de bine, nu a facut nici o figura urata, nu a devenit agresiv. S-a adaptat oarecum la interdictii (n-are voie in dormitor si bucatarie, cum spunea si Ena) dar mai incearca sa se furiseze sa vada ce face bebe daca nu suntem atenti. Oricum daca prinde ocazia nu face decat sa-l miroasa delicat si apoi pleaca


Andra si Vladut (14.10.2006)
Poze cu Vladut
Cum a venit pe lume Vladut
Varsta lui Vladut

EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Oanacn super soacra. Oare de unde la scot bazaconiile astea ?
Cred ca voi renunta la a mai incerca sa alaptez. Nici in primele saptamani dupa ce am nascut nu am avut cine stie ce lapte, dar dupa ce am intrerupt alaptatul zece zile ,din cauza unui tratament cu antibiotice, nu mai am chiar deloc. Am incercat tot ce ati scris voi de-a lungul timpului: ceai de anason, fenicul, chimen, Galactogil, chiar si alune ( zilnic ). Asta este. Imi pare rau, dar ma consolez cu ideea ca gaza creste frumos.
Singura problema ramane constipatia. I-am dat pana acum de doua ori duphalac, dar tot cu supozitor a facut kk (e adevarat ca mai usor ). In schimb am vazut ca are gaze ( sa fie pt ca nu i=am mai dat Sab simplex ? ). Oricum se pare ca minunea de a avea scaune singura se lasa asteptata.
Cred ca toata constipatia asta ii provoaca disconfort digestiv, ca azi mi-a fost agitata toata ziua. Acum ma chinui de la 19:00 s-o culc si n-am reusit cu toata muzica pe care i-am pus-o ( ascultam de 2 ore CD Baby Einstein ).
Inainte sa plec vreau sa muntumesc celor care ne-au scris pe www.totsites.com/tot/ruty_thea" target="_blank"> PAGINUTA

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"


www.totsites.com/tot/ruty_thea" target="_blank"> RUTY SI THEA AU PAGINUTA

POZE

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput