Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Buna dimineata

Am vazut si eu pozele cu harbujeii ce frumusei sunt sa-i mananci nu alta,Kokorinasa-ti traiasca ,cred ca e tare greu cu doi bebei

Amironeanu-eu folosesc pompa tip seringa de la nuk,si pt colici mie pediatrul mi-a dat "baby water" si "debridat",transmitei Laureimulti pupici si refacere rapida

Atudor-cred ca i-ti este tare greu cu musafirii astia nepoftiti,dar asa am patit si eu in primele zile cand am venit acasa dar i-am facut capul calendar sotului ca nu vreau musafiri si i-a mai temperat pe musafiri,eu zic cand se mai anunta musafiri din astia care nu inteleg ca ne este greu sa te duci in camera cu bebe si te culci nici nu stiu ce sa mai zic

Chris80-sa stii ca mie imi este dor de burtica chiar imi lipseste,ca eram alintata de toti si faceam si ce vroiam

ma duc sa fac si eu un
pupici

Bamboletta si bebelina Antonia-Gabriela
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"

"Poze Antonia-Gabriela"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

dragelor si azi mi-a dat dr viteza ...... vedem maine :)

pupici
D 38+

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

fetelor, scuzati absenta nemotivata, e din lipsa de dispozitie.
in schimb am citit tot, am admirat bebelusii si am plans la povestile mamicilor.

noi am intrat in sapt 39, s-a lasat burtica de 5 zile, sper sa rezistam in formula asta pana vineri, cand mergem la dr. si vedem ce si cum facem.

va ,

Amalia 38s4z si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

ama.lia chiar ma intrebam ce s-a intamplat cu tine.


36 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Buna, burticutelor si mamicutelor!
Am ajuns si eu acasa, ca am fost sa-mi fac analizele de sange, urina si secretie. Aglomerat mai e Bucurestiul asta, mai frate!
Kokorina, ai niste bebelusi superbi!!! Sunt ca doua papusele, sa-ti traiasca si sa fie sanatosi!
Asiza, numele Iarina l-a gasit Cezar pe internet intr-o lista de nume si i-a placut foarte mult (nu stiu care este originea lui). Pentru ca eu alesesem deja Alexia, a zis ca al doilea nume il alege el. Nici eu nu mai auzisem de numele asta, dar mi-a placut mult. Dupa ce ne-am hotarat ca o va chema pe bebelina Alexia Iarina, am aflat ca si pe mama lui Tudor Chirila o cheama Iarina, iar un coleg de serviciu de-al sora-mii tocmai si-a botezat fetita Maria Iarina. De unde nici nu auzisem de numele asta, acum deja stiu trei persoane care se numesc asa.
Chris80, esti mortala! Sotul meu se aseamana in buna parte cu sotul tau. Si pe el, decat sa-l trimiti pe afara, ca sa cumpere una sau alta, mai bine iti tragi un sut in... "Trebuie sa ma duc chiar acum? Hai ca ma duc mai incolo! Dar, daca iau chestia asta maine cand vin de la serviciu, e prea tarziu?" Sper sa rezolvi repede la serviciu astazi si sa te intorci acasica, sa te odihnesti.
Mio, bine ai venit acasa! Refacere rapida si sanatate multa si tie si lui bebe!
Atudor, imi pare rau ca esti suparata. Cred ca e tare greu cu musafiri din astia tari de cap. Cred ca, daca esti in continuare mai rece cu ele, poate se simt pana la urma si o sa vina mai rar. Incearca sa-i explici si sotului ca esti foarte obosita si ca vizitele astea nu fac decat sa te oboseasca si mai tare. Zic si eu... Si mie mi-e groaza ca o sa ma intorc de la maternitate si o sa ma viziteze imediat toate neamurile neadormite. Prietenii si cei dragi stiu si au inteles ca trebuie sa ma lase putin sa-mi revin, si eu si bebe, dar sunt convinsa ca se vor infiinta la usa tocmai aia pe care nu i-am mai vazut de nu stiu cand (si pe care nici nu m-ar deranja sa-i mai vad ani buni de acum incolo).
Acs si Alexandra, galerie pentru voi, dragelor!!! Hai bebeii!!!



Teutz 35+ Alexia Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Dar de Cristina mai stie cineva ceva? S-o fi hotarat Georgia sa vina?
Hai Cristina!!!


Teutz 35+ Alexia Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Multumesc fetelor de galerie....de abia am terminat de tras o tura de plans.....deja nu mai sunt Alex de ieri...zambitoare si fericita...deja ma napadesc emotiile si sunt plina de griji...nu pot sa sper decat sa fim bine amandoi.....


alexandra 40 s si 1 zi cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

fetele iar mor de nervi. termopnele...nici un semn...nu raspunde la tel. cand am fost ultima oara la dentist m a tinut o ora cu porcaria aia de scos saliva si cred ca atunci cand a scos-o mi-a facut o rana pe buza, in interior. acum am vazut ca incepe sa se umfle un pic si seamana a herpes. m am uitat mai bine. e herpes.in acelasi loc dar pe exteriorul buzei.ati mai auzit de herpes in sarcina? eu stiam ca nu e bine deloc. dati-mi un info,ceva...

dianocica36s cu david alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

alexandra_25 linisteste-te, ca starea asta nu-ti face bine. stiu ca iti este greu, dar poate dupa eco primesti vesti bune. poate puiul tau vrea sa vina maine, cand e zi de mare sarbatoare.

36 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dianocica eu acum 2 saptamani am mancat la socrii ceva mai condimantat si toata noaptea mi-a fost sete. dupa doua zile mi-a aparut la gura o buba care semana cu herpesul. a trecut de la sine in 4 zile.



36 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput